Ruszyła prerejestracja nowych domen

newtlds2

Można już składać wiążące zlecenia na prerejestrację nazw w nowych domenach w Domeny.tv. Na dobry początek 47 domen, w tym .GURU, .COMPUTERS, .BIKE, .DOMAINS, .EMAIL, .MENU, .PHOTOS, .SEXY.

Znamy również ceny nowych domen. Zapraszamy do składania pierwszych zleceń!

Ceny nowych domen wahają się od 79 zł netto (np. za .center) do 179 zł netto (np. za .menu) za rok rejestracji. Są one jak widać wyższe niż rejestracje domen globalnych czy też domen polskich.

Uważamy że powinny być niższe, jeżeli nowe domeny mają zaistnieć na trwałe w świadomości użytkowników Internetu i przewidujemy że poszczególne rejestry albo je za pewien czas trwale obniżą albo pojawią się chociaż zniżki hurtowe na nowe rejestracje, co pozwoli nam obniżyć też ceny dla naszych klientów.

Na chwilę obecną jednak każdy, kto chce jako jeden z pierwszych posiadać adres w nowych domenach, musi się przygotować na nieco większy wydatek.

Prerejestracja nowych domen

W Domeny.tv ruszyła już wiążąca prerejestracja nowych domen. Większość rejestratorów oferuje wyłącznie niewiążącą prerejestrację, czyli tak naprawdę „listę życzeń”.

Wiążąca prerejestracja oznacza, iż wysyłamy zlecenie rejestracji do dużych rejestratorów, którzy te zlecenia zrealizują w pierwszej kolejności w pierwszych minutach „życia” danej domeny. Oznacza to więc rezerwację miejsca w kolejce do zdobycia najlepszych nazw.

Z tytułu udziału w prerejestracji nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat, oprócz zaliczki na poczet utrzymania domeny (standardowa cena, która będzie obowiązywać na rejestracje również później).

Szczegółowe zasady prerejestracji:

 • Dodanie domeny do prerejestracji wiąże się z pobraniem opłaty z salda w wysokości ceny rejestracji danej domeny pomnożonej przez ilość lat rejestracji.
 • Zamówienie zostanie wprowadzone do min. dwóch współpracujących z nami rejestratorów globalnych w celu zwiększenia szansy na zdobycie domeny.
 • Nie ma możliwości wycofania zamówienia po jego złożeniu przez zlecającego.
 • Wyłącznie w przypadku niedostępności domeny (np. wcześniejsza rejestracja danej nazwy przez inny podmiot) pobrana kwota podlega całkowitemu zwrotowi.
 • Ewentualny zwrot będzie dopisywany do salda i będzie dostępny do wykorzystania na dowolne inne operacje.

Prerejestracja krok po kroku

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego lub załóż nowe konto w serwisie Domeny.tv

2. Zasil saldo wymaganą kwotą do założenia prerejestracji (jeśli nie znasz ceny, przejdź do kolejnego kroku)

3. Znajdź w menu opcję Nowe domeny – prerejestracja

4. Zobaczysz poniższy formularz

Prerejestracja nowych domen

Wpisz w formularzu nazwę domeny oraz wybierz rozszerzenie. Na liście wyboru znajdują się wyłącznie te nowe domeny, które mają potwierdzone zasady rejestracji oraz ustaloną datę uruchomienia publicznej rejestracji. Regularnie będziemy dodawać do tej listy kolejne.

Wybierz okres rejestracji, dane abonenta domeny oraz serwery DNS (można pozostawić wybór domyślny) a następnie kliknij Dalej.

5. W kolejnym kroku zobaczysz podsumowanie zlecenia. Sprawdź dane oraz wyświetloną kwotę, która zostanie pobrana z Twojego salda. Jeśli wszystko się zgadza kliknij ponownie Dalej.

6. Jeśli zobaczysz taki komunikat jak poniżej – wszystko gotowe!

Prerejestracja nowych domen - powodzenie

Nowe domeny – harmonogram

Poniżej szczegółowy harmonogram uruchomienia publicznej rejestracji nazw w poszczególnych nowych domenach.

 • 5 lutego – .holdings, .ventures, .bike, .clothing, .plumbing, .singles, .guru
 • 12 lutego – .lighting, .camera, .photography, .equipment, .estate, .gallery, .graphics
 • 19 lutego – .today, .kitchen, .land, .construction, .contractors, .directory, .technology
 • 25 lutego – .sexy, .tattoo
 • 26 lutego – .voyage, .diamonds, .enterprises
 • 5 marca – .careers, .photos, .recipes, .shoes
 • 12 marca – .limo, .cab, .company, .domains
 • 17 marca – .menu
 • 19 marca – .academy, .uno, .management, .center, .computer, .systems
 • 26 marca – .training, .builders, .email, .solutions, .support

Daty te mogą ulec zmianie (opóźnieniu), nie wpłynie to jednak na warunki prerejestracji.

Zacznij już teraz

Aby złożyć zlecenie prerejestracji zaloguj się teraz do panelu administracyjnego lub zapoznaj się z informacjami na stronie Nowe domeny.

michal

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Udostępnij artykuł

O Michał

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *