Dołącz do największego .clubu w sieci

Dołacz do najwiekszego clubu w sieci
Nowe domeny, czyli nowe rozszerzenia domen, które pojawiły się w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na adresy www, na stałe znalazły już swoje miejsce w internetowej galaktyce. Jak podaje portal nTLDStats obecnie aktywnych jest 1208 nowych domen, a liczba zarejestrowanych nowych końcówek już niedługo osiągnie liczbę dwudziestu siedmiu milionów! Wśród wielu nowych nowych rozszerzeń, znajdują się takie, które z różnych powodów nie znajdują zainteresowania w oczach nabywców (np. .luxury albo .trading) oraz takie jak końcówka .club, która radzi sobie wyjątkowo dobrze, przekraczając w połowie czerwca br. okrągłą liczbę miliona rejestracji. Spora w tym zasługa odważnych PR-owych posunięć i agresywnych działań marketingowych rejestru.

Źródło: ntldstats.com

Domena skazana na sukces?

“Wiedzieliśmy od samego początku, że .club będzie hitem, jest wyrażeniem znanym i rozpoznawalnym na całym świecie, bez względu na język, alfabet czy kulturę „, powiedział Colin Campbell, prezes i dyrektor generalny .Club Domains, gdy w ciągu mniej niż 1 roku osiągnęli 200 000 rejestracji. Sukces pewnie nie byłby tak spektakularny, gdyby nie zaangażowanie w promocję domen celebrytów, sportowców, muzyków, żeby wymienić tylko: rapera i aktora 50 Centa, kapele: The Offspring i Dream Theater, zawodników ligi NBA: Mylesa Turnera i Tylera Johnsona. Ponadto listę gwiazd uzupełniają: zawodnicy amerykańskiego wrestlingu, youtuberzy, ikona światowego krykieta oraz wytwórnia muzyki elektronicznej z Holandii. Pełna lista “celebrities” dostępna jest w specjalnie przygotowanej zakładce na stronie rejestru.  

Rekordy sprzedaży

Oprócz angażowania do promocji domeny znanych celebrytów rejestr doskonale sobie radzi z pozyskiwaniem kupców na rynku premium, czyli nazw wyznaczonych przez rejestr do sprzedaży w cenach wyższych niż standardowe. Za przykład niech posłużą tu adresy: vip.club, lending.club i startup.club sprzedane kolejno za 40 000 $, 25 000 $ i 22 500 w 2016 roku. Wiadomo, że niedawno spółce udało się sprzedać domenę Hotels.club, jednak wartość transakcji nie została podana do wiadomości publicznej. Do tej pory rejestr wygenerował ponad 5 milionów dolarów zysku ze sprzedaży domen z tego segmentu. Poniżej kilka przykładów transakcji pokazujących wysoką wartość domen .club w oczach inwestorów na rynku wtórnym:

Źródło: onlinedomain.com

 

Czy zatem, w związku z ciągle rosnącą popularnością rozszerzenia, użytkownicy nie powinni obawiać się podwyższenia cen?

Zapytany został o to na forum NamePros, CEO Colin Campbell, który twierdzi, że
“.club“ dobrowolnie podpisał klauzulę ochrony cen z rejestratorami przez pierwsze 5 lat, które ograniczają do inflacji lub 15%. (…) Mamy wiele tysięcy firm, ale również wiele tysięcy blogów i witryn hobbystycznych. Jeśli podniesiemy ceny, większość firm zapłaciłaby tylko wtedy, gdyby odniosły sukces, ale po stronie hobbystów stracilibyśmy wielu klientów, którzy mogą zawsze przełączyć się na tańszą domenę”.

Zobacz jak inni wykorzystują domenę .club

Warto w tym miejscu przyjrzeć się bliżej poszczególnym adresom firm i osób fizycznych, które aktywnie korzystają z końcówki .club do zaznaczania swojej obecności w sieci. Być może część z nich dotyczy również Twojego biznesu? Z końcówki tej korzystają najczęściej:
  • kluby i organizacje o charakterze biznesowym (tj. organizacje mentoringowe, loże biznesowe, zrzeszenia pracowników i pracodawców itp.)
  • programy lojalnościowe (związane z konkretną marką lub produktem)
  • kluby sportowe (tj. kluby piłkarskie i koszykarskie, lokalne kluby tenisowe, szkółki pływackie, fun cluby sportowców.)
  • branża rozrywkowa (w tym: klubokawiarnie, kluby nocne, bary i restauracje, świetlice środowiskowe, kluby komediowe czy też kluby kobiece i dżentelmeńskie)
  • blogosfera i społeczność internetowa (np. społeczności skupione wokół gier online, forów internetowych, blogów lub grupy na Facebooku czy LinkedIn, itp.)
Zaskakujące dane przynosi portal Namestat, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, że domena .club cieszy się największym powodzeniem w Chinach, będąc tam jednocześnie jednym z 3 najpopularniejszych zachodnich TLD’s. Ma to zapewne związek z uzyskaniem zgody udzielonej przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informatycznej (MIIT) dzięki której obywatele tego kraju mają możliwość aktywacji i hostingu tej domeny u siebie. W Polsce końcówka .club jest czwartą najchętniej wybieraną nową domeną najwyższego poziomu.  

Źródło: namestat.org

Nie kierując się kryterium lokalizacji prezentujemy poniżej kilka ciekawych sposobów użycia końcówki .CLUB do promocji własnej marki: TukTuk.Club – największa sieć lokalnych taksówek na Sri Lance (strona aplikacji).   Hyperrealfilm.club – strona dyskusyjnego klubu filmowego z Austin w Teksasie.   FGHT.club – grupa zawodników i trenerów MMA, z różnych hiszpańskich klubów, prowadząca wspólnie sklep z odzieżą dla pasjonatów sztuk walk.   SohoWhisky.club – to drink-bar “tylko dla członków klubu”, zlokalizowany w londyńskim Soho. Drink bar jest wydzieloną częścią sklepu z Whisky, otwartą w określonych godzinach.   VRbussiness.club – działająca w kliku niemieckich miastach organizacja, skupiająca osoby zainteresowane branżą VR.   Lukr.club – strona rzeszowskiej restauracji LUKR.   fire.club – Amazon wykorzystał ten adres do promocji własnego palmtopa o nazwie Fire. Adres ten przekierowuje na specjalną podstronę tego największego sklepu internetowego na świecie.

Podsumowanie

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o korzyściach, jakie płyną z używania domeny .CLUB. Są to:
  • Adres internetowy, który uzyskamy po dodaniu rozszerzenia, informuje jaki jest nasz profil i co oferujemy.
  • Krótka i łatwa do zapamiętania końcówka.
  • Duża ilość już zagospodarowanych nazw domen .club.
  • Pozwala na lepsze wypozycjonowanie wyrażenia stojącego przed kropką.
Jesteśmy istotami społecznymi. A rozszerzenie .club zdaje się być dobrym rozwiązaniem, odpowiadającym na powszechną dzisiaj chęć przynależenia do większej społeczności w internetowej galaktyce. Z pomocą naszej wyszukiwarki, zobacz jak dobrze wygląda Twoja nowa nazwa domeny z końcówką .club. Do tej pory pisaliśmy jedynie o zaletach. Czy mamy zatem do czynienia z domeną idealną? Takie pojęcie oczywiście nie istnieje. Na pewno pewnym ograniczeniem na rynku polskim będzie fakt, iż jest to nazwa angielskojęzyczna. Część użytkowników może, wpisując adres w przeglądarce, użyć polskiego wyrazu “klub”. Drogi czytelniku, jeśli zachęciliśmy Cię do praktycznego wykorzystania domeny .club znamy odpowiednie miejsce, gdzie możesz ją nabyć 🙂 Źródła: http://get.club/celebrities/ http://club.blog/clubs-pricing-strategy/ http://get.club/why-club/ http://www.dnjournal.com/archive/domainsales/2015/20150624.htm http://domainnamewire.com/2015/08/07/club-reveals-registrar-sold-premium-domains/#more-46951 http://domainnamewire.com/2017/04/10/clubs-broker-payment-plan-programs/ http://domainnamewire.com/2016/12/05/big-china-approves-club-vip-xyz/ http://www.marketwired.com/press-release/club-reaches-200000-domain-name-registrations-in-less-than-one-year-2005780.htm https://ntldstats.com/country/PL http://onlinedomain.com/2016/03/31/sold-domains/club/ https://onlinedomain.com/2016/09/15/domain-name-news/top-10-club-domain-name-sales/
Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *