Czwarty pod względem wielkości bank na świecie postawił na nowe domeny

Paris BNP Paribas1625

Rynek domen na całym świecie zalewany jest od jakiegoś czasu falą nowych domen (nTLD), których jest obecnie ponad 500. Dzięki temu jeszcze nigdy nie było tak łatwo o znalezienie idealnej nazwy domeny dla swojej działalności. Co ciekawe, na stałą zmianę starej domeny na nową skłania się coraz więcej dużych firm, m.in. francuski bank BNP Paribas.

BNP Paribas i nowe domeny

Kilka korporacji próbowało już zmiany starej domeny na nową, ale po niedługim czasie wracali do poprzedniej domeny (np. chińska firma CITIC). Wygląda więc na to, że BNP Paribas, który jest czwartym pod względem wielkości bankiem na świecie, jest pierwszą dużą korporacją, która zdecydowała się na stałe porzucić swoje dotychczasowe domeny .fr oraz .net na rzecz .bnpparibas dla klientów na rynku krajowym. Teraz, odwiedzający stronę banku z rozszerzeniem .fr czy .net zostają przekierowani na landing page, który informuje ich, że nowy adres banku to mabanque.paribas („mójbank.bnpparibas”).

Warto podkreślić, że nowa domena BNP Paribas to nie zwykła brochureware (jak w przypadku stron brytyjskiego banku Barclays z rozszerzeniami .barclays i .barclaycard), ale w pełni funkcjonalna strona bankowości internetowej. Strona domainincite.com podaje, że mabanque.paribas to dziewiąta najczęściej odwiedzana nowa domena – w rankingu Alexa.com plasuje się na 12,533 pozycji i cały czas pnie się do góry.

Ze względu na to, że na nowej stronie zmieniono szatę graficzną, użytkownicy mają nadal możliwość korzystania ze strony z rozszerzeniem .net (w rankingu Alexa.com na 2,597 pozycji), do której są przyzwyczajeni. BNP Paribas zachował również domenę .com dla swoich anglojęzycznych klientów. Na swojej stronie, bank wyjaśnia użytkownikom, że nowa domena .bnpparibas jest całkowicie zarządzana przez BNP Paribas i jest chroniona zaawansowanym certyfikatem bezpieczeństwa.

Porzucenie starego adresu z tradycyjną końcówką na rzecz nowej domeny przez tak dużą organizację jaką jest BNP Paribas jest niewątpliwie istotnym wydarzeniem na rynku domen i być może zachęci inne firmy do zmiany tradycyjnej domeny na nową.

Jeśli Wy też myślicie o zmianie Waszej domeny, to w następnym artykule będziemy mieli dla Was mnóstwo cennych wskazówek jak krok po kroku dokonać zmiany domeny.

Źródła danych:

  • www.domainincite.com
Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Jedna myśl nt. „Czwarty pod względem wielkości bank na świecie postawił na nowe domeny

  1. Pingback: Nowe domeny w Google! Rejestr uruchamia nowe rozszerzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *