Donuts uwalnia ponad milion zablokowanych dotychczas adresów internetowych

domains released

Donuts, jeden z największych rejestratorów nowych domen, rozpoczął uwalnianie 1,3 mln dotychczas zablokowanych domen internetowych. Uwalniane domeny występują w 144 nowych rozszerzeniach takich jak .DEALS, .GURU, .MOVIE czy .PHOTOS. Te adresy zostały początkowo zablokowane w związku z ryzykiem kolizji nazw oraz z wpływem na stabilność Internetu.

Uwalniane adresy

Ze względu na to, że domeny te znajdowały się do tej pory na liście nazw do zablokowania (Name Collision List) są one bardzo cenne, gdyż notują one miesięcznie miliardy odsłon. Dodatkowo, uwalniane adresy są dostępne po standardowych cenach (po wyższej cenie sprzedawanych jest mniej niż 2% domen).

Udostępniane adresy zostały pogrupowane w kategorie takie jak fotografia, biznes, technologia, i są uwalniane partiami. Kolejna grupa domen, związana z finansami, jest uwalniania w dniu dzisiejszym (26 sierpnia 2015) i zawiera następujące rozszerzenia: .CAPITAL, .EXCHANGE, .FINANCIAL, .LIMITED, .CASH, .FUND, .INVESTMENTS, .CREDITCARD, .CLAIMS, .CREDIT, .ACCOUNTANTS, .FINANCE, .INSURE, .TAX, .LOANS oraz .REPORT.

Należy pamiętać, że wszystkie te domeny są oferowane w ramach Early Access Program (EAP) przez pierwszych 7 dni od uwolnienia każdej z grup, z wyjątkiem tych, które są już wymienione jako dostępne.

Pełne kalendarium uwalnianych domen jest dostępne na stronie eNom.

Uwolnione domeny można zamawiać w serwisie Domeny.tv, tak jak każde inne nazwy domen, korzystając z wyszukiwarki domen.

Źródło: http://www.enom.com/news/1012/1-million-previously-unavailable-addresses-being-released.html

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *