Biznes pod znakiem .inc – domena dostępna w prerejestracji

erol ahmed 632016 unsplash

Inc to skrót od “Incorporated” – jednej z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej w krajach anglojęzycznych (głównie Stanach Zjednoczonych i Kanadzie), odpowiednik naszej spółki akcyjnej. Jeśli planujesz wejście na amerykański lub kanadyjski rynek, już teraz zapewnij sobie unikalny adres z nazwą swojej firmy i rozszerzeniem .inc. Prerejestracja domen jest już dostępna na stronie: https://www.domeny.tv/domeny/inc

Dlaczego warto zarejestrować domenę z rozszerzeniem .inc?

Rozpoznawalny skrót

Amerykanie i Kanadyjczycy są przyzwyczajeni do tego, że na końcu nazwy firmy znajduje się skrót “Inc.” Przedsiębiorstw z taką formą prawną jest w USA ponad 5 milionów. Warto wykorzystać ten potencjał wchodząc z nieznaną marką na obcy rynek.

Zyskasz zaufanie

Planując rozpoczęcie biznesu w USA miałeś na pewno okazję przekonać się, z jaką nieufnością amerykańscy inwestorzy, partnerzy czy klienci podchodzą do firm spoza swojego kraju. Adres strony z domeną .inc będzie dla nich bardziej rozpoznawalny i dzięki temu łatwiej będzie Ci pozyskać ich zaufanie. Dzięki domenie .inc Twoja marka będzie postrzegana jako bardziej “amerykańska”.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że firmy “incorporated” to duże podmioty, o stabilnej sytuacji rynkowej. Skorzystaj z tej analogii – inwestując w nazwę z rozszerzeniem .inc pokazujesz, że jesteś poważnym graczem biznesowym, którego firma nie zniknie z dnia na dzień.

Odzwierciedlenie nazwy Twojej firmy

Adres z domeną .inc może przedstawiać dokładną nazwę Twojej firmy. Takiej możliwości nie daje żaden z adresów z rozszerzeniem .com. Alternatyw jest naprawdę niewiele i zależą od rodzaju spółki: .llc i nieopublikowana jeszcze końcówka .corp dla spółek akcyjnych, a .ltd dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Uniwersalnym rozszerzeniem jest .co (skrót od Company), jednak znalezienie wolnego adresu z tą końcówką jest niemal tak trudne jak z .com.

Co ważne, rejestr domeny .inc umożliwia rejestrację adresów z IDNami, czyli znakami diakrytycznymi . Oznacza to, że możliwe jest zarejestrowanie domeny z wszystkimi literami polskiego alfabetu (również z ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź).

Domena premium z jedną ceną

Przy upublicznieniu określonej domeny, większość rejestrów rezerwuje część nazw na tzw. “domeny premium”, za które trzeba zapłacić wyższą stawkę. W przypadku rozszerzenia .inc nawet najbardziej atrakcyjne adresy (krótkie, zawierające popularną frazę) kupisz w niezmiennej cenie.

Dodatkowe korzyści

Biznesowe podejście rejestru domeny .inc – spółki Intercap Registry, zaowocowało pozyskaniem partnerów, którzy do nazwy w domenie oferują swoje usługi za darmo lub ze znaczną zniżką. Wśród partnerów są m.in takie marki jak: Google Ads, indeed, WeWork, Square, Intuit, Delta Airlines, Vistaprint.

Do czego wykorzystać stronę z domeną .inc?

Najbardziej oczywistym zastosowaniem strony z domeną .inc jest przeznaczenie jej na główną witrynę firmy. Jeśli jednak masz już odpowiedni adres, np. w domenie .com, wykorzystaj nazwę z rozszerzeniem .inc na zbudowanie np. serwisu do komunikacji z inwestorami. W tej wydzielonej strefie dla kluczowych partnerów Twojego biznesu będziesz mógł zaprezentować analizy, raporty, wyniki, aktualności a także zachęcić do kupna akcji.

W dużej korporacji strona z nazwą firmy i domeną .inc świetnie sprawdzi się także jako profesjonalna strefa dla mediów. W witrynie udostępnisz materiały firmy, aktualne informacje o działaniach, pochwalisz się społecznie zaangażowanymi projektami, a w przypadku sytuacji kryzysowej – opublikujesz oficjalne oświadczenia.

Sprawdź, czy możesz zarejestrować swoją nazwę domeny bez problemów prawnych

Jeśli nie zarejestrowałeś jeszcze firmy w USA, ale chcesz zabezpieczyć nazwę domeny, sprawdź, czy marka nie jest zastrzeżona w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. W tym celu możesz skorzystać z wyszukiwarki, którą udostępnia urząd: http://tmsearch.uspto.gov/bin/gate.exe?f=tess&state=4806:x5le3w.1.1 Nazwy znajdującej się na liście nie będziesz mógł użyć.

Zakładając spółkę w Kanadzie, skorzystaj z NUANS – wyszukiwarki nazw firm udostępnionej przez rząd kanadyjski: https://www.nuans.com/auth/app/scr/corp/nuans/public/PreSearch.html?lang=eng  (wyszukiwarka nie obejmuje nazw firm założonych w Quebecu).

Zgodnie z kanadyjskim prawem, nazwa Twojej firmy nie może być myląco podobna nie tylko do zastrzeżonych znaków towarowych, ale także do nazwy innego przedsiębiorstwa. Założenie firmy o nazwie zbliżonej do innego podmiotu możliwe jest tylko za zgodą właściciela wcześniej zarejestrowanego biznesu.

Prerejestracja domeny .inc

Usługa prerejestracji pozwoli Ci na zajęcie miejsca w kolejce i priorytetowe wysłanie zlecenia w dniu uruchomienia publicznej rejestracji.

Szczegółowe zasady prerejestracji:

 • Dodanie domeny do prerejestracji wiąże się z pobraniem opłaty z salda w wysokości ceny rejestracji danej domeny pomnożonej przez ilość lat rejestracji.
 • Zamówienie zostanie wprowadzone do min. dwóch współpracujących z nami rejestratorów globalnych w celu zwiększenia szansy na zdobycie domeny.
 • Nie ma możliwości wycofania zamówienia po jego złożeniu przez zlecającego.
 • Wyłącznie w przypadku niedostępności domeny (np. wcześniejsza rejestracja danej nazwy przez inny podmiot) pobrana kwota podlega całkowitemu zwrotowi.
 • Ewentualny zwrot będzie dopisywany do salda i będzie dostępny do wykorzystania na dowolne inne operacje.

Publiczna rejestracja domeny zostanie uruchomiona 7.05.2019 r.

Cena rocznej rejestracji domeny: 11 999,00 zł netto.

Cena rocznego przedłużenia ważności domeny: 11 999,00 zł netto.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

2 myśli nt. „Biznes pod znakiem .inc – domena dostępna w prerejestracji

 1. Konta

  W naszym kraju ta domena niestety może kojarzyć się przynajmniej na początku z niebezpieczną stroną.

 2. Ewa Iwańska Autor wpisu

  A czemu? Inc to skrót znany także w Polsce.
  Co prawda tzw. nowe domeny, do których należy rozszerzenie .inc, są wciąż traktowane jako nowość w internecie, jednak dzięki takim końcówkom jak .app czy .photo stają się lepiej rozpoznawalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *