Relacja z pierwszego dnia konferencji cPanel w Denver

denver1
We wtorek, 15 września odbył się pierwszy dzień cPanel Conference w Denver. MSERWIS & Domeny.tv również uczestniczy w tej konferencji, aby być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w panelu, które poprawią jakość świadczonych dzięki cPanelowi usług oraz pomogą zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie podczas korzystania z panelu.

Kilka słów o cPanelu

cPanel to jeden z liderów rynku paneli kontrolnych dla serwerów. Firma cPanel została utworzona przez Nicka Costona w 1997 roku w jego prywatnym domu w Scranton, w Pensylwanii. Obecnie swoją siedzibę posiada w Houston i zatrudnia ponad 200 pracowników. Konferencja cPanel cPanel jest dużym ułatwieniem w zarządzaniu stroną – możesz z jego poziomu łatwo wykonać czynności wymagające w innym przypadku znajomości obsługi systemu w trybie tekstowym – takie jak osobny backup, zarządzanie domenami, tworzenie i zarządzanie bazami danych oraz tworzeniem kont hostingowych i pocztowych w obrębie serwera. cPanel jest oprogramowaniem nieustannie rozwijanym. Dzięki zastosowaniu metodyki prowadzenia projektów agile, udaje się wypuszczać kolejne wersje w cyklach 4-miesięcznych, czyli 3 razy do roku uzyskujemy nowe wydania, zawierające istotne poprawki bądź nowe funkcje. Wśród tych dodanych ostatnio jest m.in. greylisting – dodatkowe zabezpieczenie przed spamem, czy też wsparcie dla ipv6.
ipv6

ipv6 – żart prowadzącego

Ipv6, jako nowa adresacja urządzeń podpiętych do Internetu, staje się powoli koniecznością. Liczba standardowych adresów IP (ipv4) wynosi ok. 4,3 miliarda. Tymczasem na świecie żyje obecnie ponad 7 miliardów ludzi, z których wielu posiada co najmniej kilka urządzeń – laptop, tablet, telefon komórkowy, system audio-video, z których każde połączone jest z Internetem. Bardzo powoli, ale jednak wdrażane ipv6 w ciągu najbliższych 2-3 lat ma stać się koniecznością, a już dzisiaj ponad 8% światowego ruchu w Internecie odbywa się poprzez adresy ipv6. Bardzo ciekawą prezentację wygłosił Igor Seletsky, CEO firmy CloudLinux. Nazwa firmy jest jednocześnie nazwą głównego produktu, jakim jest system operacyjny, z którego korzysta również MSERWIS na swoich serwerach. Pozwala on m.in. na optymalne dzielenie zasobów serwera, dzięki czemu wszyscy użytkownicy mają zagwarantowaną odpowiednią wydajność swoich stron. Zastosowanie CloudLinux poprawia również dostępność usług oraz zwiększa ich niezawodność. Konferencja cPanel CloudLinux Nowy produkt tej firmy, KuberDock, aktualnie będący jeszcze w fazie testów, pozwoli użytkownikom serwera na uruchamianie własnych, dedykowanych mikrousług, jak np. dedykowany serwer WordPress, dodatkowy serwer baz danych MySQL, Redis czy Elastic Search, przy dużo niższym koszcie utrzymania niż np. serwer VPS. Następnym punktem programu był panel dyskusyjny poświęcony rozwojowi biznesu hostingowego. Paneliści zauważyli, że panel przestaje udostępniać wyłącznie funkcje do zarządzania kontem serwera, a staje się platformą sprzedaży wielu ciekawych usług dodatkowych. Kolejny panel dyskusyjny, zamykający pierwszy dzień konferencji, poświęcony był bezpieczeństwu. Zwrócono szczególną uwagę na starsze wersje PHP, jak np. 5.2, która nie jest już rozwijana i która może posiadać istotne luki bezpieczeństwa. Dostrzeżono również problemy z oprogramowaniem WordPress, które często nie jest aktualizowane poprawnie przez użytkowników i w związku z jego ogromną popularnością, również jest celem ataków. Dbanie o bezpieczeństwo jest więc wspólnym zadaniem zarówno administratorów serwera, jak również jego użytkowników.
Konferencja cPanel Denver

Pozdrowienia z Denver

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *