Nowe domeny w Google! Rejestr uruchamia nowe rozszerzenia

nowe domeny google

Szczególne dni w ciągu roku na rynku domen? To na pewno te, w których rejestry uruchamiają nowe domeny. To okazja do rejestracji nowych nazw dla swojej marki oraz na inwestycje. Nowe domeny to idealny moment do rozpoczęcia kolejnych przedsięwzięć, związanych z konkretnymi niszami.

Już w marcu 2023 roku rejestr Google ogłosił uruchomienie 8 nowych domen. Zobacz jakie nowe końcówki 10 maja 2023 roku uruchomił Google i ile możesz na tym skorzystać!

Nowe domeny

Czym są nowe końcówki, nie tylko w kontekście ich uruchomienia? Nowe domeny to nazwy, które ICANN (Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów) uruchamia w ramach programu new gLTD od 2013 roku. Program zwiększa innowacyjność, konkurencję i możliwości wyboru dla użytkowników Internetu. To również przestrzeń dla kreatywnych i inspirujących rozwiązań. Nowe domeny nie reprezentują w żaden sposób kraju ani konkretnego terytorium (tak jak np. domeny narodowe). Analitycy przewidywali powstanie między 500 a 1000 nowych rozszerzeń:

Rzeczywistość znacznie wyprzedziła przewidywania analityków. 30 kwietnia 2023 roku w Internecie było aktywnych 1241 rozszerzeń. Z dniem 10 maja doszło 8 nowych domen.

Google Registry

W czerwcu 2014 Google dołączyło do innych operatorów domenowych tworząc serwis Google Domains. Dzięki akredytacji w ICANN Google oferuje domeny globalne: .com, .net, .org, .biz, .info, .name oraz .pro. Jako rejestr, Google Registry oferuje między innymi domeny: .app, .day, .dev, .how, .boo i .page. O kilku z nich pisaliśmy na naszym blogu:

„Internet zawsze umożliwiał wyrażanie siebie, a nowa era setek domen to jeden z najbardziej ekscytujących momentów w jego ewolucji.” – to cytat ze strony Google Domains. Czy jesteśmy świadkami wielkich zmian na rynku domen internetowych? Z pewnością! Umożliwienie tysiącom internautów rejestracji nowych domen to kolejny krok, który poszerza rynek. Rocznie uruchamianych jest kilka nowych domen, w których wiele nazw znajduje swoich właścicieli. Rejestracja domeny to świetny pomysł, by zabezpieczyć swoją markę na przyszłość. To również sposób na podkreślenie charakteru Twojego biznesu. Jak w takim razie wykorzystać nowe domeny?

nowe domeny

Nowe domeny w Google

O uruchomieniu nowych rozszerzeń przez Google, pisaliśmy w artykule: Co czeka domeny w 2023? Przegląd interesujących wydarzeń. 10 maja Google uruchomiło 8 rozszerzeń, które zarejestrujesz w Domeny.tv. Jakie rozszerzenie będzie dla Ciebie najlepsze? Sprawdź i wykreuj przyjazny adres URL:

  • .DAD to domena dla ojców i wszelkich tematów powiązanych z rodzicielstwem i ojcostwem. Niezależnie od tego, jaki jest Twój tata, przygotuj mu niespodziankę związaną z Dniem Ojca! Domena best.dad z pewnością podkreśli najlepsze cechy Twojego taty.
  • .PHD i .PROF to rozszerzenia, którym powinni przyjrzeć się doktoranci oraz profesorowie. 
  • Domena .ESQ jest dedykowana dygnitarzom. W przeszłości, tytuł esquire (z ang. wielmożny) był nadawany kandydatom na rycerstwo w Anglii.
  • .NEXUS to domena, dla której Google z pewnością znalazło zastosowanie. Nexus to linia tabletów i smartfonów projektowanych przez Google, opartych o Androida. Jak możesz wykorzystać domenę .NEXUS dla siebie? Słowo „nexus” pochodzi z łaciny i oznacza punkt połączenia, złącza lub centrum. Wybierając domenę .NEXUS zabezpieczysz nazwę projektu lub marki.
  • .ZIP to domena, którą można zastosować na kilku polach. .ZIP odpowiada skompresowanym plikom. Z angielskiego zip to zamek błyskawiczny. To tylko dwa obszary spośród kilku, do których możesz wykorzystać domenę .ZIP. Wiele przykładów znajdziesz na naszej stronie. Sprawdź, który będzie najlepszy dla Ciebie!
  • .MOV to domena, która skradnie serca tancerzy i osób związanych z fitnessem! .MOV to skrót od słowa movement, które w języku angielskim oznacza ruch!
  • .FOO nie ma konkretnego znaczenia. Może być używane w każdym kontekście, choć najczęściej jest proponowana programistom.

Nowe domeny Google pomogą Ci udoskonalić swoje portfolio on-line. Z pewnością proste do zapamiętania nazwy przyciągną sporo potencjalnych klientów oraz partnerów biznesowych. To doskonała okazja dla rosnących firm i marek do budowania silnego postrzegania marki w Internecie. Nowe nazwy to również możliwość poprawienia widoczności oferty produktowej. Zachęcamy Cię do rejestracji i wyboru najlepszej domeny dla Twojego biznesu!

magda

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie.

Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Udostępnij artykuł

O Magdalena Pawlus

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie. Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Jedna myśl nt. „Nowe domeny w Google! Rejestr uruchamia nowe rozszerzenia

  1. Pingback: Świeży start - prejrestracja domen .ing i .meme - Blog Domeny.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *