Program resellerski Domeny.tv

Program resellerski Domeny tv

Jak rozpocząć sprzedaż jako reseller? Jakie usługi możesz zaoferować swoim klientom? Jakie zniżki możesz uzyskać po przystąpieniu do programu resellerskiego? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej. 

Sprzedaż domen pod własną marką

Współpracując z nami w ramach programu resellerskiego, działasz pod własną marką. Swoim klientom możesz zaproponować wszystkie usługi ściśle powiązane z domenami, mi.in.: rejestracje czy transfery, a nawet certyfikaty SSL, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo swoich klientów. Masz możliwość zbudowania własnej oferty domen. Oraz najważniejsze – samodzielnie ustalisz ceny oferowanych usług wraz ze stosowną marżą.

Jeśli jesteś ciekawy, jak program resellerski wygląda w praktyce, zobacz serwis Let’s domains. Firma działa pod swoją własną marką, jednocześnie korzystając z naszych usług jako rejestratora.

Usługi w ramach programu resellerskiego

Jedno z ważniejszych pytań, jakie możesz sobie zadawać to “Co mogę oferować w ramach programu resellerskiego?”. Przede wszystkim to wszelkie usługi związane z domenami: rejestracja, przedłużanie, transfer, zakładanie opcji czy wydawanie kodów authinfo. 

Większość domen jest dostępna do rejestracji przez resellerów, warto jednak sprawdzić na tej liście, czy wybrane przez ciebie rozszerzenie jest dostępne. Lista jest sukcesywnie aktualizowana o nowe domeny. Poza domenami oferujemy także sprzedaż certyfikatów SSL w konkurencyjnych cenach. 

Kobieta i mężczyzna rozmawiają

Hurtowy cennik domen dla resellerów

Resellerzy korzystają z niższych cen przedstawionych w cenniku hurtowym. Jedyne czego potrzebujesz aby skorzystać z tych zniżek, to utrzymywanie przynajmniej 20 dowolnych domen – mogą być one zarejestrowane i utrzymywane zarówno dla siebie, jak i dla osób trzecich.

Poniżej znajdziesz przykładowe ceny z lutego 2021 roku dla usług związanych z domenami:

 • domeny polskie – cena przedłużenia domeny .pl to 69,00 zł, dla resellerów to 44,00 (od 50 domen) lub 41,00 (przy 200 domenach);
 • domeny globalne – cena przedłużenia domeny .com to 69,00 zł, dla resellerów to 36,90 zł (od 50 i 200 domen);
 • domeny narodowe – cena przedłużenia domeny .de to 59,00 zł, dla resellerów to 39,00 zł (od 50) i 29,00 zł (od 200 domen).

Ponadto przedstawiamy ceny sprzedaży certyfikatów SSL:

 • RapidSSL wydany na rok kosztuje 99,00 zł, dla resellerów cena to 44,00 zł;
 • Sectigo (Comodo) Positive SSL 99,00 zł, dla resellerów cena to 39,00 zł.
 • Sectigo (Comodo) Positive SSL Wildcard 499,00 zł, dla resellerów cena to 249,00 zł.

Dodatkowo poza korzystaniem z hurtowego cennika, jako reseller możesz również uczestniczyć we wszystkich naszych promocjach na rejestracje domen.

Moduł WHMCS

WHMCS to oprogramowanie służące do sprzedaży usług abonamentowych. Umożliwia m.in. automatyzację procesów zamówień, zarządzanie usługami oraz płatnościami. Idealnie sprawdza się jako platforma do rejestrowania i odnawiania domen pod własną marką, przy użyciu naszego API. 

Moduł WHMCS posiada otwarty kod, co daje możliwość dostosowania go do swoich indywidualnych potrzeb.

Moduł do WHMCS udostępniamy bezpłatnie i nie pobieramy opłat abonamentowych za korzystanie z niego. Zintegrowanie się z WHMCS przy użyciu naszego modułu może znacząco ułatwić rozpoczęcie działalności pod własną marką jako rejestrator domen i dostawca certyfikatów SSL.

API do obsługi domen

API, czyli Application Programming Interface – to interfejs programistyczny, oznaczający zbiór komend do integracji Twojego własnego oprogramowania z naszym serwisem. API, które udostępniamy, jest stabilne, rozwijane od wielu lat, stale aktualizowane i łatwo je zintegrować z innymi systemami.

Zintegrowanie się z API umożliwi Ci przystąpienie do programu resellerskiego, dzięki któremu będziesz mógł oferować z poziomu Twojej strony internetowej większość funkcji znajdujących się w naszym panelu administracyjnym.

Dostęp do API realizowany jest za pomocą protokołu SOAP. Zintegrowanie się z API niesie ze sobą szereg udogodnień takich jak:

 • sprawdzanie dostępności domen, ich rejestracja, odnawianie i modyfikowanie,
 • dodatkowe operacje dla domen .pl: opcje, rejestracja hostów,
 • zmiana delegacji domen,
 • aktywacja oraz zarządzanie serwerem przekierowań (rekordy DNS dla domen),
 • dodawanie i usuwanie domen z parkingu Domeny.tv,
 • cesje domen,
 • pobieranie kodów authinfo dla domen polskich, globalnych i .eu.

Tak samo jak moduł WHMCS, API jest regularnie rozwijane o nowe funkcje, zgodnie z sugestiami partnerów. Co ważne, zapewniamy obsługę techniczną w zakresie funkcjonowania API.

Wszystkie wykonywane przez Ciebie operacje za pomocą API będą widoczne również w panelu administracyjnym Domeny.tv

Jeśli zechcesz przeprowadzić integrację z naszym API, na koncie przedpłaconym musisz posiadać środki w wysokości min. 500 zł netto. Przedpłatę możesz wykorzystać w całości, bezterminowo, na dowolne usługi w naszym serwisie. Po aktywacji dostępu do API na koncie przedpłaconym możesz utrzymywać środki w dowolnej wysokości.

Integrowanie się z API nie jest obowiązkowe. Możesz także skorzystać z wygodnego panelu do obsługi domen i w ramach niego kupować usługi dla swoich klientów – domeny, hosting czy serwery VPS..

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o API, dodatkowe informacje znajdziesz pod tymi linkami:

Dokumentacja API programu SOAP API Domain Reseller (PL)
Opis programu SOAP API Domain Reseller

Obsługa klientów

Wszystkie komunikaty systemowe, np. powiadomienia o wygasaniu domen czy informacje o płatnościach wysyłamy tylko do administratora konta. Zgodnie z zasadami modelu white-label nie wysyłamy do Twoich klientów powiadomień o wygasaniu usług, komunikatów marketingowych ani propozycji zakupu innych usług.

Ponadto, jeśli Twój klient skontaktuje się bezpośrednio z nami, mamy wypracowane procedury przekierowania go do Ciebie. Możesz nam wskazać dane kontaktowe, które będziemy przekazywać Twoim klientom.

Jak rozpocząć współpracę resellerską z Domeny.tv?

Wystarczy, że założysz u nas nowe konto. Następnie w panelu administracyjnym:

 • aktywujesz cennik hurtowy (na podstawie ilości posiadanych domen lub jednorazowej opłaty),
 • aktywujesz dostęp do API.

Program resellerski – podsumowanie

Przystąpienie do programu resellerskiego z naszą marką ma wiele zalet.

 1. Działasz pod własną marką.
 2. Samodzielnie ustalasz ceny usług oraz marżę.
 3. Otrzymujesz moduł WHMCS do sprzedaży usług abonamentowych.
 4. Oferujemy API do sprawdzania dostępności domen, ich rejestracji, odnawiania zmiany delegacji itp. 
 5. W razie problemów technicznych nie zostawimy Cię bez pomocy – nasi specjaliści zaoferują Ci wsparcie.
 6. Korzystasz z promocji na takich samych zasadach jak bezpośrednio w serwisie Domeny.tv.
 7. Resellerzy korzystają z niższych cen przedstawionych w cenniku hurtowym – do zniżki potrzebujesz tylko utrzymywanie przynajmniej 20 dowolnych domen.
 8. Twój głos jako resellera ma znaczenie – często nowe funkcje są wdrażane na podstawie głosów naszych resellerów.
 9. Poza wyjątkowymi przypadkami nie kontaktujemy się bezpośrednio z Twoimi klientami.
512a 1

Jestem pracownikiem działu marketingu i grafikiem w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Odpowiadam za tworzenie treści wizualnych wspierających działania marketingowe firmy. Projektuję grafiki do materiałów marketingowych i redaguję teksty zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Udostępnij artykuł

O Agnieszka Pawlak

Jestem pracownikiem działu marketingu i grafikiem w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Odpowiadam za tworzenie treści wizualnych wspierających działania marketingowe firmy. Projektuję grafiki do materiałów marketingowych i redaguję teksty zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Jedna myśl nt. „Program resellerski Domeny.tv

 1. Pingback: Transfer domeny. 6 powodów, dla których warto przenieść domenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *