Świeży start – prejrestracja domen .ing i .meme

.ing oraz .meme

W maju 2023 roku pisaliśmy o planach rejestru Google na uruchomienie nowych rozszerzeń. Tymczasem na początku grudnia 2023 roku rejestr uruchomi dwa nowe rozszerzenia: .ing oraz .meme.

Zastanawiasz się jak je wykorzystać i dla kogo będą idealnym rozwiązaniem? Czytaj dalej, bo być może domeny .ing oraz .meme są rozszerzeniami dla Ciebie!

.ing to idealna końcówka Twojej domeny!

Jak wspomina Google na swojej stronie, domena .ing to idealne rozszerzenie do oparcia swoich stron na jednym słowie: cook.ing, design.ing, edit.ing. Rzeczywiście, wychodząc ze swoim biznesem poza Polskę, skorzystanie z domeny .ing jest atrakcyjne. W prosty sposób, jednym słowem określisz i zareklamujesz swoją markę. Możliwości są nieograniczone, a ilość kreatywnych rozwiązań jest nieskończona i ograniczona tylko Twoją wyobraźnią.

Domena .ing jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na krótkie, zwięzłe i zapadające w pamięć nazwy. Zdecydowanie to okazja do zarejestrowania domen, o których długo się jeszcze będzie mówiło. Domena .ing jest idealnym przykładem na to, jak wykorzystać tzw. domain hacks i stworzyć krótką i rozpoznawalną domenę. Oto kilka przykładów dla różnych branż:

  1. petsitt.ing gdy profesjonalnie opiekujesz się zwierzętami: kotami oraz psami, a także mniejszymi zwierzakami, jak papugi, rybki czy chomiki.
  2. copywrit.ing to domena dla profesjonalnych pisarzy, wypełniających treściami strony internetowe i firmowe blogi.
  3. coach.ing sprawdzi się dla wszelkiej maści mentorów i konsultantów, oferujących kursy edukacyjne.
  4. train.ing idealnie zaprezentuje usługi trenerów personalnych oraz osób zajmujących się fitnessem.
  5. translat.ing zareklamuje usługi związane z tłumaczeniem i będzie idealną wizytówką tłumacza.
  6. shopp.ing to domena dla wszelkiej maści sklepów, marketplaceów i usług zakupowych.

Wystarczy, że do tych domen dodasz nazwę swojej firmy, np. dobrypetsitt.ing czy klaudiacopywrit.ing. Dzięki temu powstanie unikatowa, ale jednocześnie wyróżniająca Cię na rynku domena. Skorzystanie z domeny .ing to dobra okazja na wypromowanie nowej usługi, czy nowej odsłony Twojej strony internetowej. 

Co ciekawe, z tej możliwości skorzystały już takie firmy jak Adobe, Canva czy bank ING. Firmy zarejestrowały nazwy takie jak: bank.ing, sign.ing czy draw.ing. Dzięki temu promują usługi, z których najbardziej są znane.

Domena .ing jest dostępna w systemie prerejestracji do 5 grudnia 2023 roku.  Wybraną nazwę zgłosisz w panelu administracyjnym. Szczegóły, jak to zrobić są dostępne na naszej stronie.

.ing oraz .meme

Zabawne obrazki podbijają świat

Rejestracja domen .meme opiera się głównie o zrozumienie idei i tego czym są memy same w sobie. Geneza memów sięga dalej, niż samo powstanie internetu. Termin „mem” został po raz pierwszy użyty przez brytyjskiego biologa Richarda Dawkinsa w jego książce „Samolubny gen” z 1976 roku. Dawkins użył tego terminu do opisania sposobu, w jaki rozprzestrzeniają się informacje kulturowe. Memy w jego definicji to jednostki kulturowej transmisji, czyli idee, język, melodie, wynalazki. Według Dawkinsa są przekazywane w ramach społeczeństwa i ewoluują poprzez proces podobny do naturalnej selekcji.

Najczęściej korzystamy z memów internetowych. Mogą one przybierać różne formy: od prostych obrazków z tekstem, przez GIF-y, po skomplikowane wideo, i często są tworzone w celu rozrywki, satyry politycznej lub komentarza społecznego.

Komunikacja obrazkowa

Skuteczność memów w komunikacji internetowej jest niesamowita. Są błyskawicznymi przekaźnikami kultury, które kondensując informacje, docierają do szerokiego grona. Ich prostota i łatwość udostępniania sprawiają, że memy rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie.

Stosowanie memów w komunikacji zdecydowanie zwiększa zaangażowanie społeczności. Memy wywołują reakcje i prowokują dyskusje, a to właśnie zwiększa zaangażowanie w mediach społecznościowych. Wykorzystanie ich w postach, newsletterach czy reklamach, zdecydowanie wpływa na zwiększenie dyskusji i zaangażowania Twoich odbiorców.

Uruchomienie domeny .meme to wręcz idealna okazja do tego, by wykorzystać ją w marketingu firmy, tworząc np. dedykowaną podstronę do umieszczania memów na temat Twojej marki i branżowych tematów.

Domena .meme to również idealne miejsce, w którym rejestrujący mogą uruchamiać domeny drugiego poziomu związane ze zjawiskami viral’owymi, pomysłami, obrazami i filmami.

Domena .meme będzie dostępna od 5 grudnia 2023 roku. Do tego czasu masz możliwość zgłoszenia prerejestracji i zgłoszenia do rejestracji najbardziej atrakcyjnych nazw. Szczegóły są dostępne na naszej stronie, a prerejestracji dokonasz w panelu administracyjnym.

Jak dokonać prerejestracji domen .meme i .ing?

Zgłoszenie domen .ing i .meme jest możliwe w panelu administracyjnym w zakładce Domeny > Prerejestracja domen. Pamiętaj, że dodanie domeny do prerejestracji wiąże się z pobraniem opłaty z salda w wysokości ceny rejestracji danej domeny. Zasil wcześniej saldo prepaid odpowiednią ilością środków. Instrukcję zasilenia konta znajdziesz na naszej stronie.

Prerejestracja domen

Prerejestracje wysyłamy do dwóoch globalnych rejestratorów, by maksymalnie zwiększyć szanse na rejestrację wybranej przez Ciebie domeny. W przypadku braku możliwości rejestracji nazwy domeny (np. gdy została ona wcześniej zarejestrowana przez inny podmiot), pobrana kwota zostanie zwrócona na Twoje saldo i będziesz mógł ją wykorzystać na inne dowolne operacje w Domeny.tv.

Zachęcamy do prerejestracji domen .ing oraz .meme! To szansa na rozpromowanie swojej marki i wykorzystanie domen do zupełnie nowych projektów.

magda

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie.

Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Udostępnij artykuł

O Magdalena Pawlus

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie. Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *