Verisign podsumowuje pierwszy kwartał 2015r. na rynku domen – ponad 294 mln adresów www

samsung 793043 640

Verisign (operator domen .com i .net) opublikował raport podsumowujący pierwszy kwartał 2015r. na rynku domen. Z raportu wynika m.in, że na koniec marca 2015r. liczba zarejestrowanych domen najwyższego poziomu (TLD) przekroczyła 294 miliony.Jak podaje raport Verisign, w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015r. liczba domen na rynku wzrosła łącznie o 6 milionów, co stanowi wzrost o 1,9% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014r. Natomiast liczba rejestracji wzrosła o 17,8 miliona, co w ujęciu procentowym stanowi wzrost o 6.5% rok do roku.

Ponadto, łącznie zarejestrowanych zostało 136,9 miliona domen narodowych (ccTLD). W stosunku do pierwszego kwartału 2014 stanowi to wzrost o 2.2%, a w skali roku jest to wzrost o 8.2%. Rejestry końcówek .com oraz .net zanotowały wzrost rejestracji osiągając łącznie 133 miliony adresów – to wzrost o 3,1% rok do roku. Według stanu na dzień 31 marca 2015 roku liczba domen z końcówką .com wynosiła 117,8 milionów, a z końcówką .net – 15,1 miliona.

Na koniec marca br. odnotowano 8,7 miliona nowych rejestracji domen .com i .net. W pierwszym kwartale 2015 było ich 8,6 miliona.

Największe domeny I kwartału 2015

Raport Verisign - największe domeny

Największą końcówką nadal pozostaje .com, ale dynamicznie rozwijają się domeny narodowe takie jak .tk (Tokelau) – 2. miejsce, .de (Niemcy) – 3. miejsce, czy też rozszerzenie krajowe Chin .cn – 5. miejsce.

Top 10 domen narodowych (ccTLD)

Top 10 domen narodowych (ccTLD)

 Według stanu na dzień 31 marca br., na liście 10 największych domen narodowych znalazły się:  .tk (Tokelau), .de (Niemcy), .cn (Chiny), .uk (Wielka Brytania), .ru (Rosja), .nl (Holandia), .eu (Unia Europejska), .br (Brazylia), .au (Australia) and .fr (Francja).

Najpopularniejsze słowa kluczowe

W raporcie znajdziemy również zestawienie najpopularniejszych słów kluczowych pierwszego kwartału, które sumuje wyniki miesięcznych podsumowań publikowanych na blogu Verisign. Uwzględnione słowa kluczowe odnotowały największe wzrosty pod względem liczby rejestracji. Dla rozszerzenia .com było to hasło „holo”, a dla rozszerzenia .net – „find”.

Najpopularniejsze słowa kluczowe dla końcówek .com i net

Nowe domeny gTLD

W pierwszym kwartale 2015 roku zarejestrowanych zostało 4,8 miliona nowych domen, co stanowi 1,6% wszystkich rejestracji. Pierwsza dziesiątka reprezentuje 43% wszystkich rejestracji nowych domen. Największe udziały w klasyfikacji ngTLD miała końcówka .xyz (17,8%). W pierwszej dziesiątce znajduje się także domena .top, którą zarejestrujesz teraz w Domeny.tv za jedyne 9,90 zł netto.

Verisign - klasyfikacja nowych domen

W klasyfikacji najpopularniejszych geodomen w czołówce znalazły się końcówki .berlin, .nyc oraz .london. Pierwszą dziesiątkę zamyka rozszerzenie .paris.

Najpopularniejsze geodomeny

Źródło: http://www.verisign.com/en_US/innovation/dnib/index.xhtml?inc=www.verisigninc.com

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *