AI wymyśla nazwę domeny. Sukces czy porażka? Sprawdzamy

AI wymyśla nazwę domeny Sukces czy porażka Sprawdzamy

Popularność narzędzi sztucznej inteligencji rośnie w zawrotnym tempie. Inni gracze rynku technologicznego nie zamierzają zostać w tyle wobec OpenAI, która pierwsza w tak spektakularny sposób rzuciła rękawicę, ucierając nosa gigantom technologicznym z tak zwanej Wielkiej Piątki (Facebook, Amazon, Apple, Microsoft, Google).

Każde novum przyciąga uwagę i chęć sprawdzenia. Z reguły pierwszymi użytkownikami są tzw. innowatorzy (early adopters), którzy przecierają szlaki dla późniejszych użytkowników. W sytuacji wykorzystywania narzędzi sztucznej inteligencji mamy do czynienia z szerszym zjawiskiem. Można rzec, że my wszyscy jesteśmy testerami, którzy z ciekawości, a później z wygody „rozmawiają” ze sztucznym klonem człowieka. Z góry uprzedzam, to nic zdrożnego ani niemoralnego korzystać ze wsparcia sztucznej inteligencji do twórczej pracy. Wręcz przeciwnie — zachęcam Cię mocno, zanurz się w technologiczny wir i przekonaj, w jaki sposób narzędzia AI potrafią wspomóc proces kreatywnego tworzenia treści. Dla tych, którzy się wahają, opisuję w tym artykule jak wykorzystać najpopularniejsze (obecnie) narzędzie AI — ChatGPT w wersji płatnej i darmowej do stworzenia nazwy domeny. Przedstawiam również, jakie są korzyści i jakie ograniczenia tej współpracy.

“GenAI wszystko mogę”

Najbardziej znanym narzędziem generatywnej sztucznej inteligencji (generative artificial intelligence, czyli GenAI), jest ChatGPT. Za jego plecami podążają inni konkurenci. Za kilka lat może okazać się, że narzędziem, którego używam, będzie coś całkiem innego. Microsoft udoskonala BingAI, Google (Alphabet) wprowadza model Gemini do Barda, licząc na przeskoczenie konkurentów o kilka długości. Amazon nie pozostaje w tyle, wprowadzając ulepszenia Gen AI w swoim flagowym produkcie – Alexa – cyfrowym asystencie głosowym.

Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji potrafią tworzyć tekst, obraz, dźwięk. Czyli (prawie) wszystko, co możemy ujrzeć i usłyszeć na ekranie komputera i telefonu. Podając odpowiednie parametry, możesz „zlecić” przedstawienie planu biznesowego, pomysłu na wprowadzenie nowej usługi, napisanie listu, czy e-maila do kontrahenta. Wiele praktycznych zadań typu korekta gramatyczna i stylistyczna dokumentu, podsumowanie długiego raportu, wykrywanie nieprawidłowości w arkuszu kalkulacyjnym, a nawet wygenerowanie infografik, obrazów, wykresów w prezentacji sprawiają, że narzędzia Gen AI są coraz śmielej stosowane na każdym szczeblu organizacyjnym, również wśród małych firm.

Popularność ChatGPT wynika z darmowego dostępu do jego zasobów oraz trafności podawanych odpowiedzi tj. uniwersalnego charakteru. Dużą rolę odegrały media i blogosfera, które zachwyciły się tą „nowinką technologiczną”, publikując o niej wszem wobec. O ile ChatGPT stał się pupilkiem mediów, o tyle właściciel tego narzędzia, firma OpenAI, zyskała status wschodzącej gwiazdy wśród funduszy inwestycyjnych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Popularność obu wymienionych marek wystrzeliła w górę. Nie wypadało, aby szanujący się specjalista nie potrafił korzystać z tego tekstowego, inteligentnego, uniwersalnego asystenta. Stąd ChatGPT z uwagi na darmowy dostęp traktowany jest jako wsparcie pracy biurowej, również u kreatywnego copywritera. Chociaż obowiązkowo wypada mi przedstawić specjalistyczne narzędzia AI dla copywriterów: Jasper, CopyAI, Copysmith, WordTune, Rytr i wiele innych. Większość z nich jest płatna, w zamian dostarczają większe wsparcie. Mnogość tych narzędzi stawia pytanie, które z nich są najbardziej pomocne przy tworzeniu nazwy domeny czy firmy?

GenAI wszystko mogę

Czy z pomocą ChatGPT można utworzyć nazwę domenową?

Celne pytanie. Wszak, mając na myśli narzędzie sztucznej inteligencji, posiadające zagregowane zasoby wiedzy bodajże z całego świata możemy z góry założyć szczęśliwy, kreatywny finał promptowania z inteligentnym chatem.

Promptowanie zdaje się wydawać tajemniczym terminem. Jest ono synonimem pojęcia pisać albo wydawać polecenie systemowi. Redakcja Dobrego słownika wyjaśnia prompt jako „tekst w języku naturalnym podawany przez użytkownika systemowi sztucznej inteligencji, określający, co ten system ma zrobić”.

Czy z pomocą ChatGPT można utworzyć nazwę domeny? W każdym artykule na temat współpracy ze sztuczną inteligencją pojawia się ten sam wniosek. Końcowy efekt zależy od dokładności zadanego pytania. Rozmowa z czatem polega na tak zwanym promptowaniu, wpisywaniu kolejnych poleceń, które ma wykonać. Musisz jasno zakomunikować jakiego wyniku oczekujesz. Im dokładniej opiszesz problem, zadanie oraz oczekiwany efekt, tym większa szansa na osiągnięcie oczekiwanego wyniku. Najlepiej będzie, gdy współpracę z AI przedstawię na realnym przykładzie.

ChatGPT wymyśla nazwę domeny dla salonu kosmetycznego

Zadaniem ChatGPT jest stworzenie nazwy dla salonu kosmetycznego. Nazwę tę możesz użyć, dodając rozszerzenie jako nazwę domenową. O wyborze rozszerzenia domenowego dla małej lokalnej firmy pisałem w artykule: Domena .com czy .pl w nazwie dla lokalnej firmy?

Wróćmy do naszego salonu kosmetycznego. Jego ofertę stanowią usługi typu pielęgnacja, manicure, pedicure, make-up, depilacja, paznokcie, rzęsy, brwi, opalanie.

Pierwsze polecenie skonstruowane jest dość klarownie. Oto jak wyglądają odpowiedzi darmowej wersji ChatGPT 3.5.

Wymyśl nazwę dla salonu kosmetycznego. Salon będzie oferował usługi pielęgnacji twarzy, pielęgnacji ciała, manicure, make-up, stylizacja brwi i rzęs, depilacja. Salon kosmetyczny tylko dla kobiet. Nazwa salonu kosmetycznego powinna być anglojęzyczna. Przedstaw 10 pomysłów na jednowyrazową nazwę marki oraz drugie 10 pomysłów na nazwę marki składającą się z dwóch słów.

Rys 1 ChatGPT 3 5 proponuje jednowyrazową nazwę marki
Rys. 1 ChatGPT 3.5 proponuje jednowyrazową nazwę marki.
Rys 2 ChatGPT 3 5 proponuje nazwę składającą się z dwóch słów
Rys. 2 ChatGPT 3.5 proponuje nazwę składającą się z dwóch słów.

Naszym zadaniem jest „wycisnąć” z zasobów ChatGPT tyle ile się da. Mamy więc prawo i chętnie wykorzystamy polecenie podania nowej wersji odpowiedzi na ten sam prompt (ikona Regenerate).

Rys 3 ChatGPT 3 5 proponuje ponownie nazwę salonu kosmetycznego
Rys. 3 ChatGPT 3.5 proponuje ponownie nazwę salonu kosmetycznego.
Rys 4 ChatGPT 3 5 ponownie proponuje nazwę składającą się z dwóch słów.
Rys. 4 ChatGPT 3.5 ponownie proponuje nazwę składającą się z dwóch słów.

Pierwsze efekty promptowania z ChatGPT 3.5

Wersja ChatGPT 3.5 wykonała zadanie, jakie jej zlecono. Czy to narzędzie GenAI popisało się kreatywnością? Jak to mówią: ”punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Mnie osobiście żadna z tych nazw nie urzekła. Owszem, są one poprawne pod kątem namingu. Jednak mają poważną wadę. Wobec niektórych można nawet powiedzieć „gdzieś już tę nazwę widziałam/ widziałem”. Przykładowo, wpisując w Booksy.com frazę „Belleza” w kategorii „Salon kosmetyczny” wyświetla się w Polsce 15 placówek. Pod frazą „eleganzia” Google przedstawia salony kosmetyczne, fryzjerskie i odzieżowe.

Zdecydowanie ciekawiej prezentują się pomysły na nazwę marki dwuczłonową. Są one atrakcyjne nie tylko w tej formie, jaką czat przedstawił. Ba, dostarczają materiał do dalszej, samodzielnej pracy.

Pomimo faktu, że pierwsza próba „rozmowy” z ChatGPT 3.5 nie przyniosła (z mojego punktu widzenia) oczekiwanych rezultatów, nie powinniśmy się poddawać. Oto mamy dwa rozwiązania, które polecam.

Pierwszym jest modyfikacja polecenia (promptu). Ba, jest to rzecz oczywista, że wydawanie poleceń polega na „rozmowie” z chatem, na udoskonalaniu komend, na zawężaniu kolejnych pytań, tworzeniu różnych ścieżek poleceń. Dla przykładu kolejne polecenia mogą wyglądać następująco:

  • „Stwórz bardziej kreatywne nazwy, wykorzystaj słowa, które są rzadziej stosowane przy nazywaniu salonów kosmetycznych”. 
  • „Wymyśl nazwy, które są kombinacją imienia i nazwiska [tutaj podać należy właściwe dane], połącz je z wyrażeniami nawiązującymi do piękna, pielęgnacji, prestiżu”.
  • „Wykorzystaj postacie wywodzące się z mitologii słowiańskiej i bałtyjskiej nawiązujące do sfery kobiecej, urody, ogniska domowego”.

Drugim krokiem jest wykorzystanie dotychczasowego „urobku”. Z tego, co przedstawił chat, możemy teraz „ulepić” własne propozycje, choćby takie (są to jedynie przykłady): Puriss Studio, Glow Estetic, Serenta, Velvet Heaven, Pure Lux, Glam Beauty. W moim odczuciu są bardziej przyjazne niż stworzone przez czata — a Ty jak uważasz?

ChatGPT 4 może pomoże

Ciekawość jest pierwszym stopniem do piekła, a my się nie zatrzymujemy. Skoro darmowa wersja 3.5 nie spełniła pokładanych w niej nadziei, może wersja płatna wykona zadanie z nawiązką?

Polecenie jest identyczne z darmową wersją ChatGPT 3.5. Wersja płatna popisała się takim poziomem kreatywności:

Wymyśl nazwę domeny dla salonu kosmetycznego. Salon będzie oferował usługi pielęgnacji twarzy, pielęgnacji ciała, manicure, make-up, stylizacja brwi i rzęs, depilacja. Salon kosmetyczny tylko dla kobiet. Nazwa salonu kosmetycznego powinna być anglojęzyczna. Przedstaw 10 pomysłów na jednowyrazową nazwę oraz drugie 10 pomysłów na nazwę składającą się z dwóch słów. Sprawdź, czy dana nazwa posiada wolną domenę .pl.

Rys 5 ChatGPT 4 proponuje jednowyrazową nazwę salonu kosmetycznego A
Rys 5 ChatGPT 4 proponuje jednowyrazową nazwę salonu kosmetycznego B
Rys. 5 ChatGPT 4 proponuje jednowyrazową nazwę salonu kosmetycznego.
Rys 6 ChatGPT 4 proponuje nazwę składającą się z dwóch słów
Rys. 6 ChatGPT 4 proponuje nazwę składającą się z dwóch słów.

Zmroziło mnie. Liczyłem na całkowicie inne rozdanie. Na nowe, świeże spojrzenie w doborze spółgłosek i samogłosek. Wyniki pomiędzy wersją 3.5 a 4 są podobne, jednak wersja płatna przedstawia nieco większą nutę fantazji i dopasowania słów do promptu. Propozycje nazw SilkSkin, ManiMagic, GlowUp, Pure Elegance dają nadzieję na lepszy dobór nazw w tej wersji chata. Pozostaje kliknąć ikonę Regenerate albo dodać inne polecenie kierując rozmowę na właściwe tory np. „Stwórz bardziej kreatywną nazwę, wykorzystaj słowa, które są rzadziej stosowane przy nazywaniu salonów kosmetycznych, pokaż miksy słowne albo ciekawą grę słów”.

Nie ma kreacji bez koncepcji

Kreując nazwy, pojawia się ten moment, w którym należy jakąś wybrać. Dość często w takim momencie rodzi się niepewność. Który pomysł będzie najwłaściwszy? Czy nazwa jedno- czy dwuczłonowa, angielsko brzmiąca czy polskojęzyczna? Czy połączenie pospolitych słów, czy forma fantazyjna, zmodyfikowana? Jak widać, pytań jest bez końca. Są one nieprzypadkowe.

Rozpoczynając projekt namingowy od kreacji, z góry przestrzegam, że to droga prowadząca w ślepy zaułek. Nic nie dzieje się przypadkiem, a właściwy efekt osiągasz wówczas, gdy sporządzona zostanie koncepcja marki, analiza konkurencji, dobór słów kluczowych i lista inspiracji. Wymienione trzy działania składają się na pięcioetapowy projekt namingowy, w którym kreacja pojawia się dopiero w czwartym etapie. Dokładnie opowiadam o tym w książce (którą możesz otrzymać gratis) Naming, nazwijmy rzeczy po imieniu” w rozdziale pierwszym „Projekt namingowy – krok po kroku”.

Charakter nazwy

Przymierzając się do promptowania ze sztuczną inteligencją zastanów się jaki charakter nazwy będzie pasował do marki. Czy lepsza będzie nazwa opisowa, skojarzeniowa, czy abstrakcyjna? Nawiązująca do imienia, nazwiska właścicielki, do nazwy lokalizacji? Prosta, składająca się ze zwykłych słów czy wynikająca z finezyjnej gry słów? Czy powinna wyrażać emocje, wrażenia? O kreatywnych pomysłach na nazwę możesz poczytać w moich artykułach na blog.domeny.tv

ChatGPT otrzymał zero-jedynkowe zadanie stworzenia nazwy. Polecenie ogólnikowe, bez dokładnych podpowiedzi. Dlatego też takie wyniki pokazał. Co stanie się, gdy polecenie zostanie bardziej szczegółowo przedstawione? Oto i efekt:

Wymyśl kreatywną nazwę salonu kosmetycznego. Salon będzie oferował usługi pielęgnacji twarzy, pielęgnacji ciała, manicure, make-up, stylizacja brwi i rzęs, depilacja. Salon kosmetyczny tylko dla kobiet. Nazwa salonu kosmetycznego powinna być anglojęzyczna. Może zawierać słowa typu: beauty, body, essence, luxury, house, style, master, lab. Nazwa powinna zawierać maksymalnie 8 liter. Powinna budować wrażenie marki renomowanej, najwyższej jakości obsługi, dyskretnej. Przedstaw 12 kreatywnych pomysłów na nazwę.

Rys 7 ChatGPT 3 5 — odpowiedź na dokładne pytanie o nazwę firmowej marki
Rys. 7 ChatGPT 3.5 — odpowiedź na dokładne pytanie o nazwę firmowej marki.
Rys 8 ChatGPT 4 — wersja płatna odpowiada na dokładne pytanie o nazwę
Rys. 8 ChatGPT 4 — wersja płatna odpowiada na dokładne pytanie o nazwę.

ChatGPT 3.5 czy 4

Porównując pierwsze odpowiedzi, z tymi tutaj obecnymi wrażenia są pozytywne. Moje oczekiwania co do nazwy salonu kosmetycznego są jednak bardziej wymagające. Brakuje mi pazura, pozycji wyjątkowej, nieszablonowej. Co robić w takiej sytuacji? Aleksander Fredro w Zemście napisał „Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba”. Tu jednak mamy do czynienia z narzędziem stworzonym przez programistów OpenAI, którzy stworzyli inteligentnego chatbota ChatGPT. To od woli człowieka zależy, jak efektywnie będzie komunikował się on z Chatem. Promptowanie zmusza obie strony do komunikacji zmierzającej do określonego celu. Nie dając za wygraną, realizuję scenariusz „naszego” trzeciego podejścia:

Poszukuję bardziej kreatywnych nazw. Przedstaw 10 pomysłów na nazwę, które będą przypominały styl, brzmienie, luz, jakie widać w niżej wymienionych nazwach: Siluetta, YesMania, Sauve Clinic, Visage, Vivi Magic, Coco Time, Hello Glow, La’Koshi, Perface Studio.

Rys 9 Nowe pomysły ChatGPT 3 5 na nazwę firmy z branży kosmetycznej
Rys. 9 Nowe pomysły ChatGPT 3.5 na nazwę firmy z branży kosmetycznej.
Rys 10 Wersja płatna ChatGPT 4 i jej 10 pomysłów na nazwę
Rys. 10 Wersja płatna ChatGPT 4 i jej 10 pomysłów na nazwę.

Przykro mi stwierdzić, lecz ChatGPT 4 przy braku zdefiniowania potrzeby wygenerowania nazw dla polskiego biznesu, nie poradził sobie z tym poleceniem. Brnie dalej tą samą drogą. Używa ciągle tej samej techniki łączenia wyrazów, budowania dosłownej nazwy skojarzeniowej i opisowej stosując tylko słowa angielskie. Pomimo podania przykładów brakuje wyjścia poza szablon. A przecież po taką pomoc zwracałem się do AI “copywritera” — uzyskania kreatywnego dzieła, które zachwyci. Co ciekawe płatna wersja podchodzi do namingu bardziej ludzko, pomysły w jej wykonaniu są bardziej „życiowe”. Myślę, że bardziej wnikliwe promptowanie przyniosłoby oczekiwany rezultat. A zatem widać światełko w tunelu. Jestem ZA, aby kontynuować konwersację z płatną wersją ChatGPT.

Wymyśl nazwę domeny w języku polskim z pomocą AI

Możemy zastanowić się, czy sztuczna inteligencja poradzi sobie z językiem polskim. Jest wiele kreatywnych nazw gabinetów kosmetycznych, które przykuwają uwagę ciekawą grą słów np.: Zadbane Studio, Tusz i róż, Magia urody, Zmajlovane, Pierwiastek piękna, Pudernica, Rączki Nóżki Studio Piękności, Piękno na miarę, Dziewianna, Babski Concept itp. Pozostaje mi sprawdzić, czy ChatGPT stworzy również tak ciekawą, chwytliwą, polskojęzyczną nazwę jak powyższe przykłady. Oto efekt „kreatywnej” pracy sztucznej inteligencji:

Rys 11 Nazwa dla branży kosmetycznej w języku polskim według AI wg ChatGPT 3 5
Rys. 11 Nazwa dla branży kosmetycznej w języku polskim według AI wg ChatGPT 3.5
Rys 12 Kolejne propozycje nazwy dla branży kosmetycznej w języku polskim według ChatGPT 3 5
Rys. 12 Kolejne propozycje nazwy dla branży kosmetycznej w języku polskim według ChatGPT 3.5.

Doceniam miks halucynacji z twórczym myśleniem Pablo Picasso, lecz takich polskojęzycznych nazw ja nie zamawiałem! Podobnie jak w poprzednim poleceniu i tutaj pojawia się coraz większa wątpliwość wobec potencjału kreatywnej pracy AI copywritera. A może zadanie wymyślenia kreatywnej nazwy marki jest ponad możliwości chatbota? Ostatnia nadzieja w płatnej wersji:

Rys 13 Ostatnia nadzieja w ChatGPT 4 w kontekście kreacji nazwy polskojęzycznej
Rys. 13 Ostatnia nadzieja w ChatGPT 4 w kontekście kreacji nazwy polskojęzycznej.

Skłamałbym, mówiąc, że kreatywność darmowej wersji oraz płatnej są jak dwie krople wody. Potwierdza się to, co wcześniej można było zauważyć, ChatGPT 4 faktycznie lepiej radzi sobie w interpretowaniu zapytań, tworzy bardziej ludzkie rozwiązania, nawet jeśli oczekuje się od niego kreatywności pod kątem niuansów języka polskiego.

Na zakończenie brakuje mi przykładów z faktycznym użyciem różnych rozszerzeń domenowych.

Czy ChatGPT jest w stanie stworzyć ciekawe nazwy domen?

Jak widać wymyślenie nazwy, nie jest wielkim wyzwaniem dla AI asystenta. Stworzyć taką nazwę, która będzie przyjemna, ciekawa, wpadająca w oko i ucho wymaga już nieco więcej wysiłku. Wierzę, że dłuższe czatowanie z odpowiednim narzędziem sztucznej inteligencji dostarczy właściwy wynik. Jestem przekonany, że prędzej czy później (raczej dzięki płatnej wersji) otrzymalibyśmy ciekawą, kreatywną nazwę domeny salonu kosmetycznego. Jednak co zrobić w przypadku, gdy wybrana, docelowa nazwa nie posiada wolnej domeny .pl? Możemy ręcznie wybrać rozszerzenie z listy domen np. narodowych i funkcjonalnych lub zlecić zadanie czatowi.

Potrzebna pomoc przy znalezieniu ciekawych domen funkcjonalnych, które będą odpowiednie dla salonu kosmetycznego. Jest wiele różnych domen typu: .style, .care, .club, .fashion, .biz, .pro. Przedstaw 15 propozycji domen funkcjonalnych. Przedstaw je z użyciem nazwy „Vitalook”.

Rys14 Propozycja wersji ChatGPT 4 wybrania domeny funkcjonalnej
Rys. 14 Propozycja wersji ChatGPT 4 wybrania domeny funkcjonalnej.

Hola, hola czacie dżi-pi-ti! Nie ma rozszerzenia domeny .skincare — jest .skin, nie ma .wellness – jest .fitness, nie ma domen .glow, .chic, .esthetics — istnieją nowe domeny .beauty, .style. 

Ten przykład udowadnia, że wobec narzędzi AI powinniśmy zachować czujność. Jakkolwiek są pomocne, nieraz bardzo przydatne, podawane wyniki należy zweryfikować, aby przypadkiem nie wpaść na przysłowiową minę. Ręczna weryfikacja domen nie jest aż tak pracochłonna. Wystarczy raz przejrzeć listę domen globalnych, narodowych oraz nowych domen, by stworzyć swoją własną listę domen pasujących dla salonu kosmetycznego. Tutaj ChatGPT 4 popełnił merytoryczny błąd. Ja mu wybaczam, a Ty?

ChatGPT nie we wszystkim zastąpi człowieka

Mało kreatywny, polskojęzyczny kierunek nazewniczy oraz merytoryczny błąd przy propozycji nowych domen potwierdzają pewne spostrzeżenia, jakimi pragnę się podzielić. Używałem i używam chatbota ChatGPT w projektach namingowych. Nie ukrywam, że jest to ciekawe narzędzie dla kreatywnej pracy. 

Aby je bardziej docenić, powinniśmy zmienić pierwotne oczekiwania wobec chatbota. Zamiast traktować go jako generatora gotowych nazw, wykorzystaj jego możliwości do poszukiwania inspiracji, kluczowych fraz, podpowiedzi dzięki, którym sami sobie poradzimy. Mówiąc dosadnie, nie traktuję ChatGPT jako narzędzia do kreacji nazwy. Służy mi ono do poszerzania zasobów inspiracji, które wykorzystuję w samodzielnym wymyślaniu pomysłów.

Z takim właśnie założeniem możemy promptować z każdym czatem poprzez podawanie mu kolejnych zadań np. stworzenia nazwy w stylistyce francuskiej, wykorzystania słów z języka włoskiego, nawiązania do bogiń i bóstw wywodzących się z mitologii greckiej, kombinacji imienia z nazwiskiem itd.

Możemy wydać polecenie wykonania kombinacji z danym słowem (np. elegance) poprzez kreatywne połączenie go z przedrostkami i przyrostkami łacińskimi, greckimi, wystylizowaniu tegoż słowa na wzór włoski, francuski, hiszpański, połączeniu go z nieanglojęzycznymi słowami wywodzącymi się z obszaru urody. Możliwości jest mnóstwo, od nas zależy jak bardzo „wsiąkniemy” w rozmowę z chatbotem.

Współpraca z narzędziami generatywnej sztucznej inteligencji stanowi wyzwanie, staje się sztuką tworzenia promptów, „rozmawiania” z chatbotem w celu wydobycia jak największej ilości informacji. Im więcej pytań tym większe zasoby słów kluczy, gotowych fraz, pojęć, symboli, którymi możemy żonglować w kreatywnej części zwanej kreacja nazwy. Tamże znając różne techniki kreatywne, sposoby wymyślania nazwy oraz trendy namingowe przechodzi się przez ten twórczy etap z otwartą głową i uśmiechem na ustach.

Człowiek i AI jak dwa bratanki

Na koniec pragnę zachęcić do próbowania chatowania z narzędziami sztucznej inteligencji. Jesteśmy nadal w początkowym etapie rewolucji technologicznej, w której GenAI zyskuje swoje oblicze. Ciekawe wnioski zawiera raport Future of Jobs 2023 sporządzony w ramach World Economic Forum. Spodziewany jest totalny przewrót na rynku pracy, szczególnie w zawodach umysłowych. W najbliższym czasie najbardziej oczekiwanymi umiejętnościami wśród pracowników będzie myślenie analityczne i kreatywne. 

O ile sztuczna inteligencja zastąpi proste, umysłowe prace, o tyle zadania wymagające skomplikowanych twórczych rozwiązań pozostaną w gestii człowieka, który wykona je… właśnie z pomocą generatywnej sztucznej inteligencji. 

Dlatego im częściej będziesz korzystać z możliwości, jakie dają narzędzia AI, tym bardziej zauważysz efekt oraz zaoszczędzony czas.

Właściciel agencji namingowej do szybkich i trudnych zadań Syllabuzz.pl. Pracuje do skutku, aż do wykreowania kozackiej nazwy. Zajmuje się Namingiem, Renamingiem i Rebrandingiem. Uważa, że warto posiadać ciekawą, ponadczasową nazwę, taką która dożyje matuzalemowego wieku.

Udostępnij artykuł

O Konrad Gurdak

Właściciel agencji namingowej do szybkich i trudnych zadań Syllabuzz.pl. Pracuje do skutku, aż do wykreowania kozackiej nazwy. Zajmuje się Namingiem, Renamingiem i Rebrandingiem. Uważa, że warto posiadać ciekawą, ponadczasową nazwę, taką która dożyje matuzalemowego wieku.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *