Wzięliśmy udział w 2023 .eu Web Awards – podsumowanie wydarzenia

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis

16 listopada 2023 roku miało miejsce wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Jako Domeny.tv, pełniąc rolę partnera 2023 .eu Web Awards, mieliśmy zaszczyt nie tylko być świadkami tej światowej uroczystości, ale także aktywnie w niej uczestniczyć. 

Już w 2021 roku pisaliśmy o tym wydarzeniu, kiedy to nasza strona została nominowana, lecz nie przeszła do dalszego etapu. W tym roku, z ogromną radością informujemy, że nasze zaangażowanie zostało uhonorowane możliwością uczestniczenia w finale konkursu i osobistym stawieniem się na uroczystości w Brukseli, co stanowiło dla nas nie tylko szansę na promocję, ale także niezapomniane doświadczenie w sercu europejskiej społeczności internetowej.

Zapraszamy do dalszej części artykułu, abyś dowiedział się więcej o naszym udziale w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Czym jest .eu Web Awards?

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis2

.eu Web Awards to prestiżowy, światowy konkurs internetowy, który od 2014 roku wyróżnia najlepsze strony internetowe wykorzystujące rozszerzenia .eu, .ею lub .ευ. Organizowany przez EURid, rejestr domeny .eu, konkurs przyciąga uczestników ze wszystkich krajów Europy. Uczestnictwo w wydarzeniu daje szansę na wyróżnienie i promocję strony internetowej, doceniając jej wyjątkowy design, innowacyjność i wpływ społeczny.

W edycji 2023 proces nominacji i głosowania trwał od 18 kwietnia do 18 sierpnia. Strony nominowane były oceniane, a następnie głosowano na nie publicznie w Internecie. Trzy strony z największą liczbą głosów w każdej kategorii stały się finalistami, a zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas ceremonii 16 listopada 2023 roku.

Kategorie konkursu obejmują:

  • Leaders: dla uznanych krajowych przedsiębiorstw,
  • Rising Stars: dla start-upów,
  • Laurels: dla instytucji edukacyjnych, organizacji charytatywnych lub europejskich projektów,
  • House of .eu: dla blogów, mediów i serwisów informacyjnych,
  • Better World: dla inicjatyw zielonych i ekologicznych organizacji,
  • The Best of .ею or .ευ: dla firm i instytucji korzystających z rozszerzeń .ею lub .ευ​

Oprócz tego w tym roku pojawiło się specjalne wyróżnienie za Nagrodę Młodzieżową (Youth Award). 

Konkurs odbył się w ramach dnia domeny .eu (.euDay), którego celem jest wzmocnienie pozycji interesariuszy i przedsiębiorców związanych z europejską domeną.

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis3

Harmonogram wydarzenia

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis4

Wydarzenie odbyło się 16 listopada w obiekcie Maison du Bois w Brukseli, pod adresem Av. des Volontaires 2, 1040 Etterbeek. Wystartowało o godzinie 11.00 od lunchu z rejestratorami, po którym o 14.00 odbyły się trzy prelekcje, skupiające się na tematach związanych z Europą i cyberbezpieczeństwem. Następnie o 18.00, rozpoczęła się godzina koktajlowa z muzyką i napojami, przygotowująca uczestników do wieczornej ceremonii rozdania nagród, która odbyła się między 19.00 a 22.30. Wydarzenie zakończyło się około godziny 23.00. Podczas eventu mieliśmy okazję m.in. zrobić sobie zdjęcie przy ścianie z logo domeny .eu oraz poznać wielu wartościowych ludzi z całej Europy.

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis5
2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis6

Konkurs AboutSAFEonLINE 2023

Konkurs AboutSAFEonLINE 2023

Podczas wydarzenia 2023 .eu Web Awards mieliśmy przyjemność oglądać prace konkursu SAFEonLINE Art Competition 2023. To konkurs sponsorowany przez EURid skierowany do uczniów szkół średnich zainteresowanych sztuką i technologią, mających co najmniej 14 lat. Konkurs, który odbył się już po raz trzeci, zachęcał do tworzenia oryginalnych wizualizacji na tematy związane z cyberbezpieczeństwem i bezpieczeństwem w Internecie. Celem było zmienienie sposobu przedstawiania tych tematów poprzez kreatywność i oryginalność. Uczestnicy mogli podejść do tematu z różnych perspektyw, takich jak cyberprzestępczość, zaufanie i pewność w sieci, prywatność w Internecie, cyberprzemoc, przyszłość cyberbezpieczeństwa, phishing, bezpieczeństwo techniczne, weryfikacja informacji, kradzież tożsamości i inne. 

Jury wybierało finalistów na podstawie najwyższych ocen. Zwycięzcy mieli szansę na wystawienie swoich prac w centrum Pragi i w dwóch innych europejskich miastach, a także na wygranie nagród o wartości do 300 EUR. 

Jednym z wyróżnionych uczestników konkursu była Zofia Gepchard z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, która zajęła dziesiąte miejsce. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zobaczysz na stronie SAFEonLINE Art Competition Entries 2023.

Konkurs AboutSAFEonLINE 2023 2
Autor: Zofia Gepchard, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie
Konkurs AboutSAFEonLINE 2023 3 1

Prelekcje

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis7

O godzinie 14 uczestniczyliśmy w trzech zorganizowanych prelekcjach (Masterclasses), które wspólnie malowały obraz współczesnych wyzwań cyfrowych Europy. 

Pierwszy z prelegentów, Josef Holý, z bogatym doświadczeniem w korporacjach i startupach oraz zainteresowaniami w zakresie manipulacji cyfrowych i etyki AI, poruszył kwestie możliwości i zagrożeń wynikających z rozwoju sztucznej inteligencji. 

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis8

Druga prelegentka, Sophie Timmermann, zastępczyni szefa zespołu do spraw weryfikacji faktów w CORRECTIV, omówiła zagrożenia związane z fałszywymi informacjami i udzieliła wskazówek, jak odróżniać je od faktów. 

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis9

Trzeci prelegent, emerytowany generał Mart de Kruif z Królewskiej Armii Holenderskiej, podkreślił potrzebę zjednoczenia Europy i obrony europejskiej demokracji w czasach kryzysu​.

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis10

Udział w prelekcjach był dla nas niezwykle ważny, gdyż pozwolił zrozumieć i przemyśleć współczesne wyzwania cyfrowe, przed którymi stoi Europa. Słuchanie ekspertów z różnych dziedzin dało nam znacznie szerszą perspektywę na kwestie etyczne AI, zagrożenia dezinformacją oraz znaczenie jedności europejskiej w kontekście globalnych zagrożeń, co bezpośrednio przekłada się na nasze działania w branży cyfrowej.

Wręczenie nagród i lista zwycięzców 2023 .eu Web Awards

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis11

Po godzinie 19 zaczęła się najbardziej wyczekiwana atrakcja – gala Web Awards 2023, na której uhonorowano wyjątkowe strony internetowe z domeną .eu. 

Konkurs, prowadzony przez EURid, skupia się na docenieniu doskonałości stron internetowych .eu, .ею oraz .ευ w pięciu odrębnych kategoriach. Rozpoczęcie wieczoru uświetnił charyzmatyczny były prezenter MTV – Ray Cokes. Wprowadził on wyjątkowy nastrój podczas stylowego wręczania trzech nagród. Zwycięzcy każdej z kategorii wygrali po 5 000 € na kampanie marketingowe w Internecie oraz kryształową nagrodę .eu.

Oto pięciu zwycięzców tegorocznych .eu Web Awards:

Oprócz tego EURid przewidział wyróżnienie specjalne Youth Award (Nagroda Młodzieży) dla strony aboutbulgaria.eu.

Ceremonia była wspaniała i huczna, a poznane ciekawe fakty zmotywowały nas do zgłoszenia kolejnych stron i dążenia do zajęcia pierwszego miejsca w jednej z kategorii w przyszłym roku.

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis12

Podczas uroczystości .eu Web Awards 2023 wyróżniono rejestratorów, którzy szczególnie zaangażowali się w promocję inicjatywy, w tym Domeny.tv.

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis13

Po godzinach, czyli zwiedzanie Brukseli

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis14

Po intensywnym dniu .eu Web Awards znaleźliśmy chwilę, aby oddać się urokowi Brukseli. Miasto to, będące sercem Europy, urzekło nas swoją historią i architekturą. Zwiedziliśmy Parlament Europejski, podziwialiśmy majestatyczny Grand Place i Kościół Notre-Dame du Sablon, spacerowaliśmy po Pałacu Królewskim, wznosiliśmy wzrok ku artystycznemu Mont des Arts oraz relaksowaliśmy się w zielonym Parku Cinquantenaire. To doświadczenie pozwoliło nam nie tylko lepiej zrozumieć kulturowe dziedzictwo, z którym jesteśmy tak ściśle związani, ale także dało nam chwilę oddechu i inspirację do dalszej pracy i twórczych działań w naszej branży.

2023 .eu Web Awards domeny.tv i mserwis15

Podsumowanie

Podczas uroczystej gali .eu Web Awards, która miała miejsce 16 listopada, wręczono nagrody najlepszym witrynom internetowym z domeną .eu. Byliśmy świadkami, jak nagrodzeni zostali liderzy w pięciu kategoriach, a specjalne wyróżnienie Youth Award otrzymała strona aboutbulgaria.eu. 

Wydarzenie to nie tylko uhonorowało nasze zaangażowanie, ale również zainspirowało do intensyfikacji działań marketingowych w nadchodzącym roku. Naszą ambicją jest, by strona nominowana przez nas zdobyła miejsce na podium w jednej z kategorii, promując tym samym Domeny.tv oraz Polskę na europejskim rynku.

Już od kilku lat zajmuję się planowaniem, koordynacją i realizacją działań marketingowych w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Jestem odpowiedzialny za promowanie usług, produktów i oprogramowań mojej firmy. Aby jak najlepiej zrozumieć ich funkcje i zalety współpracuję z zespołem programistów i Biurem Obsługi Klienta. Wykorzystuję różnorodne taktyki i kanały marketingowe, żeby dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich do zakupu lub subskrypcji. Moje działania obejmują m.in. tworzenie kampanii marketingowych, pisanie materiałów marketingowych, zarządzanie mediami społecznościowymi oraz marketingiem e-mailowym i analizowanie rynku w celu zrozumienia potrzeb i preferencji docelowych odbiorców. Rozumiem technologię i potrafię przekazywać złożone koncepcje techniczne odbiorcom nietechnicznym.

Udostępnij artykuł

O Jan Bim

Już od kilku lat zajmuję się planowaniem, koordynacją i realizacją działań marketingowych w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Jestem odpowiedzialny za promowanie usług, produktów i oprogramowań mojej firmy. Aby jak najlepiej zrozumieć ich funkcje i zalety współpracuję z zespołem programistów i Biurem Obsługi Klienta. Wykorzystuję różnorodne taktyki i kanały marketingowe, żeby dotrzeć do potencjalnych klientów i przekonać ich do zakupu lub subskrypcji. Moje działania obejmują m.in. tworzenie kampanii marketingowych, pisanie materiałów marketingowych, zarządzanie mediami społecznościowymi oraz marketingiem e-mailowym i analizowanie rynku w celu zrozumienia potrzeb i preferencji docelowych odbiorców. Rozumiem technologię i potrafię przekazywać złożone koncepcje techniczne odbiorcom nietechnicznym.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *