Jak stworzyć darmowy landing page w MailerLite?

Jak stworzyć darmowy landing page w MailerLite

Landing page (w skrócie LP) – dwa wyrazy, znajome dla każdego w marketingu internetowym. Niekoniecznie zrozumiałe poza środowiskiem. Czym jest landing page? To strona internetowa, która ma tylko jedną możliwą akcję do wykonania dla użytkownika. No właściwie dwie, bo zawsze można ją jeszcze wyłączyć. Tą jedną akcją może być: zapis na newsletter, kupno produktu czy wpłata na jakąś akcję.

Wśród wielu narzędzi do tworzenia tego typu stron, chciałbym zaprezentować jedno z nich – MailerLite. Głównym zadaniem tego narzędzia jest masowa wysyłka maili. Nie mniej autorespondery prześcigają się dzisiaj w dodatkach, które mają wyróżnić się przed konkurencją. Ze względu na to, że jest to narzędzie do wysyłki e-maili, to celem naszej strony docelowej będzie zebranie e-maili.

MailerLite – przyjazny e-mail marketing

MailerLite.com  na pewno charakteryzuje jego prostota i tanie abonamenty. Do tysiąca subskrybentów jest dostępny bez opłat (ze wsparciem mailowym). Pełen cennik dostępny jest na stronie producenta: https://www.mailerlite.com/pricing

Rejestracja jest bardzo prosta i zajmie Ci chwilę. Możesz to zrobić nawet przy użyciu prywatnego e-maila (np. Gmail). System poprosi Cię tylko o podanie kilku prostych informacji o firmie. Nie musisz mieć, w momencie rejestracji własnej strony www, możesz podać np. link do swojego FB. Po rejestracji można przystąpić do tworzenia  prostego landing page’a.  

Poniższe czynności (znając oczywiście narzędzie) wykonałem w mniej niż
5 minut, zatem bardzo szybko można uzyskać prostą stronę do zapisów. Przy poświęceniu większej ilości czasu można oczywiście uzyskać dużo lepsze efekty wizualne. Po zalogowaniu się do panelu jest wprawdzie możliwość zmiany języka na polski, lecz nie zawsze on funkcjonuje. Użyte angielskie słowa są proste i łatwo się połapać o co w nich chodzi. Jeśli jednak ktoś chciałby mieć wersję polską, to wystarczy w przeglądarce Chrome kliknąć prawy przycisk myszy i wybrać funkcję “przetłumacz na język polski”.

Darmowy MailerLite- jakie warunki oferuje?

Zanim przejdę dalej, krótko omówię pakiety MailerLite. Tu co prawda skupiam się na wersji bezpłatnej, ale może zdecydujesz się na inną opcję.

MailerLite oferuje 4 pakiety:

 • Free,
 • Growing Business,
 • Advanced,
 • Custom.

Na planie Free nie ponosisz żadnych kosztów. Opcja ta oferuje:

 • do 1000 subskrybentów,
 • 12 000 maili miesięcznie,
 • 1 użytkownika,
 • 10 landing page,
 • narzędzie do automatyzacji wysyłki e-maili,
 • tworzenie stron internetowych.

Landing page krok po kroku

Przejdźmy do najważniejszego, czyli jak stworzyć swój pierwszy czytelny (i skuteczny!) landing page. Wchodzimy w menu “Abonenci” (1), później “Grupa” (2) i tworzymy grupę (3).

Tworzenie grupy odbiorców

Rysunek 1 Rozpoczęcie procesu tworzenia LP
Rysunek 1 Rozpoczęcie procesu tworzenia LP

W moim przypadku nazwałem ją: “klient – rabat”

Rysunek 2 Tworzenie grupy odbiorców
Rysunek 2 Tworzenie grupy odbiorców

W tym punkcie wchodzimy w “Sites” (strony)  i wybieramy “landing page”.

Rysunek 3 Lista stron LP
Rysunek 3 Lista stron LP

Tworzymy nazwę na nasz landing page. Możesz dać jakąkolwiek.
W przyszłości będziesz mógł ją bez problemu zmienić.

Rysunek 4 Wpisanie nazwy landing page mailerlite
Rysunek 4 Wpisanie nazwy LP

W następnym kroku wybierz grupę, którą tworzyliśmy na samym początku. Do tej grupy będą wpadać e-maile osób, które zapisały się poprzez nasz landing page. 

Rysunek 5 Wybór grupy do której jest kierowany LP
Rysunek 5 Wybór grupy do której jest kierowany LP

Wybór szablonu

Następnie określ, z którego szablonu landing page chcesz korzystać. Na ten moment jest ich 38.

Rysunek 6 Wybór szablonu
Rysunek 6 Wybór szablonu LP

Edycja szablonu

Po wybraniu jeden z nich przeniesie Cię na stronę edycji szablonu.

 

Rysunek 7 Edycja szablonu LP
Rysunek 7 Edycja szablonu LP

Po kliknięciu w którykolwiek element szablonu utworzy się wokół niego siatka do edycji. Możesz dzięki niej usunąć element, skopiować go czy przesunąć. W bocznej kolumnie jest też możliwość edycji innych ustawień.

Rysunek 8 Dostosowanie szablonu LP do swoich potrzeb
Rysunek 8 Dostosowanie szablonu LP do swoich potrzeb

To wszystko można wykorzystać, aby dostosować szablon do swoich potrzeb.

Rysunek 9 Wygląd LP
Rysunek 9 Wygląd LP

Po zakończeniu nie zapomnij kliknąć w “succes page”. Jest to strona z podziękowaniem za zapisanie się na listę mailingową. Pokazuję się ona po tym jak ktoś poda swojego maila. Oczywiście edytujemy listę podobnie jak poprzednie strony.

Rysunek 10 Edycja strony z podziękowaniem landing page mailerlite
Rysunek 10 Edycja strony z podziękowaniem

Zakończenie edycji landing page’a

Po zakończeniu edycji klikamy u góry zielony baner „Save and publish”. Ponownie pokaże nam się możliwość edycji nazwy landing page’a (1), ustawienia favicona (2) w wersji płatnej, a także innych ustawień. Twój pierwszy landing page jest tworzony w domenie operatora serwisu MailerLite: subscribepage.com z dedykowanym adresem, który wpisujesz w oknie (Rysunek 11).

Rysunek 11 Ustawienia adresu strony landing page mailerlite
Rysunek 11 Ustawienia adresu strony LP

Domena a landing page

Jak wspomniałem wcześniej, landing page jest umieszczony w domenie operatora serwisu. Jeśli jednak masz już domenę, spokojnie możesz umieścić tam dopiero co stworzony landing page. 

Nie masz domeny ale chcesz ją mieć? Nic trudnego! Przejdź tu i znajdź coś odpowiedniego dla siebie. Nie zapomnij sprawdzić listy promocji – może coś wpadnie Ci w oko?

Co jeszcze dodać do landing page’a?

Twój landing page to nie tylko ładny szablon i lista odbiorców. To także inne elementy, które wspomogą działanie landing page’a. Niektóre z nich to:

 • ustawienia SEO,
 • testy A/B,
 • kody śledzące Google Analytics,
 • mapy ciepła,
 • pixel Facebook’a.

Podsumowanie – jak stworzyć landing page w MailerLite

Strona jest gotowa. W każdej chwili masz możliwość jej ukrycia czy ponownej edycji. Stronę, którą zrobiłem znajdziesz pod tym adresem: https://www.subscribepage.com/testowylanding2

Na co dzień do zapisu na swój newsletter używam również innych landing page’y stworzonych w MailerLite, jak np. ten: https://www.subscribepage.com/aktywacja-fragment

Instrukcję przekierowania swojej dedykowanej domeny na wybrany adres znajdziesz na stronie: 

https://www.domeny.tv/pomoc/serwer-przekierowan

 

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.