Już wkrótce dwie konferencje o domenach

Juz wkrotce dwie konferencje o domenach

W tym roku czekają nas dwie konferencje w Warszawie poświęcone tematyce domen. Obydwie zapowiadają się ciekawie i każdy, kto interesuje się tym rynkiem, powinien rozważyć udział w co najmniej jednej z nich.

Domain Meeting

To pierwsza edycja tej konferencji i jeszcze przed zakończeniem rejestracji ogłasza się „największą w Polsce”. Nie da się tego stwierdzić przed zakończeniem wszystkich pozostałych konferencji, nie da się jednak ukryć, że Domain Meeting ma na to największe szanse. Głównie dlatego, że jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Mocną stroną tej konferencji są prelegenci – znajdziemy tam zarówno osoby dobrze znane w branży domenowej (które mają na swoim koncie wiele sukcesów), jak również specjalistów z branż pokrewnych (sesje poświęcone zagadnieniom prawnym oraz podatkowym). Sesje podzielone są na ścieżkę dla przedsiębiorców oraz inwestorów domenowych. Ciekawie zapowiadają się również tematy przyszłości rynku domen. Mało który rynek zmienia się tak szybko jak ten, tym bardziej więc trafne przewidywanie trendów jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu.

Na konferencję jednak nie jeździ się tylko po to, aby wysłuchać co mają do powiedzenia prelegenci. Często to okazja to zawarcia nowych znajomości lub do przeprowadzenia ciekawych transakcji. Szkoda więc, że organizatorzy nie przewidzieli więcej czasu na networking, choćby w formie imprezy kuluarowej po konferencji. Niewykluczone jednak, że taka inicjatywa się jeszcze pojawi.

Termin: 22 września 2011 (czwartek)
Miejsce: Radisson Blu Centrum Hotel, Warszawa
Koszt uczestnictwa: bezpłatnie
Rejestracja na konferencję DomainMeeting

Meet Domainers

To już z kolei piąta edycja MeetDomainers (trzy poprzednie odbyły się w Polsce, jedna w Wielkiej Brytanii). Konferencja ma nieco inny charakter niż powyższa, gdyż kładzie nacisk na wzajemne poznawanie się uczestników, zaś ilość wykładów jest znacznie ograniczona. Można więc rzec, że uzupełnia konferencję Domain Meeting, gdzie okazji na networking zbyt wielu nie ma.

Głównymi atrakcjami tej konferencji będą jedyna w Polsce giełda domen na żywo oraz impreza pokonferencyjna. Obydwa wydarzenia są przedmiotem gorących dyskusji. Aukcja domen w ubiegłych latach obfitowała zarówno w rekordowe sprzedaże, jak również wyjątkowo atrakcyjne możliwości zakupu domen (ku wyraźnemu niezadowoleniu sprzedających). Znana jest już lista domen, które będzie można wylicytować w tym roku. Zdecydowana większość będzie licytowana od złotówki, co pokaże prawdziwą wartość domen. Niestety domen na sprzedaż jest w tym roku dużo (aż 40), średnia cena nie będzie więc raczej wysoka. Również jako że rynek domen staje się coraz bardziej dojrzały, kupujący będą dużo dokładniej analizować każdą domenę, czy może ona im przynieść zysk.

Termin: 14 października 2011 (piątek)
Miejsce: Hotel Polonia Palace, Warszawa
Koszt uczestnictwa: 400 zł + VAT (do końca sierpnia)
Rejestracja na konferencję

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Udostępnij artykuł

O Michał

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *