Chroń cenne domeny z usługą Registry Lock

lock 3169026 1920

Registry Lock to usługa, dzięki której abonent może zablokować wprowadzanie zmian dla nazwy swojej domeny. To dodatkowy poziom ochrony dla szczególnie cennych nazw domen.

Blokada możliwości zmian dla różnych rodzajów domen może być stosowana zarówno na poziomie rejestratora, jak i rejestru. Najskuteczniejszą formą jest ta na poziomie rejestru.

Usługa zabezpiecza abonenta domeny przed przypadkowo wprowadzonymi modyfikacjami w panelu rejestratora i nieuprawnionymi czynnościami osób trzecich. Na przykład, w przypadku włamania na adres e-mail powiązany z usługą, osoba trzecia może uzyskać dostęp do panelu rejestratora i wprowadzić tam niepożądane zmiany. Może to narazić abonenta na straty materialne oraz wizerunkowe.

Jak wygląda uruchomienie Registry Lock?

Abonent domeny składa dyspozycję do swojego rejestratora, a ten aktywuje usługę w danym rejestrze. W zależności od rejestru procedura uruchomienia oraz dezaktywacji usługi będzie różna.

Registry Lock dla domen .pl

Usługa .pl Registry Lock to rozwiązanie udostępnione przez NASK w marcu 2019 r. Opłaca się ją jednorazowo, do czasu dezaktywacji.

.pl Registry Lock zapewnia dodatkową ochronę z poziomu rejestru przed nieautoryzowanymi bądź przypadkowymi zmianami administracyjnymi nazwy domeny, próbą jej usunięcia lub przejęcia, np. w wyniku cyberataku, błędu lub nieautoryzowanego działania strony trzeciej. Usługa polega na uniemożliwieniu dokonania określonych czynności na danej domenie bez wyraźnej zgody abonenta.

Włączona usługa blokuje możliwość zmiany abonenta, transferu domeny do innego rejestratora, czy też skasowania domeny. Nazwę domeny można standardowo odnawiać, może ona również wygasnąć w przypadku jej nieopłacenia.

Dezaktywacja usługi jest procesem manualnym, który może być wykonany wyłącznie w dni robocze. Prosimy o zwrócenie uwagi, że wprowadzenie zmian w konfiguracji domeny może nie odbyć się natychmiastowo. Ponowna aktywacja usługi będzie wiązać się z opłatą jak za nową aktywację.

Registry Lock dla domen .eu

Usługa Registry Lock dla domen .eu oferowana jest w abonamencie rocznym.
Aktywacja powoduje zablokowanie wszelkich modyfikacji typu: zmiana delegacji, edycja danych abonenta czy transfer do innego rejestratora.


W czasie obowiązywania abonamentu nazwę domeny można odnowić, a w przypadku nieprzedłużenia jej ważności, usługa wygaśnie.

Istnieje możliwość wydania dyspozycji czasowego zniesienia blokady na 48 godzin, aby wykonać niezbędne modyfikacje. Należy zwrócić uwagę, że podczas czasowego zniesienia blokady nie jest możliwe włączenie lub wyłączenie DNSSEC.

Registry Lock dla innych domen

Aktualnie w Domeny.tv aktywujesz usługę na poziomie rejestru dla domen .pl oraz .eu. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszych informacji oraz warunków aktywacji usług.

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Udostępnij artykuł

O Michał

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

3 myśli nt. „Chroń cenne domeny z usługą Registry Lock

  1. Ewa Iwańska

    Aktywacja usługi dla polskich domen to 699 zł netto, ale przez pierwszy rok, czyli do 30 marca 2020 r. (włącznie), obowiązywać będzie cena promocyjna 199 zł netto.

  2. Pingback: Jak uniknąć kradzieży domeny? - Blog Domeny.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *