Domena .eu nadal niezwykle popularna i atrakcyjna dla europejskich biznesów

eurid 2024

O domenie europejskiej .eu pisaliśmy już na naszym blogu kilkukrotnie. Z marketingowego punktu widzenia domena .eu to dalej jedna z najlepszych opcji, aby podkreślić europejską tożsamość Twojego biznesu. Dlatego kolejny raz chcemy Wam przedstawić domenę .eu i ponownie przedstawić statystyki popularności tej  niezmiennie atrakcyjnej domeny. 

Rozszerzenie .eu jest świetnym wyborem dla nowych rejestracji domen i nadal utrzymuje stabilną pozycję wśród światowych rejestracji. Cena rejestracji to dalej tylko 9,90 netto. Dla formalności przypomnijmy zatem zasady rejestracji i przedstawimy parę liczb, które tylko potwierdzą atrakcyjność wyboru domeny .eu.

Rok 2023 dla domeny .eu w liczbach

Domena .eu w kwartałach 2023 roku

Dane ogólne

Domena .eu zajmuje 13. miejsce pośród domen krajowych najwyższego poziomu, uzyskując imponującą liczbę 3.7 miliona rejestracji w roku 2023. To z kolei stanowi udział w rynku na poziomie 2,7%. Jest to istotne, aby podkreślić, że domeny europejskich krajów stanowią, aż 50% top 20 domen najwyższego poziomu, co dodatkowo podkreśla ich znaczenie w tym segmencie rynku.

Liczba sprzedaży domen z rozszerzeniem .eu przeżywała wzloty i upadki, ale średnie wartości wykazywały stały trend wzrostowy w ciągu ostatnich trzech lat. Co więcej, analizując 3 najdroższe transakcje: topfx.eu za 106,830$, snus.eu za 22,008$, oraz cont.eu za 14,845$, widzimy ogromny potencjał inwestycyjny tej domeny.

Domena .eu w 1 kwartale 2023 

  • 184 531 rejestracji domeny .eu.
  • łączna liczba rejestracji domen .eu, .ευ i .ею w Polsce wyniosła 229 082.

Domena .eu w 2 kwartale 2023 

  • 179 042 rejestracji domeny .eu.
  • łączna liczba rejestracji domen .eu, .ευ i .ею w Polsce wyniosła 227 258.

Domena .eu w 3 kwartale 2023 

  • 157 962 rejestracji domeny .eu.
  • łączna liczba rejestracji domen .eu, .ευ i .ею w Polsce wyniosła 227 653.

Domena .eu w 4 kwartale 2023 

  • 158 737 rejestracji domeny .eu
  • łączna liczba rejestracji domen .eu, .ευ i .ею w Polsce wyniosła 226 421.

We wszystkich kwartałach 2023 roku Polska utrzymywała stałą, 5 pozycję pod względem rejestracji domen .eu, .ευ i .ею, a prym niezmiennie wiodły Niemcy. 

Dane pochodzą z raportów przygotowanych przez EUR i Global Domain Report 2024 InterNetX sedo.

Rejestracja domeny .eu w Polsce

W Polsce rejestracja domen .eu odbywa się bez dodatkowych restrykcji czy ograniczeń. Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty, a rejestracja nowej domeny następuje natychmiastowo. Dodatkowo możliwa jest rejestracja domeny IDN (Internationalized Domain Name) z polskimi znakami diakrytycznymi, co pozwala na jeszcze większą personalizację adresu internetowego. Więcej szczegółów na temat rejestracji domen .eu znajdziesz na naszej dedykowanej stronie.

Zabezpiecz domenę .eu z Registry Lock 

W domeny.tv możesz spać spokojnie – Twoje domeny są z nami bezpieczne. Możesz zabezpieczyć swoje domeny usługą Registry Lock – nie tylko zablokuje ona nieuprawniony dostęp przez osoby trzecie, ale uchroni Cię też przed przypadkowymi modyfikacjami podczas ataku hijack domain, czyli porwanie domeny. 

Czym jest porwanie domeny? Podczas takiego ataku na domeny niepowołane osoby trzecie uzyskują pełną kontrolę nad panelem administracyjnym Twoich usług, gdzie mogą wprowadzić zmiany, które poważnie zaszkodzą i Twojego wizerunkowi, i portfelowi. 

Za 99,00 netto rocznie zyskasz ochronę swoich domen m.in przed usunięciem, zmianą abonenta czy transferem do innego rejestratora. Registry Lock zabezpiecza domeny na poziomie rejestru, co gwarantuje Ci najpewniejszą ochronę.

Swoją domenę .eu zabezpieczysz pod tym linkiem.

Cyberbezpieczeństwo domen .eu dzięki EURid

O domeny .eu zadbasz nie tylko dzięki Registry Lock. Także EURid, czyli rejestrator domen .eu, pilnuje Twojego bezpieczeństwa.

Jako użytkownik domen EURidu zyskasz dostęp do protokołu bezpieczeństwa DNSSEC, który zwalcza ryzyko kliknięcia w fałszywe strony. Skorzystasz także z Punktacji DNSQuality, gdzie sprawdzisz poziom konfiguracji DNS swoich domen. Dodatkowo EURid stale monitoruje nowe rejestracje nazw domen, co pomaga w zwalczaniu abuzywnych działań.

Więcej informacji o tym o bezpieczeństwie zapewnianym przez ten rejestr znajdziesz pod tym adresem.

Europejska tożsamość – dlaczego warto wybrać domenę .eu?

Jeżeli działasz na rynku europejskim, warto sięgnąć po to rozszerzenie. Zabezpieczenie różnych rozszerzeń domenowych pod marką zapewnia ochronę przed konkurencją oraz zwiększa rozpoznawalność marki na obszarze UE.

Domena .eu nie tylko wzmacnia wizerunek marki w Europie, ale także zwiększa szanse na dotarcie do klientów zagranicznych. Posiadanie domeny .eu świadczy o wiarygodności firmy jako europejskiego gracza na rynku, co może przyciągnąć uwagę klientów spoza granic Unii. Dodatkowo, domena .eu stanowi alternatywę dla najbardziej popularnych rozszerzeń, takich jak .pl czy .com, co może być istotne, gdy preferowane rozszerzenia nie są dostępne.

Domena .eu w świetnej cenie

Domena .eu nie tylko zapewnia dostęp do szerokiego rynku europejskiego, ale także stanowi silne narzędzie budowania marki i zwiększania jej rozpoznawalności. Z elastycznymi zasadami rejestracji, atrakcyjną ceną, nie tylko rejestracji, ale również odnowienia , domena .eu jest doskonałym wyborem dla każdego przedsiębiorcy dążącego do sukcesu online. Nie czekaj, zarejestruj swoją domenę .eu już dziś i rozpocznij swoją drogę do sukcesu w Europie i na świecie!

512a 1

Jestem pracownikiem działu marketingu i grafikiem w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Odpowiadam za tworzenie treści wizualnych wspierających działania marketingowe firmy. Projektuję grafiki do materiałów marketingowych i redaguję teksty zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Udostępnij artykuł

O Agnieszka Pawlak

Jestem pracownikiem działu marketingu i grafikiem w MSERWIS.pl i Domeny.tv. Odpowiadam za tworzenie treści wizualnych wspierających działania marketingowe firmy. Projektuję grafiki do materiałów marketingowych i redaguję teksty zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *