Czy domeny internetowe mają jeszcze znaczenie?

Czy domeny mają jeszcze znaczenie?

Matt Mullenweg, twórca WordPressa, o nowych domenach, domenie .blog, oraz o tym, czy domeny internetowe mają jeszcze znaczenie. 

Z okazji uruchomienia publicznej rejestracji domeny .blog, portal Domain Name Wire przeprowadził rozmowę z Mattem Mullenwegiem o perspektywach jakie dają biznesom nowe domeny i czy domeny internetowe coś dziś jeszcze znaczą.

Co dają firmom nowe domeny?

Twórca WordPressa podkreśla, że przestrzeń domen .com jest dziś już bardzo zatłoczona, stąd też warto przychylnie spojrzeć na nowe domeny. Mają one duży potencjał, aby być łatwo zapamiętane. Ponadto, dobrze będą wybrzmiewały na antenie czy wyglądały na billboardzie. To, co należy zwyczajnie zrobić, według Matta, to bardziej przyzwyczaić do nich internautów, aby stały się powszechnie akceptowane i zakorzeniły się w świadomości.

Jeszcze inną zaletą nowych domenach jest to, że tworzą świeżą przestrzeń nazw i dzięki temu eliminują frustrację związaną z coraz mniejszą dostępnością nazw domen w popularnych końcówkach. Bez względu w jakiej branży działasz, możesz dopasować odpowiednie nowe rozszerzenie.

Czy domeny internetowe mają jeszcze znaczenie?

Niektórzy, szczególnie w Silicon Valley, mówią, że w kontekście rosnącej popularności aplikacji internetowych, domeny internetowe tracą na znaczeniu.

Matt Mullenweg twierdzi, że domeny jeszcze nigdy nie były tak istotne. Sugeruje on, że osoby, które kwestionują dzisiejszą pozycję domen internetowych, prawdopodobnie mają w tym swój interes. Chcą bowiem nakłonić do reklamowania się i docierania do klientów za pośrednictwem jakiegoś innego medium, jak np. Facebook czy Google. W rzeczywistości jednak każdy właściciel firmy będzie chciał zbudować bardziej bezpośrednią relację ze swoimi odbiorcami, właśnie poprzez domenę.

Domena internetowa to w końcu własny kawałek internetu, swego rodzaju szyld zamontowany na wejściu do Twojego sklepu mający zachęcać klienta do wejścia.

A jakie jest Twoje zdanie na temat dzisiejszego znaczenia domen internetowych? Czekamy na Twój komentarz 🙂

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij

Jedna myśl nt. „Czy domeny internetowe mają jeszcze znaczenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *