Co znajdziesz w Biblii e-biznesu 3.0 – darmowy audiobook z fragmentem książki

audiobook biblia e bizesu

Premiera Biblii e-biznesu 3.0 była znaczącym wydarzeniem w naszej firmie. Książka została bestsellerem na liście Empiku. To ogromny sukces i jesteśmy z niego bardzo dumni, tym bardziej, że zarówno Michał Spławski – CEO Domeny.tv i MSERWIS jak i Marcin Pieleszek – Dyrektor Marketingu, dołożyli do niego swoją cegiełkę.

O czym przeczytasz w Biblii e-biznesu?

Rozdziały Michała przeprowadzą Cię przez tajniki nazwy i domeny dla e-biznesu oraz przeprowadzą krok po kroku przez zakładanie konta hostingowego. Natomiast rozdziały Marcina przybliżą Ci temat bezpieczeństwa w sieci.

Tajniki nazwy i domeny dla e-biznesu

Istnieje szansa, że właśnie teraz zakładasz swoją firmę lub po prostu przenosisz ją online. Jeśli tak, to rozdział Michała będzie idealnym wprowadzeniem w świat domen. Tworzenie tożsamości online dla swojej firmy to nie lada wyzwanie i często można zatrzymać się tuż po starcie – czyli na wyborze odpowiedniej nazwy. Wszyscy gracze wiedzą, jak ciężkim zadaniem potrafi być wybór odpowiedniego imienia dla postaci, z którą spędzą setki godzin. Z domeną jest tak samo – jej nazwa będzie towarzyszyć Ci przez długie lata (za co mocno trzymamy kciuki!). Wybór odpowiedniej nazwy pozwoli Twojej firmie rozwinąć skrzydła – albo je podciąć.

Dlatego jeśli stresuje Cię zatrzymanie się na samym początku przygody, weź głęboki oddech – i sięgnij po ten rozdział.

Lepsza będzie wersja „swojska” czy z obcojęzycznym słowem? Lepiej zdecydować się na nazwę generyczną czy abstrakcyjną? Czy warto tworzyć długie, trudne do zapamiętania wyrazy?

Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie w tym rozdziale. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nazewnictwie, sięgnij po gościnne artykuły Konrada Gurdaka: Pomiędzy nazwą opisową, skojarzeniową a abstrakcyjną. Dylematy kreatywnego. i Nazwa abstrakcyjna – unikalna nazwa firmy. Przeczytaj również artykuł o domenach narodowych, który przedstawi Ci zalety rejestrowania takich domen. 

Literwóki – czyli jak zabezpieczyć się przed pomyłkami

Każdemu kiedyś omsknął się palec na klawiaturze i napisał zupełnie co innego niż miał na myśli. Tak też będzie z nazwą twojej firmy. W tym rozdziale dowiesz się, jak zabezpieczyć się przed takimi pomyłkami, m.in dzięki domenom IDN. Więcej o domenach IDN dowiesz się z artykułu

Spory prawne i bezpieczeństwo domen

To aspekt, którego nie można pominąć. Dlatego w rozdziale znajdziesz również informacje o tym, jak nie stracić swoich domen czy jak prowadzić spór prawny. Dowiedz się więcej o zabezpieczeniu swoich domen przed kradzieżą z naszego artykułu. Jeśli posiadasz stronę zbudowaną w WordPressie i chcesz zadbać o jej bezpieczeństwo, sięgnij po ten tekst – nasz CEO wymienia m.in wtyczki, które były szczególnie narażone na atak hakerów.

Posłuchaj fragmentu książki – za darmo!

Przygotowaliśmy dla Ciebie fragment rozdziału “Nazwa i domena dla e-biznesu” w formie audiobooka. Możesz go posłuchać poniżej:

Zachęcamy do przesłuchania rozdziału, a także do wzięcia udziału w naszej promocji z okazji Dnia Własnego Biznesu. Przygotowaliśmy coś, co pomoże zarówno zaczynającym swoją przygodę z biznesem, jak i tym którzy już aktywnie działają. 

Chcesz posłuchać więcej? W kolejnym wpisie znajdziesz dalszą część rozdziału!

Do 26 października do godziny 23:00 pierwsze 20 osób, które dokona zamówienia na domeny narodowe (za wyjątkiem .pl i .eu) o minimalnej wartości 250 zł netto, używając kodu rabatowego „BIZNE-SBEB3”, otrzyma od nas książkę – Biblię e-biznesu 3.0.

Liczba nagród jest ograniczona i wynosi 20 sztuk! Regulamin promocji znajdziesz tutaj. Nagrody zostaną doręczone Zwycięzcom przesyłką kurierską na wskazany przez Zwycięzcę adres do doręczeń na terenie Polski.


Jestem pracownikiem działu marketingu i grafikiem w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Odpowiadam za tworzenie treści wizualnych wspierających działania marketingowe firmy. Projektuję grafiki do materiałów marketingowych i redaguję teksty zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Udostępnij artykuł

O Agnieszka Pawlak

Jestem pracownikiem działu marketingu i grafikiem w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Odpowiadam za tworzenie treści wizualnych wspierających działania marketingowe firmy. Projektuję grafiki do materiałów marketingowych i redaguję teksty zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Jedna myśl nt. „Co znajdziesz w Biblii e-biznesu 3.0 – darmowy audiobook z fragmentem książki

  1. Pingback: Marketing Tu i Teraz IV (18-20 stycznia 2022) - Blog MSERWIS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *