Jak skutecznie parkować i sprzedawać domeny

sprzedaz domeny

W Domeny.tv dajemy Wam wiele narzędzi, które pozwalają wykorzystać rejestrowane domeny na różne sposoby. Jeśli więc rejestrujesz domeny nie tylko dla Twoich stron prywatnych lub firmowych, w dalszym ciągu możesz je efektywnie wykorzystać.

Domeny mogą być doskonałą lokatą kapitału. Mowa tutaj zarówno o rejestrowaniu lub kupowaniu domen w celu dalszej odsprzedaży jak też o uzyskiwaniu zwrotu z zainwestowanego kapitału w każdym miesiącu utrzymywania domeny. W tym wpisie omówimy trzy narzędzia, które pomogą Ci osiągnąć te cele.

Parking domen MSERWIS

Jedna z głównych przeszkód w kupnie domeny to często problem ze znalezieniem kontaktu ze sprzedającym. Kupujący nie zawsze zna tajniki korzystania z bazy WHOIS, zna na pamięć identyfikatory kontaktów lub rozpoznaje w mgnieniu oka szablon parkingowy wykorzystywany przez danego sprzedawcę domen. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że W większości przypadków potencjalny kupiec domeny, jeśli szybko nie umożliwimy mu z nami kontaktu, zrezygnuje ze starań o daną domenę, nawet jeśli dysponuje środkami na jej kupno.

Parking MSERWIS to proste narzędzie, które umożliwi Ci zaparkowanie domeny w kilka minut, zaledwie kilkoma kliknięciami. Pozwala ono na uruchomienie na dowolnej domenie prostej strony, z krótką informacją zdefiniowaną przez Ciebie oraz formularzem kontaktowym. Możesz również wyświetlić inne dane kontaktowe. Nasi klienci, którzy korzystają z parkingu MSERWIS, zauważyli wzrost ilości zapytań o domeny.

Domeny zaparkowane możesz a nawet powinieneś optymalizować. Dodaj opis, który zareklamuje domenę i podkreśli jej wartość. Oprócz napisania „domena na sprzedaż”, możesz opisać potencjalne jej zastosowania i zachęcić do szybkiego, niezobowiązującego do zakupu kontaktu z Tobą. Ponadto wybierz jeden z kilku dostępnych szablonów strony, który tematycznie pasuje do domeny. Dzięki temu uzyskasz efekt profesjonalnej oferty, co może przełożyć się na wyższą cenę sprzedaży domeny.

Możesz przyjąć kilka wariantów sprzedaży domeny:
1. Jawna cena ofertowa, podana na stronie parkingowej
2. Cena ofertowa, podawana w odpowiedzi na zapytanie o domenę
3. Oczekiwanie na propozycję ceny ze strony kupującego

Ze swojej strony polecam wariant drugi. Powody za tym rozwiązaniem są dwa. Po pierwsze, masz już w tym momencie dane kontaktowe oferenta i możesz z nim cenę negocjować. Po drugie, potencjalny kupiec nie musi mieć pojęcia o wycenie domen i w przypadku braku informacji o cenie z Twojej strony może się łatwo zniechęcić. Nie polecam również ustalać ceny w zależności od „kalibru” oferenta. To że zapytanie składa duża firma, niekoniecznie musi oznaczać że jest w stanie zapłacić dużo więcej niż ktoś inny.

Jak rozpocząć parkowanie domen na parkingu MSERWIS

Nie musisz się nigdzie dodatkowo rejestrować. Zaloguj się do naszego panelu administracyjnego i wybierz domenę na liście domen polskich lub globalnych. Zaznacz pole z lewej strony i na dole, pod listą wybierz opcję „zaparkuj na parkingu MSERWIS”. Następnie zostanie automatycznie zmieniona delegacja domeny, zaś domena dodana do parkingu.

Domenami zaparkowanymi zarządzasz po wybraniu w menu opcji „parking domen MSERWIS”. Zmienisz tam ustawienia wyświetlania pól dodatkowych, tekstu marketingowego oraz wybierzesz szablon. Możesz tutaj rownież usunąć domenę z parkingu.

Parking domen NameDrive

Parkowanie domen jest najprostszym sposobem na zarabianie na domenach, które posiadają ruch. Przez ruch rozumiemy po prostu odwiedziny domeny przez internautów. Może być wiele źródeł ruchu, jednak najbardziej cenny jest taki, który jest generowany przez użytkowników wpisujących nazwę domeny bezpośrednio do paska adresu przeglądarki.

Przy każdym wyświetleniu dowolnego adresu w Twojej domenie zaparkowanej w NameDrive ukażą się linki sponsorowane. Jeśli ktoś kliknie w taki link, otrzymasz wynagrodzenie, którego wysokość jest zależna od tematyki domeny, strony docelowej oraz budżetu jaki określił reklamodawca. Za każde kliknięcie możesz otrzymać od jednego centa w przypadku mało wartościowego ruchu do nawet kilku dolarów w przypadku tematów, w których istnieje duża konkurencja reklamodawców.

Optymalizacja domeny ma często ogromny wpływ na dochód jaki generuje domena. Niezbędne jest ustawienie słów kluczowych i szablonów, które będą pasowały tematycznie do tego, czego szukają użytkownicy po wejściu na daną domenę. Wypłaty zarobków odbywają się raz w miesiącu, o ile osiągnąłeś minimalny poziom dochodu i podałeś informacje rozliczeniowe w NameDrive.

Jeśli już korzystasz z NameDrive, możesz zintegrować je z kontem w Domeny.tv. Zyskasz dzięki temu możliwość szybkiego parkowania domen zarejestrowanych i testowanych w Domeny.tv. Jako że dodawać w ten sposób możesz tylko domeny utrzymywane na swoim koncie w Domeny.tv, zbędna staje się weryfikacja praw do domeny i domena zaczyna od razu zarabiać na Twoje konto. Jeśli więc tę samą domeną wcześniej parkował ktoś inny, nie musisz czekać zanim ją usunie ze swojego konta w NameDrive lub zanim NameDrive dokona weryfikacji.

Jak rozpocząć parkowanie domen w NameDrive

Korzystanie z parkingu wiąże się z koniecznością zaakceptowania zasad NameDrive podczas tworzenia lub dowiązania konta NameDrive. Zaloguj się do panelu administracyjnego Domeny.tv i wybierz opcję „Parking NameDrive”. Dokonaj jednorazowego procesu rejestracji. Następnie, bardzo podobnie jak w przypadku parkingu MSERWIS, zaznacz domenę na liście domen polskich lub globalnych i wybierz opcję „zaparkuj na parkingu NameDrive”.

Pamiętaj, że w szczególności nie wolno samodzielnie klikać w reklamy umieszczone w zaparkowanych przez siebie domenach (choć dozwolone jest otwieranie strony w celu sprawdzenia czy wszystko działa). Nie wolno również tworzyć linków do strony zaparkowanej ani reklamować jej na forach dyskusyjnych, przez e-mail czy w inny sposób. Nieprzestrzeganie tych zasad często i szybko powoduje blokadę konta w NameDrive, tak więc naprawdę nie warto ryzykować. Przypominam, że NameDrive jest zewnętrzną firmą od Domeny.tv i w przypadku pytań lub wątpliwości należy się kontaktować bezpośrednio z NameDrive.

Kreator stron WWW

Innym ciekawym narzędziem, o którym warto wspomnieć, jest Kreator Stron WWW. Jest on dostępny bez dodatkowych opłat dla dowolnej domeny, jeśli posiadasz u nas serwer wirtualny. Pozwoli Ci na szybkie stworzenie prostej i jednocześnie profesjonalnie wyglądającej strony. Możesz wybrać jeden z wielu szablonów oraz zbudować dowolną strukturę strony. Szybko stronę uzupełnisz dowolną treścią. Dzięki temu możesz utworzyć tzw. mini stronę, którą możesz pozycjonować i reklamować, dzięki czemu przyciągniesz użytkowników, którzy mogą być dzięki temu bardziej zainteresowani zakupem domeny.

Jak rozpocząć tworzenie strony z użyciem Kreatora Stron WWW

Aktywuj na 14-dniowy okres testowy dowolny pakiet z oferty naszych serwerów wirtualnych. Po pomyślnej aktywacji zaloguj się do panelu administracyjnego serwera i wybierz opcję „MSERWIS Kreator”. Dodatkowe informacje znajdziesz w dokumentacji dotyczącej kreatora a także w przewodniku video.

michal

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Udostępnij artykuł

O Michał

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

4 myśli nt. „Jak skutecznie parkować i sprzedawać domeny

  1. Radek

    Osobiście polecam NameDrive. Można troszkę zarobić. Co prawda nie mam zbyt wielu domen ale zarobek rzędu 20$ miesięcznie jest wg mnie dobrym wynikiem. Wystarcza na opłacenie domen i jeszcze trochę zostaje.

  2. Zarabian na domenach

    Ja parkuje w namedrive, mają niskie prowizje i dla właściciela strony trafia 80% z wpływów z reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *