Jak stworzyć landing page za darmo w MailerLite?

jak stworzyc darmowy landing page w mailerlite

Landing page (w skrócie LP) – dwa wyrazy, znajome dla każdego w marketingu internetowym. Niekoniecznie zrozumiałe poza środowiskiem. Czym jest skuteczny landing page? To strona internetowa, która ma tylko jedną możliwą akcję do wykonania dla użytkownika. No właściwie dwie, bo zawsze można ją jeszcze wyłączyć. Tą jedną akcją na stronie landing page może być: zapis na newsletter, kupno produktu (strona produktowa) czy wpłata na jakąś akcję.

Jakie narzędzie do tworzenia landing page?

Jak zrobić landing page? Wśród wielu narzędzi do tworzenia tego typu stron, chciałbym zaprezentować jedno z nich – MailerLite. Głównym zadaniem tego narzędzia jest masowa wysyłka maili. Nie mniej autorespondery prześcigają się dzisiaj w dodatkach, które mają wyróżnić się przed konkurencją. Ze względu na to, że jest to narzędzie do wysyłki e-maili, to celem naszej strony docelowej landing page, będzie zebranie e-maili.

MailerLite – przyjazny e-mail marketing

MailerLite.com  na pewno charakteryzuje jego prostota i tanie abonamenty. Do tysiąca subskrybentów jest dostępny bez opłat (ze wsparciem mailowym). Pełen cennik dostępny jest na stronie producenta: https://www.mailerlite.com/pricing

Rejestracja jest bardzo prosta i zajmie Ci chwilę. Możesz to zrobić nawet przy użyciu prywatnego e-maila (np. Gmail). System poprosi Cię tylko o podanie kilku prostych informacji o firmie. Nie musisz mieć, w momencie rejestracji własnej strony www, możesz podać np. link do swojego FB. Po rejestracji można przystąpić do tworzenia  prostego landing page – przygotowania do generowania leadów.

Poniższe czynności (znając oczywiście narzędzie) wykonałem w mniej niż
5 minut, zatem bardzo szybko można uzyskać prosty i czytelny landing page (squeeze page) do zapisów. Tworząc strony landing page, przy poświęceniu większej ilości czasu można oczywiście uzyskać dużo lepsze efekty wizualne dla strony docelowej. Po zalogowaniu się do panelu jest wprawdzie możliwość zmiany języka na polski, lecz nie zawsze on funkcjonuje. Użyte angielskie słowa są proste i łatwo się połapać o co w nich chodzi. Jeśli jednak ktoś chciałby mieć wersję polską opisu landing page, to wystarczy w przeglądarce Chrome kliknąć prawy przycisk myszy i wybrać funkcję “przetłumacz na język polski”.

Jak zrobić landing page w MailerLite?

Zanim przejdę dalej do budowy strony docelowej (landing page), krótko omówię pakiety MailerLite. Tu co prawda skupiam się na wersji bezpłatnej, ale może zdecydujesz się na inną opcję.

MailerLite oferuje 4 pakiety:

 • Free,
 • Growing Business,
 • Advanced,
 • Custom.

Ile kosztuje landing page? W planie Free nie ponosisz żadnych kosztów. Opcja ta oferuje:

 • do 1000 subskrybentów,
 • 12 000 maili miesięcznie,
 • 1 użytkownika,
 • 10 landing page,
 • narzędzie do automatyzacji wysyłki e-maili,
 • tworzenie stron internetowych.

Landing page krok po kroku

Przejdźmy do najważniejszego, czyli jak zbudować skuteczny landing page? Wchodzimy w menu “Abonenci” (1), później “Grupa” (2) i tworzymy grupę odbiorców (3).

Tworzenie grupy odbiorców

Rysunek 1 Rozpoczęcie procesu tworzenia LP
Rysunek 1 Rozpoczęcie procesu tworzenia landing page LP

W moim przypadku nazwałem ją: “klient – rabat”

Rysunek 2 Tworzenie grupy odbiorców
Rysunek 2 Tworzenie grupy odbiorców

W tym punkcie wchodzimy w “Sites” (strony)  i wybieramy “landing page” (strona lądowania).

Rysunek 3 Lista stron LP
Rysunek 3 Lista stron LP

Tworzymy nazwę na nasz czytelny landing page. Możesz dać jakąkolwiek.
W przyszłości, tworząc treści landing page (strony lądowania), będziesz mógł ją bez problemu zmienić.

Rysunek 4 Wpisanie nazwy landing page mailerlite
Rysunek 4 Wpisanie nazwy LP

W następnym kroku wybierz grupę, którą tworzyliśmy na samym początku tworzenia landing page. Do tej grupy będą wpadać e-maile osób, które zapisały się poprzez nasz landing page. 

Rysunek 5 Wybór grupy do której jest kierowany LP
Rysunek 5 Wybór grupy do której jest kierowany landing page LP

Wybór szablonu

Następnie określ, z którego szablonu strony docelowej (landing page) chcesz korzystać. Na ten moment jest ich 38.

Rysunek 6 Wybór szablonu
Rysunek 6 Wybór szablonu LP

Edycja szablonu

Po wybraniu jeden z nich przeniesie Cię na stronę edycji szablonu strony docelowej.

 

Rysunek 7 Edycja szablonu LP
Rysunek 7 Edycja szablonu LP

Po kliknięciu w którykolwiek element szablonu strony docelowej, utworzy się wokół niego siatka do edycji. Możesz dzięki niej usunąć element, skopiować go czy przesunąć. W bocznej kolumnie jest też możliwość edycji innych ustawień landing page.

Rysunek 8 Dostosowanie szablonu LP do swoich potrzeb
Rysunek 8 Dostosowanie szablonu landing page LP do swoich potrzeb

To wszystko można wykorzystać, aby dostosować szablon strony docelowej do swoich potrzeb.

Rysunek 9 Wygląd LP
Rysunek 9 Wygląd strony lądowania LP

Po zakończeniu tworzenia landing page, nie zapomnij kliknąć w “success page”. Jest to strona z podziękowaniem za zapisanie się potencjalnego klienta na listę mailingową. Pokazuję się ona po tym jak ktoś poda na stronie docelowej LP, swojego maila. Oczywiście edytujemy listę podobnie jak poprzednie strony.

Rysunek 10 Edycja strony z podziękowaniem landing page mailerlite
Rysunek 10 Edycja strony z podziękowaniem

Zakończenie edycji landing page’a

Po zakończeniu edycji landing page, klikamy u góry zielony baner „Save and publish”. Ponownie pokaże nam się możliwość edycji nazwy strony lądowania (landing page) (1), ustawienia favicona (2) w wersji płatnej, a także innych ustawień. Twój pierwszy landing page jest tworzony w domenie operatora serwisu MailerLite: subscribepage.com z dedykowanym adresem, który wpisujesz w oknie (Rysunek 11).

Rysunek 11 Ustawienia adresu strony landing page mailerlite
Rysunek 11 Ustawienia adresu strony LP

Niezbędne elementy strony docelowej landing page

W tym artykule wcześniej skupiłem się na najważniejszych aspektach technicznych tworzenia strony lądowania. A dokładnie: jak zrobić czytelny landing page przy wsparciu systemu do email marketingu. Jednak projektując stronę lądowania – treści landing page, warto pamiętać o tym jakie elementy powinna zawierać. W tym przypadku jest to również strona główna naszego serwisu do generowania leadów.

Unikalna propozycja sprzedaży (USP unique selling proposition)

Pierwszym elementem, który musisz umieścić, tworząc landing page, jest unikalna propozycja sprzedaży. Podkreśl, czym Twoja oferta różni się od konkurencji. Dlaczego klient powinien ją wybrać zamiast innej marki? Oczywiście nie chodzi o rozbudowane treści, ale o jedyną w swoim rodzaju obietnicę marki która może być najważniejsza dla klienta.

Pamiętaj o tym, że musisz wyróżnić się z tłumu, USP musi jasno określić, w jaki sposób Twoja oferta przyniesie korzyści odwiedzającym.

Sztuka dobrego USP polega na sprowadzeniu, długiej oferty do najbardziej podstawowego poziomu, poprzez opisanie konkretnych korzyści,  wybierając Twój produkt lub usługę, ofertę, lead magnet (np. poradnik w postaci e-booka).

Przyjrzyjmy się miejscom, w których chcesz mieć pewność, że USP powinna się pojawić:

 • główny nagłówek
 • nagłówek wspierający
 • argument zamykający (call to action)

Nagłówek główny jest pierwszą rzeczą, którą zobaczy potencjalni klient. Bardzo ważne jest, aby opisywał, co odwiedzający otrzyma od Twojej firmy i pokazał potencjalnemu klientowi, że jest we właściwym miejscu. Najlepiej byłoby, gdyby nagłówek był krótki, mocny i – przede wszystkim – jasny.

Pomocniczy nagłówek można wykorzystać na dwa sposoby: jako bezpośrednie rozszerzenie, które następuje po głównym nagłówku (jak zakończenie zdania) oraz rozszerzenie przekazu poprzez zastosowanie dodatkowego argumentu, wspierającego podstawowe stwierdzenie.

Argument zamykający, w tym miejscu możesz rozwiać obawy, tych klientów, którzy potrzebują, ostatecznego zapewnienia, że ​​robią właściwy ruch. Dlatego powinieneś zakończyć redagowanie landing page, wyraźnym wezwaniem do działania (call to action), które zamyka pętlę narracji USP.

Dowód społeczny (social proof)

Kolejnym ważnym elementem landing page może być dowód społeczny. Przykładowo, jeśli kiedykolwiek kupiłeś coś online (a zwłaszcza przy większym budżecie), prawdopodobnie przeglądałeś dużą liczbę recenzji produktów. To dowód społeczny i dobre narzędzie perswazji.

Mówiąc najprościej, dowód społeczny to wykorzystanie sygnałów społecznych (opinii, recenzji) do zilustrowania, że ​​inni ludzie kupili, konsumowali, czytali lub recenzowali to co oferujesz. Chodzi o to, że ludzie są bardziej skłonni do reakcji na ofertę umieszczoną na stronie lądowania (landing page) jeśli widzą, że inni przed nimi to zrobili i są zadowoleni.

Potencjalny klient czyta recenzje, zanim zaufa firmie, często spędzając sporo czasu na lekturze opinii klientów przed podjęciem decyzji.

Faktem jest, że jeśli nie dostarczysz odpowiednich argumentów np. w postaci krótkiej recenzji Twojej oferty, od obsługiwanych klientów. Twoi potencjalni klienci mogą po prostu, wyszukać w sieci inną ofertę, gdzie znajdą przekonujący dla siebie dowód społeczny (social proof).  

W konsekwencji, zachowaj kontrolę nad narracją marki, korzystając z strategii dostarczania społecznych dowodów słuszności, takich jak:

 • opinie klientów,
 • liczba Twoich klientów,
 • nagrody od renomowanych organizacji,
 • zdanie ekspertów,
 • technologie zapewniające bezpieczeństwo danych osobowych klientów.

Twoje wezwanie do działania (przycisk CTA call to action)

Twój przycisk konwersji to cel Twojej strony docelowej landing page. Twoje wezwanie do działania (CTA) to taktyka, dzięki której zrealizujesz cel jej utworzenia.

CTA jest prezentowane jako samodzielny przycisk na stronie, z którym należy zintegrować, formularz generowania leadów. W MailerLite integracja formularza z przyciskiem oraz bazą danych, w której będą gromadzone adresy email (Twoje leady), jest realizowana automatycznie. Standardowe CTA np. „Kliknij tutaj” lub „Wyślij”, jest tworzone bez myślenia o korzyściach dla potencjalnego klienta. Kiedy dążysz do optymalizacji konwersji, pamiętaj, że opis przycisku CTA musi być krótkim, bardzo konkretnym i jednoznacznie zrozumiałym wezwaniem do działania.

Przycisk CTA, to główny powód, dla którego spędzasz czas na tworzeniu strony docelowej. Dobre wezwanie do działania CTA jest powiązane z Twoim USP i jasno określa, co odwiedzający otrzyma w zamian za kliknięcie np. Pobierz e-book, który pomoże zwiększyć sprzedaż.

Kiedy przyglądamy się najlepszym przykładom stron docelowych landing page (takich przykładów warto poszukać w sieci), wszystkie mają jedną wspólną cechę – jasne call to action (wezwanie do działania).

Domena a landing page

Jak zrobić landing page z własną domeną? Jak wspomniałem wcześniej, landing page jest umieszczony w domenie operatora serwisu. Jeśli jednak masz już domenę, spokojnie możesz umieścić tam dopiero co stworzony landing page. 

Nie masz domeny ale chcesz ją mieć? Nic trudnego! Przejdź tu i znajdź coś odpowiedniego dla siebie. Nie zapomnij sprawdzić listy promocji – może coś wpadnie Ci w oko?

Co jeszcze dodać do landing page’a?

Twój landing page to nie tylko ładny szablon i lista odbiorców. To także inne elementy, które wspomogą działanie landing page’a. Niektóre z nich to:

 • ustawienia SEO,
 • testy A/B,
 • kody śledzące Google Analytics,
 • mapy ciepła,
 • pixel Facebook’a.

Podsumowanie – jak stworzyć landing page w MailerLite

Na zakończenie, może stwierdzić, że strona jest gotowa. W każdej chwili masz możliwość jej ukrycia czy ponownej edycji. Na co dzień do zapisu na swój newsletter używam również innych landing page’y stworzonych w MailerLite, jak np. ten: https://www.subscribepage.com/aktywacja-fragment

Instrukcję przekierowania swojej dedykowanej domeny na wybrany adres (np. landing page) znajdziesz na stronie: 

https://www.domeny.tv/pomoc/serwer-przekierowan

 

Pomagam w tworzeniu content marketingu, komunikacji i obsługi narzędzi internetowych. Prowadzę szkolenia i kampanie z zakresu tych dziedzin. Masz pomysł na swój biznes? Pomogę Ci w jego realizacji.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *