6 powodów, dla których warto przenieść domenę do Domeny.tv

transfer domeny 2023

Życie domeny zaczyna się od jej rejestracji. Podczas całego cyklu życia domeny możesz natrafić na różne etapy: wygasanie, kwarantanna czy uwolnienie do rejestracji. W międzyczasie możesz również zainicjować transfer domeny.

Zastanawiasz się, po co to robić? Odkryj 6 powodów, wyjaśniających, dlaczego warto przenieść domenę do Domeny.tv. Dołącz do tysięcy abonentów, którzy podjęli decyzję o zmianie operatora.

Przeniesienie domeny

Zgodnie z raportami DNS.pl, w pierwszym półroczu 2023 roku domeny polskie zostały przetransferowane 69 tysięcy razy. To sygnał mówiący o tym, że abonenci poszukują zmian – korzystniejszych cen, lepszej obsługi czy elastyczniejszego zarządzania domenami.

Zanim zaczniesz transfer domeny i wybierzesz operatora, warto, abyś zapoznał się z cyklem życia domeny. Dzięki niemu zrozumiesz różnice między poszczególnymi domenami. Z nich także wynika różnica dotycząca zasad transferu poszczególnych domen.

Transfer domeny to proces przenoszenia domeny internetowej z jednego rejestratora domen do innego. Można to porównać do przenoszenia numeru telefonu z jednego dostawcy usług telekomunikacyjnych do innego. Przeniesienie domeny wiąże się nie tylko ze zmianą operatora na Domeny.tv. To także nowa cena utrzymywania domeny, nowy panel administracyjny, czy wysokie standardy obsługi klienta.

Prosty transfer

Zdajemy sobie sprawę, że nie codziennie transferujesz domenę, dlatego poniżej znajdziesz kilka kluczowych informacji na ten temat. Zwróć na nie uwagę podczas transferowania domeny czy kontaktowania się z obecnym operatorem. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój operator postępuje zgodnie z przyjętymi zasadami, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości! Jeśli nie wiesz, kto jest Twoim operatorem, to możesz to sprawdzić przy pomocy bazy WHOIS

Oto kilka istotnych aspektów związanych z transferem domeny:

  1. Kod authinfo (inne nazwy to EPP/Auth Code). Do przetransferowania domeny większość rejestrów wymaga specjalnego kodu. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które gwarantuje, że osoba próbująca przenieść domenę rzeczywiście ma do niej uprawnienia. Uzyskanie kodu authinfo jest bezpłatne. Zazwyczaj kod authinfo jest dostępny w panelu administracyjnym danego operatora, choć może być udostępniony dopiero po wypełnieniu wniosku. Żeby ułatwić Ci transfer od Twojego operatora, przygotowaliśmy instrukcję, jak pobrać kod authinfo dla Twojej domeny. Na tej stronie zebraliśmy instrukcje dotyczące najpopularniejszych operatorów w Polsce. Sprawdź, jak pobrać kod authinfo już teraz.
  2. Okres blokady. Po rejestracji lub ostatnim transferze domeny, niektóre domeny nie mogą być przenoszone przez określony czas (często 60 dni). Dotyczy to domen globalnych (np. .com, .net, .org, .biz, .info) oraz domen nowych (np. .theatre, .care, .boston). Blokada ma na celu zapobieganie całkowitej utracie domeny w przypadku kradzieży. Nie wpływa na funkcjonowanie i zarządzanie domeną, a jedynie na możliwość przetransferowania jej do innego operatora. Jest nakładana przez rejestr i żaden operator nie ma możliwości jej zdjąć.
  3. Różnica w transferze między rozszerzeniami. Różne rozszerzenia domen (.com, .de, .ee, .pl) mają odmienne wymagania i procedury transferu. Na przykład rejestr domen .pl wymaga kodu authinfo oraz potwierdzenia poprzez kliknięcie linku wysłanego w wiadomości e-mail. W przypadku domeny .ee rejestr nie posiada systemu kodów, ale transfer musi być pisemnie potwierdzony przez abonenta. Informacje o transferze zawsze znajdziesz na naszej stronie. W naszej bazie domen sprawdzisz procedury transferu dla wszystkich obsługiwanych przez nas domen, klikając w wybrane rozszerzenie. 
  4. Potwierdzenie e-mailem. W trakcie procesu transferu niektórych rozszerzeń abonent domeny otrzyma e-mail z prośbą o potwierdzenie przeniesienia. Jest to kolejny krok weryfikacyjny mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa. W przypadku domen polskich czas na potwierdzenie transferu to tylko 5 dni, więc nie warto zwlekać!
  5. Czas trwania transferu. Chociaż większość transferów domen kończy się w ciągu kilku dni, czasami może to potrwać dłużej, w zależności od rozszerzenia domeny i obu rejestratorów. Dla domen .fr ten czas to 8 dni, a dla domen .com to 6 dni.
  6. Opłaty. Niektóre rejestry pobierają opłatę za transfer domeny. W wielu przypadkach transfer domeny wiąże się również z przedłużeniem ważności domeny o kolejny rok. Informacje te również znajdziesz na naszej stronie.

Transfer domeny to proces przenoszenia nazwy domeny od jednego operatora do innego. Procedura chroni prawa właściciela domeny, dlatego wymaga spełnienia pewnych kroków i weryfikacji. Jeśli myślisz o przeniesieniu swojej domeny do Domeny.tv, zapoznaj się dokładnie z wymaganiami i procedurami rejestru i rozpocznij transfer. Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji i aktywnie uczestniczymy w monitorowaniu tego procesu.

Czas na transfer domeny! – 6 powodów, dla których warto przenieść domenę do Domeny.tv

Dlaczego warto przetransferować domenę? Czasami samo słowo “przetransferuj” to za mało, dlatego podpowiadamy, z jakich powodów warto przenieść swoją domenę do Domeny.tv!

transfer domen do domeny tv

Niższe ceny

Wiele domen narodowych jest stosunkowo drogich, ponieważ wielu operatorom w Polsce nie opłaca się ich oferować. Nowe domeny, które w Polsce dopiero zdobywają rynek, mogą kosztować jeszcze więcej niż popularne domeny, takie jak .pl czy .com. W Domeny.tv oferujemy blisko 1100 rozszerzeń z całego świata w konkurencyjnych cenach. Dzięki bezpośrednim akredytacjom z rejestrami mamy możliwość zaoferowania najlepszych cen na rynku, zachowując wysoką jakość oferowanych usług. Oszczędności na domenach przyjdą jeszcze łatwiej, gdy skorzystasz z cennika hurtowego. Kolejna możliwość to skorzystanie z programu partnerskiego. Wówczas domeny opłacają się same!

Wyższe standardy usług

Czas na zmianę, jeśli szukasz nowego rejestratora domen, który zapewni Ci lepsze usługi. Co się na to składa?

  • Przejrzyste i jasne zasady utrzymywania domen. Brak “promocyjnych” cen, które są oparte o zapisy drobnym drukiem i zakopane głęboko w regulaminie. W Domeny.tv ceny są dostępne na stronie: https://www.domeny.tv/cennik. Przy każdej domenie znajdziesz ceny rejestracji, przedłużenia, opłat aktywacyjnych, transferu oraz cesji. Korzystasz z okazji i chcesz rejestrować taniej? Skorzystaj z kodów rabatowych i aktualnych promocji: https://www.domeny.tv/promocje.
  • Kluczem do zarządzania domenami jest prosty i intuicyjny panel administracyjny. W Domeny.tv panel administracyjny pozwala na pełne zarządzanie domenami. Możesz je zarejestrować, przedłużyć, zainicjować transfery i cesje. Nie masz konta, a jesteś ciekawy, co oferujemy? Sprawdź wszystkie możliwości panelu administracyjnego bez konieczności logowania: https://www.domeny.tv/panel-administracyjny.
  • Wysokiej jakości obsługa klienta. Konsultanci, którzy identyfikują problemy, rozwiązują je, dopasowując się do okoliczności? Skomplikowane transfery hurtowej ilości domen? Konsultanci odpisujący w jak najkrótszym czasie, oferując najlepsze rozwiązania? Przetransferuj domenę, by przekonać się, jak pracuje nasze Biuro Obsługi Klienta.
  • Szeroki wachlarz usług. Oferujemy certyfikaty SSL, konta hostingowe, usługi programistyczne oraz prace oparte na WordPressie. Potrzebujesz pomocy w nietypowej sprawie? Napisz, zobaczymy, co możemy Ci zaoferować.

Oferujemy wszystkie te usługi (i wiele więcej), więc jeśli Twój rejestrator domen nie posiada ich wszystkich, to już wiesz, że nadszedł czas na zmianę! Przejdź do lepszego rejestratora – Domeny.tv. Transfer nazwy domeny to pierwszy krok ku lepszym usługom.

Ten sam operator

Rejestrator domen, który jest jednocześnie hostingodawcą? Przeniesienie dostawcy hostingu na tego samego, co Twój rejestrator domen, jest dobrym sposobem na połączenie usług i zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy. Nierzadko oferujemy promocje związane zarówno z domenami, jak i kontem hostingowym. Zobacz, jak przenieść hosting, pocztę, domenę i stronę WWW od innego operatora do MSERWIS i płacić nawet 80% mniej za usługi. Nasi administratorzy pomogą Ci w przetransferowaniu domeny i w ślad za nią przeniosą również pozostałe usługi, konfigurując je na serwerze. Oferujemy konta hostingowe dla małych i dużych firm, dedykowane środowiska serwerowe. Zobacz, co zyskasz, przenosząc swoją stronę na serwery w Domeny.tv. Łącząc usługi hostingu i rejestracji domen, możesz łatwo przechowywać wszystkie swoje informacje w jednym miejscu. Połączenie Twojego operatora domen i dostawcy hostingu jest dobrym pomysłem.

1200 rozszerzen

Konsolidacja domen

Jedna domena zarejestrowana w promocji, kolejna domena narodowa zarejestrowana u operatora, który rzekomo jako jedyny je oferuje, a jeszcze inna zarejestrowana przez pracownika, który samodzielnie dokonał wyboru? To sytuacja, w której znajduje się Twoja firma? Częstym powodem do transferu domen jest posiadanie domen rozproszonych wśród wielu rejestratorów. Konsolidując wszystkie swoje domeny, łatwiej będzie Ci nimi zarządzać. Płacisz tylko jednej firmie, a wszystkie Twoje usługi są dostępne w jednym miejscu. Zamiast tracić czas na logowanie do różnych paneli administracyjnych, przenieś wszystko do Domeny.tv. Dzięki temu wszystkie Twoje domeny znajdą się w jednym miejscu. Co więcej, przenosząc wiele domen, skorzystasz z cennika hurtowego domen, który obniży ceny ich utrzymywania.

Bezpieczne domeny

Twoja obecność online oraz prywatność zależą od bezpieczeństwa wybranego rejestratora nazw domen. Podczas rejestracji domeny konieczne jest dostarczenie wielu danych (osobowych lub firmowych) do rejestrów oraz operatorów poszczególnych domen. Dzięki temu procesowi gwarantowane jest prawidłowe przypisanie domeny do jej właściciela. Na rynku istnieją rejestratorzy, jak Domeny.tv, którzy stawiają na ochronę prywatności, zapewniając przekazywanie minimalnego pakietu danych do rejestru. Kolejnym krokiem w ochronie danych naszych klientów jest oferowanie usługi Registry Lock. To usługa pozwalająca na zabezpieczenie domen przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich i przypadkowymi modyfikacjami. Takie zabezpieczenia są kluczowe, zwłaszcza w przypadku domen o ogromnej wartości (np. banki, popularne sklepy internetowe itp.). Dzięki usłudze Registry Lock Twoja domena jest zawsze bezpieczna.

domeny tv stabilny rejestrator

Zasługujesz na zaufanego rejestratora

Niestety, nie każdy rejestrator domen cieszy się dobrą reputacją lub jest godny zaufania. W ostatnich latach w Polsce mieliśmy okazję obserwować dwa zniknięcia rejestratorów i ich upadek.

Pierwsza sytuacja dotyczyła serwisu 2BE.pl, do którego włamano się w 2016 roku. Sprawca usunął dane ze wszystkich serwerów, nawet tych backupowych, pozostawiając klientów serwisu z niczym. Najgorsze w tej sytuacji był brak kontaktu i bieżącego wydawania kodów authinfo. W tej sytuacji klienci nie mogli zarządzać swoimi domenami, a to istotnie wpłynęło na ich wizerunek. Straty były liczone w setkach tysięcy złotych, a NASK (rejestrator domen polskich) rozwiązał umowę z operatorem.

Kolejna sytuacja dotyczyła serwisu Fachowcy.pl, który na początku czerwca 2021 roku przestał działać, również pozostawiając abonentów domen bez kontaktu. Uzyskanie kodów authinfo od rejestratora było niemożliwe i ostatecznie abonenci musieli kontaktować się bezpośrednio z rejestrami. W tej sytuacji NASK również w trybie natychmiastowym rozwiązał umowę z operatorem.

Jak widzisz, wciąż zdarza się, że niektórzy z operatorów likwidują firmy, pozostawiając klientów bez wsparcia i oferowanych wcześniej usług. W przeciwieństwie do nich, na rynku są rejestratorzy o ugruntowanej pozycji, tacy, jak Domeny.tv. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży domen internetowych. Od 2002 roku obsłużył ponad 100 tysięcy domen, oferując rozszerzenia z całego świata. Jeśli czujesz, że Ty lub Twoja domena nie jest traktowana odpowiednio, rozważ przejście do bardziej renomowanego rejestratora.

Transfer domen dla Twojego dobra

Jest wiele powodów, dla których warto przetransferować domeny do Domeny.tv. Zmiana rejestratora może wydawać się trudna, ale jesteśmy tu dla Ciebie i służymy swoim doświadczeniem. To ono sprawia, że każdego dnia monitorujemy dziesiątki transferów, które kończą się pozytywnie. Zapraszamy Cię do grona naszych klientów. Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na Ciebie i Twoje domeny.

magda

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie.

Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Udostępnij artykuł

O Magdalena Pawlus

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie. Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *