Facebook przejmuje domenę fb.com

Facebook przejmuje domenę fb.com

Kilka dni temu potwierdziła się informacja, iż Facebook przejął domenę fb.com. Nie ujawniono niestety wartości transakcji, można się jednak domyślać, że zapłacona kwota była znaczna, o ile nie rekordowa wśród innych transakcji sprzedaży domen.Domena fb.com należała wcześniej do American Farm Bureau, zaś pierwotnie zarejestrowana została już w 1990 roku. Organizacja ta pozostawiła do swojej dyspozycji adres fb.org.

Facebook dzięki domenie fb.com będzie mógł zaproponować użytkownikom wiele nowych usług. Najbardziej oczekiwaną usługą jest poczta elektroniczna, która mogła by być konkurencją dla Gmaila. Adresy w domenie @fb.com będą wyglądać dużo lepiej niż w domenie @facebook.com. Wielu użytkowników Internetu jest coraz mocniej związanych z Facebookiem, zaś coraz mniej z usługami Google, ich migracja więc do poczty obsługiwanej przez tę pierwszą firmę może nastąpić szybciej niż to się wydaje.

Jakie będzie ostateczne zastosowanie domeny fb.com, przekonamy się zapewne niebawem. Już teraz jednak, przy okazji dyskusji o Facebooku polecamy obejrzenie filmu „Social Network”.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.