Moja pierwsza strona – warsztaty z WordPressa

warsztaty wordpress

Już od dłuższego czasu zastanawialiśmy się w jaki sposób moglibyśmy podzielić się naszą wiedzą z dziedziny e-biznesu z innymi, a przy okazji stworzyć okazję do spotkania się z naszymi klientami na żywo.

Po paru naradach wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować warsztaty z tworzenia stron internetowych w oparciu o WordPressa. Dlaczego?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnych czasach strona internetowa jest wirtualną wizytówką każdego, kto prowadzi jakiś biznes. Wiemy też, że nie wszyscy mają wystarczająco czasu lub chęci, żeby samodzielnie zgłębić wiedzę z nie tak łatwo przystępnych tematów, jakimi są hosting, domena i certyfikat SSL.

Strona internetowa – Twoja wirtualna wizytówka

W końcu początki kariery każdego przedsiębiorcy nigdy nie są proste, a liczba nowych informacji, które trzeba przyswoić w krótkim czasie bywa zniechęcająca.

Postanowiliśmy więc przekazać innym trochę naszej wiedzy i doświadczenia w zakresie tworzenia stron internetowych. Naszym celem było ułatwić zainteresowanym wydarzeniem wystartować ze swoim biznesem już teraz, bez odkładania tego na później!

Co więcej, chcieliśmy nauczyć ludzi jak korzystać z naszych systemów – a to dla nas ważne, ponieważ zależy nam na tym, żeby ludzie aktywnie i świadomie używali narzędzi, które dostarczamy.

Warsztaty z WordPressa z Domeny.tv i Easyitsecurity.pl

Warsztaty skierowane były do osób, które planują samodzielnie stworzyć firmowego bloga, wizytówkę internetową dla swojego biznesu, prostą stronę dla swojej marki osobistej albo sklep online. Tak naprawdę nie było żadnych ograniczeń w kwestii tematu witryny. Program szkolenia był przygotowany w taki sposób, aby każdy, bez względu na cel w jakim chce stworzyć stronę internetową, mógł skorzystać z naszych wskazówek.

Co więcej, uczestnicy w cenie szkolenia uzyskali od firmy Domeny.tv i MSERWIS.pl swój własny adres www, hosting, oraz certyfikat SSL za darmo na rok.

Dlaczego wybraliśmy WordPressa? Nie tylko dlatego, że jest najpopularniejszym oprogramowaniem do tworzenia stron internetowych. Przede wszystkim jest darmowy, łatwy w obsłudze dla osób, które nigdy nie miały styczności z programowaniem i posiada duży wybór wtyczek, które dają ogromne możliwości przy budowie strony internetowej.

Na szkoleniu

Szkolenie odbyło się 12 i 13 czerwca w godzinach popołudniowych. Spotkaliśmy się w sali, gdzie zwykle prowadzone są zajęcia w ramach programu MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. To właśnie Centrum Szkoleń w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu było głównym partnerem biznesowym wydarzenia.

Na pierwszy dzień zaplanowaliśmy instalację WordPressa oraz wytłumaczenie podstawowych zagadnień związanych z jego obsługą i konfiguracją.

Drugiego dnia omówiliśmy modyfikowanie widgetów, dodawanie wpisów, niezbędne wtyczki, zarządzanie komentarzami. Wytłumaczyliśmy też jak zapewnić bezpieczeństwo strony opartej o WordPressa, co można ciekawego wyczytać z Google Analytics oraz na czym się skupić podczas promowania witryny. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.

Prelegentami wydarzenia byli specjaliści z dziedziny e-biznesu, czyli Michał Spławski – przedsiębiorca i właściciel marek Domeny.tv i MSERWIS.pl oraz Marcin Pieleszek –  wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, przedsiębiorca, twórca projektu easyITsecurity.pl. Krótki moduł na temat marketingu poprowadziła Anna Dudar – autorka bloga kulinarno-podróżniczego Pizzagirlpatrol i specjalistka w dziedzinie marketingu internetowego.

Szkolenie z WordPressa - prelegenci Wypełnione przez uczestników pod koniec warsztatów ankiety potwierdziły, że podobał się im udział w wydarzeniu i byliby zainteresowani kolejnymi edycjami. Dla nas to ogromny sukces – w końcu po raz pierwszy zorganizowaliśmy tego typu wydarzenie i bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc innym rozpocząć przygodę z projektowaniem stron internetowych!

Jeśli chcielibyście zobaczyć pełną fotorelację z wydarzenia, to koniecznie kliknijcie tutaj. Wszystkich zainteresowanych udziałem w następnych edycjach zapraszamy na stronę główną wydarzenia, gdzie można się zapisać na listę oczekujących!

Odpowiada za działania marketingowe marek Domeny.tv, MSERWIS.pl oraz Dotinum.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *