10 najczęściej rejestrowanych nowych domen w serwisie domeny.tv

ranking nowych domen

Od początku wdrożenia nowych domen 1 stycznia 2014 roku z wyjątkową intensywnością informowaliśmy naszych czytelników na temat nowych końcówek. Doradzaliśmy, odradzaliśmy, dyskutowaliśmy z naszymi czytelnikami na temat poszczególnych rozszerzeń. Dzisiaj pora na małe podsumowanie.

Po co w ogóle nowe domeny?

Nowe domeny globalne zostały wdrożone żeby zwiększyć konkurencyjność i możliwości wyboru w świecie domen internetowych. Ich intensywny napływ w ciągu ostatnich kilku lat wywarł duży wpływ na internetową społeczność, a w szczególności na marki. Obecnie na świecie aktywnych jest 1224 nowych rozszerzeń, a kolejne właśnie nadchodzą. Zgodnie z ilością zgłoszeń dla ICANN, docelowa ilość nowych rozszerzeń to ponad 1300.

Obecnie w naszej bazie dostępnych jest 1118 rodzajów domen, z czego ponad połowę stanowią nowe domeny. Dzięki temu możemy poszczycić się tytułem rejestratora z największą ofertą domen w Polsce.

Jeszcze do końca tego roku planujemy uruchomić takie rozszerzenia jak: .boston, .radio i .storage. Nasi klienci cenią sobie u nas możliwość rejestracji: tak kosmicznych końcówek jak .ooo, tak egzotycznych domen jak Wysp Świętego Tomasza i Książęcych oraz za atrakcyjny cennik hurtowy. Wróćmy jednak do podsumowania.

Ranking najczęściej rejestrowanych nowych domen w serwisie domeny.tv

10 .eco

Na miejscu dziesiątym zupełna nowość w rodzinie nowych domen. W naszym serwisie dostępna od maja bieżącego roku. Rozszerzenie to zostało stworzone przez i dla społeczności ekologicznej po długiej batalii. Większość domen z “ekologiczną końcówką” to strony działające na rzecz: odpowiedzialnej konsumpcji, zdrowego trybu życia, zmian klimatu, przyjaznych miast i społeczności, odnawialnych źródeł energii oraz ochrony organizmów.

9 .shop

Absolutny klasyk i jedna z domen cieszących się od początku bardzo dużą popularnością. Ponieważ jest końcówką branżową zdecydowanie ułatwia Internautom wybór stron, które warto odwiedzić podczas przeszukiwania sieci pod kątem pożądanego produktu czy usługi.

Domena .shop jest także najdroższym rozszerzeniem kupionym do tej pory na aukcji ICANN. Co ciekawe jej właścicielem jest firma GMO Registry – rejestrator z Japonii. Jest to już drugi przypadek, kiedy to rejestrator staje się rejestrem (pierwszym była włoska Aruba, obecnie właściciel domeny .cloud).

8 .expert

Kolejna branżowa końcówka na naszej liście. Jej nazwa mówi sama za siebie – domena dedykowana specjalistom w każdej dziedzinie. Dla abonenta może okazać się idealnym rozwiązaniem na pozyskanie klientów, szczególnie, że dostępna jest do rejestracji dla wszystkich zainteresowanych, a nie tylko dla osób posiadających eksperckie wykształcenie, dyplom itp. Podobnymi rozszerzeniami są również .guru i .ninja.

7 .studio

Kolejna branżowa domena na liście świadczy o dużej popularności tego typu domen. Rozszerzenie .studio może okazać się dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, niezależnie od tego jakie studio prowadzisz: fotografii, designu, fitnessu czy studio nagrań. Często indeksowana końcówka domeny dodatkowo wspomoże pozycjonowanie twojej strony www w wyszukiwarkach.

6 .xyz

Chyba najbardziej kontrowersyjny przypadek na tej liście. Wszystko za sprawą bardzo konkurencyjnej ceny, by nie powiedzieć, że domena ta była bardzo często oddawana abonentom za darmo.

Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w ubiegłym roku nowa domena przegoniła w ilości rejestracji na jakiś czas domenę .info reprezentującą pokolenie najstarszych domen takich jak .net czy .biz.

Obecnie końcówka .xyz liczy sobie ok. 2,5 miliona abonentów. Warto także wspomnieć, że unikalny adres 1.xyz, zakupiony został za kwotę ok 183 tys. dolarów.

5 .link

Rozszerzenie proponowane dla wszystkich lubiących dzielić się informacjami. Adres z końcówką link może również stanowić przydatne narzędzie marketingowe dla osób czerpiących korzyści z dzielenia się linkami.

Za domenę odpowiada rejestr Uniregistry znany z pokaźnego portfolio nowych domen takich jak m.in.: .audio, .sexy, .lol oraz .photo.

4 .top

Na miejscu czwartym naszej listy znajduje się najpopularniejsza nowa domena na świecie.

Na dzień dzisiejszy liczba jej abonentów przekracza 3,1 miliona, a jej największym “rynkiem zbytu” są Chiny. To właśnie stamtąd pochodzi ponad 51% abonentów tej witryny.

Warto podkreślić, że osiągnięcie “topu” zajęło jej jedynie 3 lata, wtedy bowiem miało miejsce zwolnienie domeny do ogólnej rejestracji. Zarejestruj domenę .top już dzisiaj.

3 .art

O końcówce .art pisaliśmy niedawno przy okazji nie do końca zrozumiałej decyzji rejestru o sprzedaży aż 3,5 miliona adresów po cenie premium. Mimo to u nas radzi sobie całkiem nieźle.

Domeny .art były jednymi z najbardziej oczekiwanych nowych końcówek domenowych, uruchamianych w 2017 roku, oficjalnie weszły do obiegu 10 maja 2017 roku, i biorąc pod uwagę iż miały 4 miesiące aby osiągnąć u nas miejsce na podium, możemy ogłosić to za sukces.

Mamy nadzieje, że obniżając cenę domeny do końca września o połowę przyczynimy się do jej jeszcze lepszego wyniku w kolejnym rankingu. Zachęcamy wszystkich artystów, instytucje kulturalne, którzy jeszcze nie mają swojej strony, a planują w takową zainwestować, by zainteresowali się właśnie tą końcówką.

2 .live

Wraz ze zmianą paradygmatu w świecie sieci, który z odbiorcy treści uczynił jego twórcę, stare technologie i rozwiązania straciły swoją rację bytu. Dzisiaj to możliwość dostarczania na żywo wsparcia klientom, informacji, komunikacji, rozrywki czy narzędzi handlu jest jedną z najważniejszych zalet ery cyfrowej, która w znaczny sposób determinuje nasze życie.

Nie dziwi więc popularność angielskiego słowa ‘live’, oznaczającego przekaz ‘na żywo’, który znamy dobrze jeszcze z czasów naziemnej telewizji i widowisk sportowych transmitowanych na żywo. Nie mniej jednak możliwości wykorzystania tej domeny są niemal niewyczerpane. Pewnie dlatego domena .live zajmuje u nas drugą najwyższą pozycję w tym rankingu.

1 .online

Dla całego świata online nie może być lepszej domeny jak właśnie .online. To ogólne określenie dla wszelkiej działalności w sieci. Nic więc więc dziwnego, że .online stało się liderem naszego rankingu.

Nowe adresy internetowe zaczynają zyskiwać na popularności w dynamicznym tempie – doskonale potwierdza to rekordowa kwota 200 tys. dolarów zapłacona za adres casino.online. Jest to również najwyższa transakcja na rynku nowych domen, mimo, iż dotychczasowe rekordy sprzedaży wciąż należą do tzw. domen najwyższego poziomu – nowe domeny coraz wyraźniej zaznaczają swoją pozycję na globalnym rynku.

Z okazji najlepszej pozycji w rankingu obniżyliśmy cenę domeny online, aż o 50%.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *