Domena internetowa jako klucz do sukcesu: 10 pomysłów na biznes w 2023 roku!

biznes 2023

Badania pokazują, że w Europie do 2026 roku około 13% osób planuje rozpocząć własną działalność. Jesteś w tej grupie i w najbliższym czasie planujesz założenie firmy? Zastanawiasz się nad konkretnym pomysłem i jego opłacalnoscią? Nie jesteś sam! 

W tym artykule podpowiemy Ci dziesięć pomysłów na biznes, które z pewnością spodobają się konsumentom w 2023 roku. Jesteś ciekawy? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

1. Digital design

Wraz z rozwojem Internetu, coraz więcej firm i influencerów polega na cyfrowych talentach. Jeśli jesteś uzdolnionym grafikiem, programistą czy deweloperem, rozważ założenie firmy w 2023 roku, która skupia się na:

 • Projektowaniu stron i sklepów internetowych.
 • Grafice zoptymalizowanej pod kątem stron internetowych czy landing page’y.
 • Projektowaniu grafik: logo, na media społecznościowe czy identyfikacji graficznych.
 • Projektowaniu aplikacji.

W tej dziedzinie jest miejsce dla wielu profesjonalistów, a pomogą Ci w tym domeny: .art, .design, .media, .gallery, .studio czy .dev. Wśród tych domen wiele atrakcyjnych nazw jest wciąż dostępnych, dlatego wystartowanie z Twoim biznesem będzie formalnością!

2. Na życzenie

2023 rok to doskonały czas na rozpoczęcie biznesu związanego z indywidualnie przygotowywanymi produktami. Może to być sklep z nadrukiem odzieży na życzenie, czy też produkcja kubków z grafikami i napisami. A jeśli posiadasz biznes, możesz go rozwinąć, rozbudowując go o konfigurator produktów. 2023 rok to doskonały moment na rozpoczęcie działalności związanej z produktami przygotowywanymi indywidualnie.

Rozwiązaniem jest również rozpoczęcie biznesu w modelu dropshippingu. To stosunkowo nowy model biznesowy, który wykorzystuje outsourcing, czyli procesy wykorzystywania pomocy firm zewnętrznych. Zakładając sklep, nie musisz posiadać magazynu – łączysz się z właścicielami hurtowni, czy z producentami i centrami realizacji zamówień. Możesz sprawdzić domeny takie jak: .build, .business, .construction. Jesteś ciekaw jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Sprawdź nasz artykuł na ten temat.

3. Mentor on-line

Jeśli jesteś specjalistą w swojej branży, to teraz jest idealny moment, aby podzielić się tą wiedzą ze światem. W tej sytuacji masz dwie popularne  ścieżki do wyboru:

 1. Płatne kursy edukacyjne on-line. W zależności od tego, jak lubisz uczyć, kursy mogą składać się z nagranych webinarów, testów końcowych lub interaktywnych lekcji. Kurs kupią osoby, które chcą stać się równie dobrymi specjalistami jak Ty.
 2. Konsultant/coach. Płatne konsultacje 1:1 lub długoterminowy mentoring wspierający inne biznesy lub osoby w konkretnej branży jest obecnie na wagę złota. Pracując on-line możesz oferować usługi coachingowe lub mentoringowe.

Jakie domeny wspomogą Twój biznes z zakresu wsparcia online? Przede wszystkim: .coach, .courses, .education, .training czy .college. A jeśli wciąż się zastanawiasz nad tym, czy tworzenie kursu to dobry pomysł, sprawdź nasz kurs WordPress’a, gdzie nauczysz się budowania stron internetowych oraz zobaczysz, jak możesz zbudować swój kurs.

4. Dzielenie się wiedzą

Niezależnie od tego, czy masz wiedzę z zaawansowanego przedmiotu, jesteś emerytowanym, nauczycielem, czy studentem, domena .academy jest świetną opcją do zareklamowania swoich usług. Użyj jej do promowania swoich korepetycji, oferując np. kalendarz on-line, dzięki któremu każdy wybierze dogodny dla siebie termin.

5. Transkrypcja i tłumaczenia

W Polsce rynek transkrypcyjny jest niewielki, a przez popularność podcastów, zleceń ciągle przybywa. Jeśli jesteś biegły w pisaniu i masz doskonały słuch, biznes transkrypcyjny może być dla Ciebie. Przekształcanie plików audio w dokumenty tekstowe (lub poprawianie błędów popełnionych przez oprogramowanie automatyzujące) jest bardzo poszukiwane w różnych branżach. 

Usługi tłumaczeniowe są z kolei dedykowane osobom znającym różne języki obce. Najbardziej poszukiwane to angielski, niemiecki i czeski. Jeśli mówisz płynnie w którymś z tych języków, nie powinieneś mieć problemu ze zleceniami. Mimo, że tłumaczenie poprzez AI jest popularne, to tłumaczenie przez osobę znającą dany język jest cenniejszym zasobem – i jest go mało.

W przypadku obydwu usług domena .contact posłuży do wypromowania strony-wizytówki, która przyciągnie klientów.

domeny 2023

6. Drugi obieg

Jak pokazują badania, w 2022 roku 69% Polaków kupowało używane ubrania, a zakupy przedmiotów z drugiej ręki stale rosną. E-commerce doświadcza gwałtownego wzrostu. W Polsce w 2022 roku ponad 23 miliony internautów dokonywało zakupów, a na całym świecie ta liczba stale rośnie. Dlaczego by nie połączyć tych dwóch trendów i otworzyć sklep internetowy z odzieżą używaną?

Podczas gdy sklepy z odzieżą używaną specjalizują się w ubraniach, butach i artykułach gospodarstwa domowego, Ty możesz sprzedawać on-line takie produkty używane, jak:

 • Małe urządzenia elektroniczne. Otwórz on-line oraz stacjonarny punkt napraw i sprzedaży drobnej elektroniki. Ludzie coraz częściej chcą naprawiać, a nie wyrzucać.
 • Zbiory przedmiotów. Graciarnie, które posiadają w swoim asortymencie: artykuły gospodarstwa domowego, drobiazgi, przedmioty i różnego rodzaju pamiątki, cieszą się ogromną popularnością.
 • Meble: zarówno odnowione, jak i używane.
 • Części samochodowe. Używane części samochodowe są bardzo często poszukiwane, a im bardziej niszowe, tym cenniejsze.

W prowadzeniu sklepów pomogą takie domeny jak: .store, .shopping, .auction, .boutique, .discount czy .blackfriday. Dzięki nim będziesz mógł w łatwy sposób wyeksponować produkty w swoim sklepie.

7. Opieka nad zwierzętami

W Polsce coraz więcej gospodarstw domowych posiada przynajmniej jednego psa. Opieka nad zwierzętami to jeden z najpopularniejszych pomysłów na biznes. Nierzadko istnieje możliwość połączenia opieki nad kilkoma zwierzętami jednocześnie, czy prowadzenia opieki nad zwierzętami na pełen etat. W zależności od zwierzęcia, masz do wyboru domenę .dog, .horse, .fish lub .pet.

Zainteresowanie opieką nad zwierzętami na czas wyjazdu właściciela staje się w Polsce coraz popularniejsze. Posiadanie profesjonalnej strony internetowej wraz z kalendarzem dostępności Twoich usług zdecydowanie zwiększy ilość Twojej pracy!

8. Sprzątanie i zarządzanie domem

Masz kontrolę nad chaosem? W Twoim domu firanki są wyprasowane, pranie wyprane i poskładane, a śmieci zawsze posegregowane? Potrafisz zrobić wszystko, lub po prostu lubisz pomagać innym w codziennym utrzymaniu porządku? Nie masz problemu z oddelegowaniem zadań i załatwieniem spraw (od tych prostych po te trudne)? Rozważ zostanie profesjonalistą, który otworzy dochodowy biznes. Każde z tych zamiłowań do porządku możesz przekształcić w firmę. Zobacz:

 • Sprzątanie domów lub biur. Obecnie wielu klientów szuka zaufanej osoby do sprzątania domu lub mieszkania oraz wielkich powierzchni biurowych.
 • Naprawy domowe. Złote rączki, które przykręcą półkę i naprawią kran, odmalują kawałek ścian lub położą tapetę? Tacy profesjonaliści są pożądani na rynku, a profesjonalna strona internetowa tylko ułatwi trafienie do potencjalnych klientów.
 • Asystent osobisty. Zrobienie zakupów, przygotowanie prezentów, zorganizowanie niani czy zakup biletów lotniczych. Asystenci ułatwiają życie, a jeśli zarówno proste, jak i te skomplikowane czynności nie stanowią dla Ciebie problemu, skup się na zostaniu osobistym asystentem.
 • Zarządca domu. Dom, w którym tętni życie to wiele pracy: posprzątanie, ugotowanie, czy wypranie. Nierzadko zrobienie zakupów czy wyprowadzanie psa na spacer. Tym wszystkim zajmuje się zarządca domu lub gospodyni domu.

Posiadanie dobrze zbudowanej sieci kontaktów, czy też dobrych relacji z klientami jest kluczem do tych modeli biznesowych – zachęcaj swoich klientów do rozpowszechniania informacji o Twojej pracy i polecania usług znajomym i rodzinie. Pamiętaj też o domenach, które podkreślą rodzaj działalności: .cleaning, .house, .repair oraz .management.

domena internetowa

9. Zawodowy kierowca

Bez transportu gospodarki świata nie dałyby sobie rady. Lubisz jeździć autem i masz doświadczenie w bezpiecznej jeździe? Rozważ rozpoczęcie działalności jako kurier lub kierowca. Dzisiejsi kierowcy mogą znaleźć pracę w różnych branżach i mogą specjalizować się w:

 • Przewozie dokumentów i przedmiotów. Nie tylko biznesowych, ale także przeprowadzkowych.
 • Transporcie medycznym, przy dostarczaniu próbek laboratoryjnych, rozwozie leków czy transporcie krwi.
 • Rozwożeniu części samochodowych z hurtowni do sklepów czy warsztatów samochodowych.
 • Dostarczaniu zakupów spożywczych z małych, lokalnych sklepów oraz większych sieci handlowych.

Inwestując w domenę .delivery podniesiesz profesjonalizm swoich usług.

10. Wsparcie biznesu

Na zakończenie warto wspomnieć o technologicznej stronie biznesu. Bez programistów i grafików (wymienionych na samym początku) niezwykle trudno byłoby zaistnieć w Internecie. Jeśli specjalizujesz się w:

 • Pomocy firmom w rozwiązywaniu ich technologicznych wyzwań na szeroką skalę. 
 • Rozwiązywaniu problemów małych biznesów i osób indywidualnych, borykającymi się z nową lub źle działającą technologią.
 • Określonej branży lub oprogramowaniu (np. określone języki programowania lub poszczególne programy).

…to Twój czas na otwarcie firmy. Do dyspozycji masz wiele nazw w domenach: .support, .technology, .tech, .io, .ai czy .solutions.

Biznes w 2023 roku?

Otworzenie firmy w 2023 roku to możliwość skorzystania z własnych umiejętności oraz możliwości zwiększenia swoich zarobków. Jak widzisz alternatyw jest wiele, a wolne nazwy w wielu domenach wciąż czekają na swojego abonenta.

Jeśli potrzebujesz strony internetowej, która przyciągnie potencjalnych klientów i połączy ich z Twoimi cennymi umiejętnościami, usługami i produktami – skontaktuj się z nami lub sprawdź naszą ofertę.

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie.

Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Udostępnij artykuł

O Magdalena Pawlus

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie. Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *