Nowe rozszerzenia w 2024 roku: .food, .diy, .lifestyle, .living oraz .vana

nowe domeny

Rok 2024 na rynku domenowym rozpoczynamy od uruchomienia 5 nowych rozszerzeń: .food, .diy, .lifestyle, .living oraz .vana, wzbogacając swoją ofertę o pięć nowych fascynujących rozszerzeń.

Wprowadzenie nowych domen, takich jak .food, .diy, .lifestyle, .living oraz .vana otwiera kolejne możliwości dla firm, przedsiębiorców oraz pasjonatów różnorodnych dziedzin życia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tym innowacyjnym rozszerzeniom domenowym oraz ich potencjalnym wpływie na kształtowanie obecności online.

.living i .lifestyle odpowiedzią na rosnący style slow life

Jednym ze skutków ubocznych pandemii COVID-19 jest spowolnienie tempa naszego życia, które potocznie nazywamy „slow life”. To era, która zdobywa coraz większą popularność wśród konsumentów.

Opierając się na badaniach przeprowadzanych przez YouTube, coraz chętniej oglądamy wideo powiązane z motywami prostoty życia i minimalizmu. Po dokładnym zbadaniu nawyków oglądania, zespoły Google’a i YouTube’a odkryły czterokrotny wzrost liczby wyświetleń filmów zawierających frazę „slow life” w tytule w 2020 roku w porównaniu z rokiem 2019. Dane wskazują, że wiele osób zainspirowało się do podjęcia nowych hobby i pogłębiania zainteresowań, które wcześniej uważane były za zbyt czasochłonne.

O jakich hobby mowa? O ogrodnictwie, pieczeniu, renowacji mebli czy samodzielnym przygotowywaniu olejków leczniczych. Te zainteresowania wydają się być integralną częścią stylu życia, za którym tęsknimy – odwołują się do „starych, dobrych czasów”. Co więc oznacza ten rosnący trend dla marek, marketerów i reklamodawców?

domena .lifestyle

Ogromne pole reklamowe i contentowe z możliwością wykorzystania domen .lifestyle oraz .living. Domeny doskonale zobrazują wszelkiej maści zainteresowania związane ze “slow life” oraz z życiem w zgodzie ze sobą. Sprawdzą się idealnie jako blogi, strony internetowe i magazyny online poświęcone różnorodnym aspektom stylu życia, takim jak moda, uroda, zdrowie, wellness, podróże, kulinaria, projektowanie wnętrz i wiele innych.

Domeny .lifestyle oraz .living mogą być również z powodzeniem używane do tworzenia społeczności on-line, skupiających ludzi o podobnych zainteresowaniach i stylach życia. Mogą to być fora dyskusyjne, grupy na mediach społecznościowych lub platformy wspierające wspólne pasje i cele.

Z domenami .lifestyle i .living z pewnością odniesiesz sukces na rynku domenowym. Zarejestruj swoją domenę już dziś!

Domena .DIY – zarejestruj ją sam!

Ruch DIY (ang. Do It Yourself, czyli zrób to sam) jest sposobem na tworzenie przedmiotów czy wykonywanie napraw samodzielnie. Jednocześnie stanowi formę wyrażania kreatywności, samodyscypliny oraz dbałości o środowisko. Jest to również wyraz niezależności oraz chęci indywidualnego wyrażenia się poprzez swoje projekty. DIY obejmuje szeroki zakres dziedzin, od majsterkowania, przez rękodzieło, po kosmetyki naturalne czy gotowanie.

W dzisiejszym świecie, w którym konsumpcjonizm i produkcja masowa dominują, DIY, podobnie jak slow life, staje się powrotem do korzeni, promując bardziej świadome podejście do życia oraz zrównoważonego stylu życia. Daje ludziom możliwość stworzenia czegoś unikalnego, spersonalizowanego, zamiast korzystania z gotowych produktów masowej produkcji.

Niezależnie od tego, czy ktoś kocha majsterkowanie, rękodzieło, gotowanie czy projektowanie. DIY oferuje możliwość tworzenia pięknych przedmiotów oraz budowanie społeczności, rozwijanie umiejętności oraz czerpanie radości z procesu twórczego.

Do tej społeczności wraz z domenami .lifestyle oraz .living w marcu 2024 dołączy również domena .diy. To wdzięczna i krótka końcówka, która z pewnością podbije serca majsterkowiczów, rękodzielników czy twórców projektów DIY. Domena .diy może być wykorzystana przez blogerów, kreatorów treści, sklepy internetowe i społeczności online, które dzielą się poradami, instrukcjami i inspiracjami. MOgą one dotyczyć projektowania, remontowania, tworzenia dekoracji i wielu innych dziedzin, w których twórcza działalność jest kluczowa. Domena .diy zapewnia wspaniałą przestrzeń dla pasjonatów DIY, aby dzielić się swoimi pomysłami i osiągnięciami z szerokim gronem odbiorców online.

Domena .food – miejsce kulinarnych inspiracji

Na mapie jedzeniowych domen mamy kilka rozszerzeń do wyboru:

Do tej listy dołącza również domena .food! Dzięki niej, wirtualna strefa jedzenia, w której kulinarna kreatywność kwitnie rozwinie się jeszcze bardziej.

Jest to idealna domena dla restauracji, kucharzy amatorów, blogerów kulinarnych. Wszystkich miłośników dobrej kuchni, którzy pragną dzielić się swoimi przepisami, recenzjami, poradami kulinarnymi i kulinarnymi podróżami. Dzięki domenie .food, każdy może odkrywać, inspirować i cieszyć się bogactwem kulinarnego świata on-line. Budując jednocześnie społeczność, zrzeszoną wokół wspólnych pasji i zainteresowań kulinarnej sztuki. Dołącz do tej społeczności i zarejestruj swoją domenę .food, nim zrobi to konkurencja!

.vana – domena dostosowana do zmieniającego się Internetu!

Powstanie i wnioskowanie domeny .vana to dość ciekawa historia. Ponieważ ma ona zostać powiązana z systemem blockchain oraz Internetem trzeciej generacji, czyli Web3. Niestety firma Lifestyle Domain Holdings Inc. (rejestr domeny) nie ujawniła konkretnych planów co do wykorzystania domeny .vana. Co najważniejsze, domena jest dostępna dla każdego, ponieważ nie wymaga żadnych specjalistycznych interfejsów API ani głębokiej wiedzy na temat blockchain. Aby zarejestrować nazwę z tym rozszerzeniem. Z pewnością będziemy śledzić losy domeny .vana. Tymczasem zachęcamy Cię do zapoznania sie z artykułami, które przybliżą Ci temat domen NFT oraz tego, jak możesz zintegrować domenę z portfelem kryptowalut?

magda

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie.

Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Udostępnij artykuł

O Magdalena Pawlus

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie. Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *