Domena .sport wkrótce dostępna w Domeny.tv

domena sport 10

DŁUGO WYCZEKIWANA DOMENA .SPORT W DOMENY.TV  

Cóż to będą za emocje! Już wkrótce, do ogólnej rejestracji zostanie udostępniona długo wyczekiwana przez wielu domena .sport.

Z czym się Wam kojarzy pojęcie sport? Czy tylko z głośnymi meczami piłki nożnej na miejskim stadionie, turniejami siatki plażowej podczas wakacji nad morzem, a może z ulubionym łyżwiarstwem figurowym oglądanym w zimne wieczory na telewizorze?

Sport to dużo szersze pojęcie niż by się mogło wydawać. Obejmuje wachlarz różnorodnych dyscyplin sportowych, zaczynając od klasycznych szachów, a kończąc na… Pole dance, czyli tańcu na rurze, które zostało oficjalnie włączone do katalogu dyscyplin sportowych w 2017 roku.

Jednak nie zapominajmy o tym, że sport to przede wszystkim bardzo dobry biznes, który generuje ogromne przychody każdego roku. Najróżniejsze dyscypliny sportowe gromadzą wokół siebie wiernych fanów, którzy często są w stanie zapłacić każde pieniądze za to, żeby tylko zobaczyć na żywo swoją ulubioną drużynę lub sportowców.

Jak wykorzystać domenę .sport?

Wiąże się to z organizacją potężnych eventów, wymagających dużych nakładów finansowych, promocji i licznych sponsorów. Dlatego chętnych, żeby zarejestrować domenę .sport można się spodziewać naprawdę sporo.

DOMENA .SPORT ZMIENI SPOSÓB KOMUNIKACJI CYFROWEJ

Zgodnie z tym co możemy przeczytać na oficjalnej stronie domeny https://all.sport/, rozszerzenie .sport ma nawiązywać do wartości sportowych, takich jak otwartość, orientacja na cel i przestrzeganie zasad. Poza tym treści znajdujące się pod domeną .sport powinny przemawiać za uczciwą konkurencją i transparentnością.

Można się więc domyśleć, że uruchomienie tej domeny jest ogromnym powodem do radości dla całej społeczności sportowej. Bez względu na to, czy to będzie sportowiec, klub czy sponsor sportowy – domena .sport zapewni wszystkim podmiotom poczucie przynależności do jednej „rodziny”.

Co jeszcze będzie można zyskać dzięki rejestracji domeny .sport? Na pewno pomoże ona zdobyć wiarygodność firmom związanym ze sportem, a także ułatwi zapamiętanie nazw ich marek. Głównie z tego powodu, że do każdego zgłoszenia będzie trzeba dodać uzasadnienie, wyjaśniające naszą motywację dotyczącą rejestracji danej nazwy domeny.

Globalne Stowarzyszenie Międzynarodowych Federacji Sportowych

Niezwykle sportowy charakter domenie .sport nadaje już sam oficjalny właściciel tego rozszerzenia, którym zostało Globalne Stowarzyszenie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF). Stowarzyszenie to zostało założone w 1967 roku i gromadzi 92 międzynarodowe federacje sportowe rządzące określonymi sportami na całym świecie oraz 17 członków stowarzyszonych, czyli organizacji prowadzących działalność ściśle powiązaną ze sportem lub organizacją wydarzeń sportowych. Głównym celem GAISF jest wsparcie ruchu olimpijskiego oraz promocja sportu na całym świecie, wśród wszystkich warstw społecznych.

 GAISF - domena .sport

Według GAISF rozszerzenie .sport „zmieni sposób komunikacji cyfrowej” wśród instytucji sportowych oraz „jest dla federacji szansą na stworzenie silnej obecności cyfrowej dla wielu dyscyplin na całym świecie”.

Zgodnie z tym co powiedział przewodniczący Działu Usług Cyfrowych w GAISF – Pierre Germeau:

korzyścią dla międzynarodowych federacji rejestrujących domenę z rozszerzeniem .sport jest nie tylko to, że wyróżnią się jako wiodące organizacje sportowe w swoich dziedzinach, ale automatycznie powiększą swój globalny zasięg, zamiast ograniczać się do strony internetowej zawierającej tylko jedną, czy dwie wersje językowe.

Mając na uwadze ogromne przychody, jakie generuje branża sportowa, nic dziwnego, że cena rocznej rejestracji domeny została ustalona na wysokim poziomie i będzie wynosić 1 999,00 zł netto.

DLA KOGO?

Domena .sport jest świetnym rozwiązaniem dla drużyn piłkarskich, marek sportowych, sponsorów imprez, ośrodków sportowych a także dla fanów, opiniotwórców czy też blogerów zamierzających promować swój ulubiony sport.

Ale nie tylko! Rozszerzenie.sport może mieć bardzo szerokie zastosowanie. Będzie się świetnie nadawać do promocji cyklicznych wydarzeń sportowych, zdrowia, czy fitnessu. Domena .sport z pewnością połączy wszystkich entuzjastów sportu na całym świecie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę dziedzin sportowych i ich różnorodność, to możemy się spodziewać naprawdę dużej liczby rejestracji. Ograniczeniem powstrzymującym przed rejestracją może być wysoka cena. Domena ta sprawdzi się zarówno dla tych najbardziej klasycznych dziedzin sportowych, jak pływanie, siatkówka, piłka ręczna czy tenis, jak i tych mniej oczywistych: taniec na rurze, czy szermierka.

Dyscypliny sportowe - domena .sport

Nie należy też bagatelizować zupełnie nowej kategorii sportu, która zdobyła niemałą popularność na przestrzeni ostatnich lat i generuje ogromne przychody – esport. Według ekspertów firmy doradczej Deloitte, w 2018 roku przychody z esportu przekroczą miliard dolarów. Tempo rozwoju tej dziedziny jest błyskawiczne i ma w sobie ogromny potencjał finansowy oraz reklamowy.

ZASADY REJESTRACJI

Rejestracja domeny .sport dla szczególnych podmiotów będzie się odbywać od 4 września do 6 listopada 2018 (do godz. 17:00 UTC), w trzech kategoriach:

  • Sunrise – w tym okresie wnioski o rejestrację domeny .sport mogą zgłaszać posiadacze znaków towarowych zweryfikowanych w tzw. Trademark Clearinghouse, związanych ze sportem. W sytuacji, gdy kilka podmiotów ubiega się o tę samą nazwę domeny i nie mogą dojść do porozumienia, domena trafia na aukcję.
  • Rejestracja nazw dyscyplin i subdyscyplin sportowych wyznaczonych przez GAISF w przygotowanej przez nich liście: http://lists.i.sport. Kandydaci ubiegający się o rejestrację, muszą mieć związek z dyscypliną lub subdyscypliną, o którą się ubiegają.
  • Rejestracja przeznaczona dla organów zarządzających, władz publicznych, klubów, sportowców, marek i wydarzeń powiązanych ze sportową społecznością.

Publiczna rejestracja domeny .sport zostanie udostępniona dla wszystkich od 8 stycznia 2019 (17:00 UTC), wedle zasady “kto pierwszy ten lepszy”! Do zgłoszenia będzie trzeba dostarczyć uzasadnienie, w którym wskażemy powód, wyjaśniający dlaczego chcemy zarejestrować daną nazwę domeny.

ZABEZPIECZ SWOJĄ MARKĘ

A co jeśli posiadasz atrakcyjną nazwę domeny z końcówką .pl albo .com i uważasz, że nie ma takiej potrzeby, żebyś rejestrował dodatkowo rozszerzenie .sport? A słyszałeś o pojęciu cybersquatting? Jest to powszechne w środowisku wirtualnym zjawisko. Polega na rejestrowaniu nazw obcych firm, pod różnymi popularnymi rozszerzeniami domen w celu ich droższego odsprzedania. Oczywiście, im większa firma, tym większe ryzyko, że ktoś będzie chciał „zająć” naszą nazwę.

Właśnie dlatego polecamy wszystkim właścicielom firm zabezpieczenie swojej marki przed nieuczciwymi praktykami konkurencji. Więcej o tym zjawisku pisaliśmy w artykule pt. Dziki lokator nie tylko w Twoim mieszkaniu, czyli o cybersquattingu.

PREREJESTRACJA

Usługa prerejestracji pozwoli Wam na zajęcie miejsca w kolejce i priorytetowe wysłanie zlecenia w dniu uruchomienia publicznej rejestracji.

Szczegółowe zasady prerejestracji:

  • Dodanie domeny do prerejestracji wiąże się z pobraniem opłaty z salda w wysokości ceny rejestracji danej domeny pomnożonej przez ilość lat rejestracji.
  • Zamówienie zostanie wprowadzone do min. dwóch współpracujących z nami rejestratorów globalnych w celu zwiększenia szansy na zdobycie domeny.
  • Nie ma możliwości wycofania zamówienia po jego złożeniu przez zlecającego.
  • Wyłącznie w przypadku niedostępności domeny (np. wcześniejsza rejestracja danej nazwy przez inny podmiot) pobrana kwota podlega całkowitemu zwrotowi.
  • Ewentualny zwrot będzie dopisywany do salda i będzie dostępny do wykorzystania na dowolne inne operacje.

Publiczna rejestracja domeny zostanie uruchomiona 8.01.2019.

Koszty związane z utrzymaniem nazwy w domenie .sport są dość wysokie. Biorąc jednak pod uwagę charakter domeny oraz duży potencjał marketingowy nazw, decyzja rejestru o wyznaczeniu takiej ceny jest uzasadniona.

Cena rocznej rejestracji domeny: 1 999,00 zł netto.

Cena rocznego przedłużenia ważności domeny: 1 999,00 zł netto.

Już teraz możecie przekazać domenę do prerejestracji. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

 

Odpowiada za działania marketingowe marek Domeny.tv, MSERWIS.pl oraz Dotinum.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *