Od dzisiaj łatwiejsza rejestracja domen we Włoszech

Od dzisiaj łatwiejsza rejestracja domen we Włoszech

Od dzisiaj, czyli od 9 listopada, możemy w dużo łatwiejszy sposób rejestrować domeny .it. Dotychczas przy każdej rejestracji nowej domeny lub też zmiany abonenta, konieczne było przesyłanie formularzy w języku włoskim podpisanych przez abonenta domeny. Jedynym środkiem transmisji był fax. Powodowało to wiele trudności, związanych choćby z błędami transmisji podczas przesyłania faxu oraz wiele opóźnień wynikających z konieczności manualnej weryfikacji wniosków przez pracowników włoskiego rejestru.

Łatwiejsza rejestracja domen

W dniu dzisiejszym dokonaliśmy pierwsze 2 rejestracje z użyciem EPP, czyli w pełni elektronicznego protokołu. Obydwie domeny zostały zarejestrowane w ciągu godziny od wysłania elektronicznego wniosku. W dalszym ciągu rejestrujący domenę musi wyrazić zgodę na wszystkie zasady rejestracji domen .it, przyjmuje się jednak, że zgoda jest wyrażana w momencie wysłania elektronicznego wniosku rejestracyjnego.

Włosi dołączyli więc do większości pozostałych krajów europejskich, gdzie rejestracja domen jest szybka i w pełni zautomatyzowana. W ostatnich latach procedura rejestracji domen .it była wielokrotnie krytykowana za nadmierny formalizm oraz długość jej trwania.

Mamy nadzieję, że te zmiany zachęcą niezdecydowanych do rejestracji domen .it, które cieszą się sporą popularnością również w Polsce. Jako przykłady kreatywnego wykorzystania tego typu domen możemy podać użycie nazw miast oraz domeny jako skrótu „informacja turystyczna”. Również rejestrowane są słowa kluczowe zawierające terminy usług informatycznych, jako że skrót IT jest często wykorzystywany w tej terminologii.

Zapraszamy na nasze strony, gdzie dokładnie opisujemy domeny .it oraz umożliwiamy sprawdzanie ich dostępności oraz szybką rejestrację.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.