Microsoft 365 zastąpi Office 365. Koniecznie sprawdź zmiany.

Microsoft 365 zastapi Office 365

Office to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek „giganta z Redmond”. Nawet do usług chmurowych, w tym wersji on-line najbardziej znanego pakietu biurowego, logujemy się z adresu office.com. Tym bardziej zaskoczyć może decyzja dotycząca zmiany marki od 21 kwietnia 2020.  Należy jednak zaznaczyć, że zmiany dotyczą jedynie nazw pakietów, a nie aplikacji dostępnych w ich ramach. Microsoft deklaruje: „Usługa Office 365 stanie się platformą Microsoft 365 z dniem 21 kwietnia. Nowa nazwa, ta sama wysoka wartość, ta sama cena”. Warto przy tej okazji uporządkować informacje o planowanej aktualizacji.  

Przykład dotychczasowej oferty Office 365 dla użytkowników biznesowych.
Przykład dotychczasowej oferty Office 365 dla użytkowników biznesowych.

Zmiany dla użytkowników domowych Office 365

Dla klientów korzystających z aplikacji pakietu Office w domu zmieniają się nazwy subskrypcji:

Office 365 Home zmienia się
w Microsoft 365 Family

Pakiet zawiera aplikacje do instalacji na komputerze PC i Mac: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access oraz usługi chmurowe: dysk OneDrive i komunikator Skype, z licencją do 6 osób.

Office 365 Personal zmienia się
w Microsoft 365 Personal

Pakiet zawiera aplikacje do instalacji na komputerze PC i Mac: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access oraz usługi chmurowe: dysk OneDrive i komunikator Skype, z licencją dla 1 osoby.

Zmiany dla użytkowników biznesowych Office 365

Office 365 Business zmienia się
w Microsoft 365 Apps for business

Pakiet zawiera aplikacje do instalacji na komputerze PC i Mac: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access oraz usługę chmurową: dysk OneDrive.

Office 365 Business Essentials zmienia się w Microsoft 365 Business Basic 

Pakiet zawiera ponad 20 aplikacji chmurowych (on-line), bez wersji klasycznych do instalacji na komputerze. Warto podkreślić, że są to narzędzia niezastąpione przy organizacji pracy zdalnej. Wśród nich:

  • poczta biznesowa Exchange (50 GB ze współdzielonymi kalendarzami i kontaktami oraz klientem Outlook on-line), 
  • Teams (komunikacja audio-video zespołu z możliwością rejestracji oraz współdzieleniem plików), 
  • SharePoint (witryny pracy grupowej do efektywnego dzielenia się zasobami informacji w firmie), 
  • OneDrive (1TB dysku chmurowego z obsługą historii wersji współdzielonych plików). 

Warto podkreślić, że pakiet biurowy Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) jest również dostępny, ale w wersji on-line.

Office 365 Business Premium zmienia się w Microsoft 365 Business Standard

Pakiet zawiera aplikacje chmurowe takie jak w Microsoft 365 Business Basic oraz dodatkowo aplikacje do instalacji na komputerze PC i Mac: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access.

Co ciekawe, nowa marka była obecna już wcześniej w ofercie Microsoft dla dużych firm (klientów korporacyjnych). Zmiany również obejmują ofertę dla nich:

Microsoft 365 Business zmienia się w Microsoft 365 Business Premium. Pakiet obejmuje między innymi zaawansowane narzędzia do zarządzania usługami oraz bezpieczeństwem. 

Bezpłatna oferta Office 365 dla edukacji pozostaje bez zmian

Informacja o braku zmian w ofercie Office dla edukacji jest szczególnie ważna teraz, kiedy niezbędne stało się nauczanie zdalne. Microsoft zadecydował, że na razie nie zmienia się nawet nazwa pakietu. 

Office 365 A1 jest bezpłatny dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i wykładowców. Wystarczy rejestracja na stronie https://www.microsoft.com/pl-pl/education/products/office i dodanie użytkowników. 

Pakiet zawiera aplikacje do instalacji na komputerze PC i Mac: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote oraz kilkanaście aplikacji chmurowych, niezastąpionych przy organizacji zdalnej nauki. Wśród nich są m.in.: 

  • poczta Exchange (50 GB ze współdzielonymi kalendarzami i kontaktami), 
  • Teams (zajęcia z komunikacją audio-video z możliwością rejestracji oraz współdzieleniem plików), 
  • SharePoint (witryny pracy grupowej do efektywnego dzielenia się zasobami informacji w trakcie procesu kształcenia), 
  • OneDrive (1TB dysku chmurowego z obsługą historii wersji współdzielonych plików), 
  • Stream (udostępnianie materiałów edukacyjnych w wersji audio-video), 
  • Forms (możliwość udostępniania i sprawdzania testów).
Strona bezpłatnej rejestracji Office 365 dla edukacji
Strona bezpłatnej rejestracji Office 365 dla edukacji

Czy zmiana marki Office oznacza dalsze modyfikacje oferty?

Zmiana marki z Office 365 na Microsoft 365 może być tylko wstępem do modyfikacji oferty aplikacji wspomagających biznes, w tym znanych i chętnie używanych narzędzi takich jak pakiet biurowy. Na razie nowe są tylko nazwy poszczególnych pakietów dla biznesu i użytków domowych. Obiecujemy śledzić zmiany i informować o nich na bieżąco.  

Microsoft 365 szansą w czasach kryzysu

Wykorzystanie zestawu narzędzi biznesowych on-line, które dostarcza Microsoft 365, to nowe szanse dla firmy w obliczu kryzysu.

Zorganizuj efektywną pracę zdalną w rozproszonym zespole, dzięki narzędziom takim jak Teams, Office on-line, OneDrive, SharePoint i Outlook.

Sprawdź, jak bezstresowo zacząć pracę w Microsoft Teams i jak wykorzystać możliwości tej aplikacji:

https://blog.domeny.tv/2020/04/03/jak-szybko-i-bezproblemowo-zaczac-prace-zdalna-w-microsoft-teams/
Praca w Microsoft Teams krok po kroku

Usprawnij procesy i zwiększ efektywność zespołu dzięki stałemu dostępowi do informacji oraz narzędziom do modelowania procesów a także planowania i raportowania zadań. 

Warto również podkreślić, że narzędzia Microsoft 365 są udostępniane w korzystnym rozliczeniu abonamentowym bez angażowania zasobów „na start” po stronie firmy. W połączeniu z bardzo prostym procesem wdrożenia, pozwala to łatwo sięgnąć po nie małym i średnim firmom.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *