.boo – domena albo psikus!

domena .boo

Halloween to święto, które w Polsce stało się popularne w późnych latach 90. Szczegółowo historię Halloween przedstawiliśmy Wam w artykule: Co łączy domeny z Halloween?, dlatego jeśli jesteście jej ciekawi, zapraszamy do tamtego tekstu.

Tymczasem w 2022 roku możemy Wam przedstawić domenę dedykowaną między innymi Halloween, a mianowicie domenę .boo! Już w listopadzie wystartuje jej rejestracja, a już teraz możecie zarezerwować domenę w prerejestracji.

.boo Cię wystraszę!

Słowo “boo” lub “boh” ma ponad 500 lat i prawdopodobnie wywodzi się z języka greckiego. W dawnych czasach słowo to oznaczało głośny płacz, ryk lub krzyk. Historycy i lingwiści zauważyli zwiększone zainteresowanie słowem “boo” w osiemnastym wieku. Za rozsławienie tego słowa uznaje się szkockiego autora Gilberta Crokatt’a w tomie “Scotch Presbyterian Eloquence Display’d”. We wczesnych latach dwudziestego wieku okrzyk “boo” został przypisany duchom i kojarzy się z nimi po dziś dzień.

Co powoduje, że słowo “boo” lub polski odpowiednik “buu” nadaje się do wystraszenia kogoś? Prawdopodobnie dźwięki zawarte w literze b- i możliwość głośnego wypowiedzenia -oo sprawia, że “boo” jest wyjątkowo przerażającym zwrotem. Lingwiści podpowiadają, że boo jest monosylabą, co oznacza, że możemy ją wypowiedzieć bardzo szybko, a to także zwiększa szanse na przerażenie kogoś w naszym otoczeniu. Jak widzicie, przypisane do duchów “Boo!” oznacza w dosłownym tłumaczeniu, że duchy krzyczą, by nas przestraszyć.

boo

.boo Cię kocham!

W języku angielskim określenie Boo oznacza pieszczotliwie brzmiące “Kochanie”. W związku z tym domena .boo powinna zainteresować nie tylko tych, którzy prowadzą biznes czy działania około halloweenowe, ale także tych, którzy chcieliby wyrazić uczucia. Zwłaszcza względem swojej/go ukochanej/go np. poprzez rejestrację domen: hey.boo, youremy.boo. Urocze, prawda?

.boo jest bardzo uroczy, czyli domena dla miłośników szpiców miniaturowych 

Jest jeszcze jedno pole do zagospodarowania w tym strasznym określeniu i znajduje się po przeciwnej stronie od jego znaczenia. Piesek Boo stał się sławny w październiku 2010 roku, gdy amerykańska piosenkarka Kesha zażartowała na Twitterze, że od teraz ma nowego chłopaka i umieściła link do fanpage’a uroczego psiaka na Facebooku. Właścicielką małego szpica miniaturowego była Irene Ahn, pracownica Facebooka. Piesek podbił serca milionów ludzi na świecie i w 2020 roku Boo zgromadził 16 milionów polubień. Popularność Boo sprawiła, że zostały wydane o nim dwie książki:

  • The Life of the World’s Cutest Dog (Życie najsłodszego psa świata),
  • Little Dog in the Big City (Mały Piesek w Wielkim Mieście).

Dodatkiem był kalendarz, a także wycinanki i książeczki dla dzieci. Jego uroczy wygląd sprawił, że miliony ludzi na świecie chciało mieć podobnego psa. Dzięki niemu rasa psa pomeranian stała się bardzo popularna, a jego imię Boo wszyscy skojarzyli z rasą szpica miniaturowego.W związku z tym domena .boo powinna zainteresować również hodowców tych psów. Oprócz domeny .boo, która będzie dostępna wkrótce, w Domeny.tv znajdziecie również domenę .dog dedykowaną właścicielom psów.

szpic miniaturowy .boo

W związku z tym, że samych domen związanych stricte ze zwierzętami jest niewiele, przy okazji możemy Wam zaproponować jeszcze jedno rozszerzenie poświęcone naszym pupilom:

  • domenę .pet, która zaspokoi potrzeby nie tylko właścicieli zwierząt, ale także wszystkich związanych z branżą zoologiczną, a więc: sklepami (stacjonarnymi oraz online), gabinetami weterynaryjnymi.

Domen dedykowanych zwierzakom jest niewiele, dlatego warto zająć interesujące Was nazwy jak najszybciej. Dzięki temu będziecie pewni, że najatrakcyjniejsze nazwy zostaną zarejestrowane właśnie przez Was!

Uważaj .boo zostaniesz wygwizdany!

boo meme

W języku angielskim słowo “boo” oznacza gwizd, a także wygwizdanie co jest jednoznacznie związane z dezaprobatą. W takiej sytuacji domena .boo może Wam posłużyć do rozpoczęcia zupełnie nowej działalności związanej z  portalem z memami czy śmiesznymi filmami. A z drugiej strony domena .boo może być krokiem w stronę portali internetowych, które opisują sytuacje na świecie wymagające ogólnego potępienia.

Domena .boo!

Jak widzicie przykładów zastosowania domeny .boo jest wiele. Domena .boo ma stworzyć miejsce dla osób kreatywnych i nie obejmować tylko sfery związane z uczuciami. Mamy nadzieję, że znajdziecie zastosowanie domeny .boo w swoich działaniach w sieci. Możecie zarejestrować domenę nie tylko związaną z Halloween, ale również z hodowlą psów rasy Pomeranian. Być może posiadacie w swojej ofercie produkty zawierające cząstkę “boo” – wówczas również warto rozważyć rejestrację domeny .boo.

Szczęśliwym rejestrem domeny .boo jest Google, które w swoim portfolio posiada między innymi domenę .dev czy domenę .app. Domena .boo jest dostępna w prerejestracji, co oznacza, że możecie zgłosić wybraną nazwę w domenie .boo do rejestracji, a gdy tylko 15 listopada 2022 roku zostanie otwarta możliwość rejestracji domeny .boo, wyślemy Wasze domeny do rejestru. Zgłoszenie domeny do prerejestracji możliwe jest po zalogowaniu do panelu administracyjnego w zakładce: Domeny > Prerejestracja domen. Cena domeny .boo w pierwszym roku to 79,00 zł netto. Wybierzcie nazwę oraz zarejestrujcie domenę .boo!

magda

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie.

Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Udostępnij artykuł

O Magdalena Pawlus

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie. Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Jedna myśl nt. „.boo – domena albo psikus!

  1. Pingback: Nowe domeny w Google! Rejestr uruchamia nowe rozszerzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *