Co znajdziesz w Biblii e-biznesu 3.0 – darmowy audiobook z fragmentem książki

audiobook biblia e-bizesu

Premiera Biblii e-biznesu 3.0 była znaczącym wydarzeniem w naszej firmie. Książka została bestsellerem na liście Empiku. To ogromny sukces i jesteśmy z niego bardzo dumni, tym bardziej, że zarówno Michał Spławski – CEO Domeny.tv i MSERWIS jak i Marcin Pieleszek – Dyrektor Marketingu, dołożyli do niego swoją cegiełkę.

O czym przeczytasz w Biblii e-biznesu?

Rozdziały Michała przeprowadzą Cię przez tajniki nazwy i domeny dla e-biznesu oraz przeprowadzą krok po kroku przez zakładanie konta hostingowego. Natomiast rozdziały Marcina przybliżą Ci temat bezpieczeństwa w sieci.

Tajniki nazwy i domeny dla e-biznesu

Istnieje szansa, że właśnie teraz zakładasz swoją firmę lub po prostu przenosisz ją online. Jeśli tak, to rozdział Michała będzie idealnym wprowadzeniem w świat domen. Tworzenie tożsamości online dla swojej firmy to nie lada wyzwanie i często można zatrzymać się tuż po starcie – czyli na wyborze odpowiedniej nazwy. Wszyscy gracze wiedzą, jak ciężkim zadaniem potrafi być wybór odpowiedniego imienia dla postaci, z którą spędzą setki godzin. Z domeną jest tak samo – jej nazwa będzie towarzyszyć Ci przez długie lata (za co mocno trzymamy kciuki!). Wybór odpowiedniej nazwy pozwoli Twojej firmie rozwinąć skrzydła – albo je podciąć.

Dlatego jeśli stresuje Cię zatrzymanie się na samym początku przygody, weź głęboki oddech – i sięgnij po ten rozdział.

Lepsza będzie wersja „swojska” czy z obcojęzycznym słowem? Lepiej zdecydować się na nazwę generyczną czy abstrakcyjną? Czy warto tworzyć długie, trudne do zapamiętania wyrazy?

Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie w tym rozdziale. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nazewnictwie, sięgnij po gościnne artykuły Konrada Gurdaka: Pomiędzy nazwą opisową, skojarzeniową a abstrakcyjną. Dylematy kreatywnego. i Nazwa abstrakcyjna – unikalna nazwa firmy. Przeczytaj również artykuł o domenach narodowych, który przedstawi Ci zalety rejestrowania takich domen. 

Literwóki – czyli jak zabezpieczyć się przed pomyłkami

Każdemu kiedyś omsknął się palec na klawiaturze i napisał zupełnie co innego niż miał na myśli. Tak też będzie z nazwą twojej firmy. W tym rozdziale dowiesz się, jak zabezpieczyć się przed takimi pomyłkami, m.in dzięki domenom IDN. Więcej o domenach IDN dowiesz się z artykułu

Spory prawne i bezpieczeństwo domen

To aspekt, którego nie można pominąć. Dlatego w rozdziale znajdziesz również informacje o tym, jak nie stracić swoich domen czy jak prowadzić spór prawny. Dowiedz się więcej o zabezpieczeniu swoich domen przed kradzieżą z naszego artykułu. Jeśli posiadasz stronę zbudowaną w WordPressie i chcesz zadbać o jej bezpieczeństwo, sięgnij po ten tekst – nasz CEO wymienia m.in wtyczki, które były szczególnie narażone na atak hakerów.

Posłuchaj fragmentu książki – za darmo!

Przygotowaliśmy dla Ciebie fragment rozdziału “Nazwa i domena dla e-biznesu” w formie audiobooka. Możesz go posłuchać poniżej:

Zachęcamy do przesłuchania rozdziału, a także do wzięcia udziału w naszej promocji z okazji Dnia Własnego Biznesu. Przygotowaliśmy coś, co pomoże zarówno zaczynającym swoją przygodę z biznesem, jak i tym którzy już aktywnie działają. 

Chcesz posłuchać więcej? W kolejnym wpisie znajdziesz dalszą część rozdziału!

Do 26 października do godziny 23:00 pierwsze 20 osób, które dokona zamówienia na domeny narodowe (za wyjątkiem .pl i .eu) o minimalnej wartości 250 zł netto, używając kodu rabatowego „BIZNE-SBEB3”, otrzyma od nas książkę – Biblię e-biznesu 3.0.

Liczba nagród jest ograniczona i wynosi 20 sztuk! Regulamin promocji znajdziesz tutaj. Nagrody zostaną doręczone Zwycięzcom przesyłką kurierską na wskazany przez Zwycięzcę adres do doręczeń na terenie Polski.


Podobał Ci się artykuł? Udostępnij

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *