Uwierzytelnianie dwuskładnikowe Rublon od teraz na Domeny.tv

QR Rublon

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie w sieci, jeżeli obawiasz się o swoje wrażliwe dane, to mamy bardzo dobrą wiadomość. Z przyjemnością informujemy, że od teraz na naszej stronie dostępna jest nowa opcja bezpieczeństwa — logowanie dwuskładnikowe z wykorzystaniem Rublona! Dzięki oferowanej możliwości zdefiniowania tzw. Urządzeń Zaufanych uniemożliwisz dostęp do Twojego konta osobom trzecim, nawet jeśli by weszli w posiadanie Twoich danych logowania. Jesteśmy pierwszym rejestratorem domen, który wprowadził tego typu usługę.

Czy logowanie dwuskładnikowe jest mi potrzebne?

Czy wiesz, że Twoje konta internetowe są dostępne z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym czasie? Jest to rzeczą naturalną i dotyczy większości portali internetowych. Jednocześnie niemal każdego dnia słyszy się w mediach doniesienia o masowych wyciekach danych logowania. Nie ustrzegły się takich ataków nawet największe firmy, np.: Yahoo!, Twitter, Apple, LinkedIn. Dane można utracić również korzystając przykładowo z komputera, na którym znajduje się złośliwe oprogramowanie.

Zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszym klientom i udostępnić dwuskładnikowe uwierzytelnianie, dzięki któremu możesz decydować, z jakich urządzeń Twoje konto na Domeny.tv będzie dostępne.

Czym jest Rublon?

Rublon to dodatkowy, bazujący na kryptografii, składnik bezpieczeństwa, który weryfikuje, czy logowanie na konto użytkownika następuje z tzw. Zaufanego Urządzenia – tak więc użycie loginu oraz hasła bądź przycisku Zaloguj przez Facebook lub Google+ nadal będą wymagane, tak jak dotychczas.

W przypadku logowania na konto w Domeny.tv z nowego, nieznanego sprzętu, potwierdzisz swą tożsamość skanując smartfonem wyświetlony na ekranie fotokod. Jeśli ufasz urządzeniu, na którym się logujesz, dodasz je przy tej okazji do listy Urządzeń Zaufanych. Jeśli logowanie następuje z Zaufanego Urządzenia, weryfikacja użytkownika przez Rublon następuje w sposób niewidoczny, a więc nie wymaga użycia smartfona ponownie.

Jak mogę włączyć logowanie dwuskładnikowe na moim koncie?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest instalacja aplikacji mobilnej Rublon na Twoim smartfonie wg instrukcji znajdującej się na stronie https://rublon.com/pl/get.

Następnie w „Panelu Administracyjnym” Domeny.tv, w lewym menu „Ustawienia” prosimy wybrać opcję „Dwuskładnikowe uwierzytelnianie”. Pojawi się komunikat oraz przycisk „Zabezpiecz konto Rublonem”. Po jego kliknięciu na ekranie wyświetlony zostanie fotokod, który należy zeskanować smartfonem z uruchomioną aplikacją Rublon – w ten sposób konto zostanie zabezpieczone.

Po tej czynności Rublon zapyta na smartfonie, czy urządzenie, z którego nastąpiło uwierzytelnienie, należy traktować jako zaufane. Jeśli tak (ponieważ jest to np. osobisty laptop lub tablet) i wybierzesz odpowiedź „Tak”, kolejne logowanie przebiegać będzie jak dotychczas — tj. z wykorzystaniem loginu i hasła, a drugi składnik uwierzytelnienia, czyli weryfikacja Rublonem, odbywać się będzie w sposób niewidoczny.

Jeśli w przyszłości próba zalogowania nastąpi z urządzenia spoza listy Urządzeń Zaufanych, na ekranie pojawi się fotokod Rublona i dostęp do konta możliwy będzie jedynie po jego zeskanowaniu. Przy tej okazji wystąpi możliwość zakwalifikowania nowego urządzenia jako Urządzenia Zaufanego.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe na portalu Domeny.tv to wygoda i bezpieczeństwo — dzięki Rublonowi. Dodatkowe informacje: dwuskładnikowe uwierzytelnianie.

michal

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Udostępnij artykuł

O Michał

Jako CEO MSERWIS posiadam ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia oprogramowania, funkcjonowania domen oraz serwerów wirtualnych. Odpowiadam za nadzór nad wszystkimi aspektami działalności, w tym sprzedażą, marketingiem, finansami i opracowywaniem strategii biznesowych. Pomagam przedsiębiorcom tworzyć sklepy e-commerce i konfiguratory 3D, które zapewniają więcej klientów dla ich biznesów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *