Wiedza o namingu w najnowszej książce „Nazwijmy rzeczy po imieniu”

Nazwijmy rzeczy po imieniu Konrad Gurdak

Jeśli nadal głowisz się nad wymyśleniem nazwy dla swojej nowej marki, jest wreszcie poradnik, którego bardzo brakowało do tej pory. Jedyna taka solidna dawka praktycznej wiedzy napisana przez osobę, która zawodowo specjalizuje się w tej tematyce. Przewodnik o namingu pobierzesz z tego artykułu, lecz zanim to zrobisz, poświęć chwilę, aby dowiedzieć się, dlaczego ona powstała i w czym Ci ona pomoże.

Co ma wspólnego Biblia e-biznesu z nazewnictwem?

Jakiś czas temu pojawiła się długo oczekiwana pozycja w kategorii książek dla biznesu. Ponad 5 lat musieliśmy czekać na trzecią edycję Biblii e-biznesu. Ta w wersji 3.0 pojawiła się w doborowym składzie autorów. Kogóż tam nie ma z osób, które najlepiej znają się na swojej działce specjalistycznych umiejętności?

Rozdziały napisane przez 83 autorów pod redakcją dr. Macieja Dutko, przekazują ogrom wiedzy, aby być dobrze przygotowanym do poruszania się w konkurencyjnym otoczeniu e-commerce.

Do pełni szczęścia brakuje czegoś ważnego w rozpoczynaniu swojego biznesu, przy tworzeniu produktów i usług, w zarządzaniu marką. Oczywiście mam tu na myśli obowiązek (ktoś powie nawet, że jest to przymus) nadania nazwy swojego biznesu.

W pełni zgadzam się ze słowami Macieja Dutko, który wykonał katorżniczą, wielomiesięczną pracę. Zjednoczył on bowiem 83 autorów, których zachęcił do przygotowania w pełni przydatnych i praktycznych treści. Maciej przyznał się niedawno, że w Biblii e-biznesu 3.0 brakuje porad związanych z namingiem. Tak, to prawa, w tym ponad osiemset stronicowym poradniku jest prawie wszystko o prowadzeniu firmy w sieci, z wyjątkiem namingu.

Nareszcie książka o namingu

Nareszcie książka o namingu z prawdziwego zdarzenia

Tak się szczęśliwie złożyło, że pojawił się brakujący rozdział o nazewnictwie, który uzupełnia Biblię e-biznesu 3.0. To coś więcej niż dodatkowy rozdział. To książka, która koncepcyjnie pasuje do klimatu wspomnianego poradnika dla biznesu, lecz objętościowo musi być to zupełnie nowa pozycja wydawnicza. Równe 100 stron treści tylko o namingu daje czytelnikowi wsparcie przy wyzwaniach związanych z wymyślaniem nazw marek.

Napisałem książkę o namingu „Nazwijmy rzecz po imieniu” po to, aby pomóc polskim przedsiębiorcom w tworzeniu nazwy marki. Osamotnieni w walce z tym „wyzwaniem” często wertują zasoby internetu w poszukiwaniu treści, wskazówek, gotowych przykładów dotyczących kreacji nazwy.

W e-booku zawarłem moją kilkunastoletnią wiedzę o namingu – praktyczną, usystematyzowaną, przygotowaną pod realia polskiego przedsiębiorcy. Nie znajdziesz tu przykładów pospolitych nazw marek takich, które co roku przewijają się na listach marek najwartościowszych, najbardziej zaufanych itp. 

W poradniku nie pisałem o markach typu Amazon, Google, Nike, Apple, Samsung, Coca-Cola, Patagonia, Facebook, Zara, McDonald’s. W zamian umieściłem w nim przykłady nazw, które na co dzień możemy spotkać na naszym polskim, krajowym „podwórku”. Wywodzą się one z różnych obszarów (typów) nazewniczych. 

Dlatego właśnie na okładce widnieje wzmianka „500 inspiracji nazewniczych” oraz „11 rodzajów nazw”! Czy ta ilość przykładów jest duża, czy nadal mała? Myślę, że w sam raz. Możesz nawet postawić sobie zadanie, aby policzyć, ile rzeczywiście jest w e-booku przedstawionych nazw marek, polskich i zagranicznych, które będą stanowiły dla Ciebie inspiracje w trakcie kreowania nazw dla swoich marek. 

Życzę Ci powodzenia i radości z odkrywania tajników, które naming kryje w sobie.

Darmowa książka o namingu do pobrania

Zachęcamy do pobrania największego w Polsce, darmowego e-booka z zakresu namingu. Najnowszą wersję pobierzesz z poniższego linka: 

Książka o namingu „Nazwijmy rzeczy po imieniu”

Konrad Gurdak, Syllabuzz.pl

Właściciel agencji namingowej do szybkich i trudnych zadań Syllabuzz.pl. Pracuje do skutku, aż do wykreowania kozackiej nazwy. Zajmuje się Namingiem, Renamingiem i Rebrandingiem. Uważa, że warto posiadać ciekawą, ponadczasową nazwę, taką która dożyje matuzalemowego wieku.

Udostępnij artykuł

O Konrad Gurdak

Właściciel agencji namingowej do szybkich i trudnych zadań Syllabuzz.pl. Pracuje do skutku, aż do wykreowania kozackiej nazwy. Zajmuje się Namingiem, Renamingiem i Rebrandingiem. Uważa, że warto posiadać ciekawą, ponadczasową nazwę, taką która dożyje matuzalemowego wieku.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Jedna myśl nt. „Wiedza o namingu w najnowszej książce „Nazwijmy rzeczy po imieniu”

  1. Pingback: Zmiana domeny internetowej w WordPressie - wszystko co musisz wiedzieć!  - Blog Domeny.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *