Sprzedano jedną z najdroższych domen

Sprzedano jedną z najdroższych domen

Za zawrotną sumę 9,5 miliona dolarów amerykańska firma MXN zakupiła domenę Porn.com. To jeden z najdroższych adresów internetowych w historii.

Nie jest to jednak najdroższy adres strony związany z treściami dla dorosłych. W 2006 roku Gary Kremen sprzedał bostońskiej firmie Escom domenę sex.com za 16 milionów dolarów. Porn.com próbowano sprzedać już w marcu br., na aukcji w Las Vegas – wówczas cena wywoławcza w wysokości 7,5 miliona dolarów odstraszyła jednak potencjalnych nabywców. (DI)

MXN z Detroit jest firmą posiadającą już kilka innych witryn o tematyce pornograficznej. Adres porn.com powinien m.in. służyć jako reklama dla wspomnianych serwisów. Na razie nabywca nie chce jednak zdradzać szerszych planów odnośnie domeny.

MXN liczy na spore zyski. Według informacji podanych przez sprzedawcę, porn.com jest odwiedzane codziennie przez „miliony internautów” poszukujących „rozrywki dla dorosłych”. W tej sytuacji nawet bez zbytnio rozbudowanej zawartości witryna może przynosić spore zyski.

Innego zdania jest jednak dawny właściciel sex.com, który uważa, że MXN sporo przepłacił i potrzebować będzie sporo czasu, aby odzyskać zainwestowane pieniądze.

Źródło: Dziennik Internautów

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.