58% ankietowanych nie ufa firmom, które nie mają strony internetowej – drugi dzień konferencji cPanel w Denver

denv1

Ciąg dalszy relacji z drugiego, i ostatniego, dnia konferencji cPanel w Denver, w którym uczestniczy MSERWIS & Domeny.tv. Drugi dzień konferencji również obfitował w ciekawe prezentacje oraz okazje do zdobycia cennych doświadczeń.

CloudFlare prezentuje ataki sieciowe

Firma CloudFlare pokazała, jakie są najczęściej przez nich obserwowane ataki sieciowe, oraz w jaki sposób sobie z nimi radzić. Na ataki sieciowe szczególnie narażone są serwisy internetowe, prezentujące kontrowersyjną zawartość bądź angażujące się politycznie. Na przykładzie strony popvote.hk wskazano, w jaki sposób dobra infrastruktura serwerowa może pomóc w tworzeniu ruchów obywatelskich.

Konferencja cPanel w Denver CloudFlare

Firma Weebly przeprowadziła z kolei badania, kto tak naprawdę potrzebuje swojej strony internetowej oraz czy rzeczywiście jest to konieczność w dzisiejszych czasach. 58 procent ankietowanych nie ufa firmom, które nie mają strony internetowej. Aż 98% respondentów stwierdziło, że sam profil w serwisie społecznościowym nie zastępuje strony internetowej. Trzy czwarte osób stwierdziło, że nie jest w stanie samodzielnie zrobić strony internetowej i w tym celu musi skorzystać z usług specjalistów.

Dowiedzieliśmy się również, jakie nowe funkcje są przewidziane w kolejnych wydaniach oprogramowania cPanel. Są to najczęściej ciągłe usprawnienia, mające na celu łatwiejsze zarządzanie serwerami oraz poprawę działania uruchomionych na nim usług. Nawet jeśli nie są one bezpośrednio widoczne dla użytkowników serwera, z całą pewnością skorzystają oni na wszystkich aktualizacjach, jeżeli ich strony będą ładowane szybciej i sprawniej.

Firma cPanel podzieliła się również doświadczeniami we wprowadzeniu metodyk prowadzenia projektów agile w dziale marketingu. Scrum, znany głównie z działów rozwoju oprogramowania, może się sprawdzić równie dobrze w pracy innych sekcji firmy. Przyspiesza wykonywanie projektów w firmie oraz wywiera szczególny nacisk na zorientowanie na potrzeby klientów.

Konferencja cPanel w Denver agile marketing
Konferencja cPanel w Denver agile marketing

Na koniec specjaliści cPanel przeprowadzili analizę najczęściej występujących ataków na oprogramowanie serwerowe, oraz to umieszczane przez klientów. Zwrócono szczególną uwagę na konieczność regularnych aktualizacji, co też nieustannie podkreślamy w naszej komunikacji z klientami. Ponownie wspomniano o oprogramowaniu WordPress, które szczególnie narażone jest na ataki, ze względu na jego ogromną popularność. Zaprezentowano oprogramowanie do automatycznego monitoringu instalacji WordPressów na serwerze, które ułatwia administratorom zlokalizowanie potencjalnych zagrożeń i poinformowanie o nich użytkowników.

Konferencja cPanel w Denver
Pozdrowienia z Denver
Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Jedna myśl nt. „58% ankietowanych nie ufa firmom, które nie mają strony internetowej – drugi dzień konferencji cPanel w Denver

  1. SferaDomen

    Z własnego przykładu wiem, że zawsze szukam w internecie informacji o danej firmie, kontaktu w internecie. Firma bez własnej strony internetowej nawet nie wie ilu klientów traci. Biorąc pod uwagę fakt, że ludzie szukają różnych usług, przedmiotów przez internet po ogólnych frazach to bez strony internetowej i dobrej pozycji w google traci jeszcze więcej.
    Hasło, że „Biznes zaczyna się od domeny” nabiera coraz większego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *