Jaki był rok 2020 w domeny.tv?

jaki byl rok 2020 w domeny tv

Nikogo nie należy przekonywać, że miniony rok wywrócił “do góry nogami” sposób funkcjonowania wielu biznesów. Jednocześnie był to okres dużego wzrostu sprzedaży w sieci. Wiele firm, które miało przygotowane internetowe kanały komunikacji i sprzedaży, odnotowało znaczący wzrost. Inne podmioty były zmuszone sprawnie wdrożyć narzędzia internetowe oraz zarejestrować nowe nazwy domen. Dlatego to był niezwykle ciekawy rok dla marki Domeny.tv.

Ponad 200% wzrostu ilości zarejestrowanych domen .pl
w domeny.tv

Trend wzrostowy w e-biznesie miał odzwierciedlenie w ilości zarejestrowanych domen w serwisie domeny.tv.  Niezmiennie najpopularniejszymi rozszerzeniami są: .pl, .eu i .com.

Rysunki 1 i 2 pokazują 10 najpopularniejszych rejestrowanych domen w 2020 roku oraz procentowy wzrost ilości rejestracji w stosunku do roku 2019. Możemy śmiało powiedzieć, że dzięki naszym klientom to był udany rok.

Rysunek 1 Wzrost ilości rejestrowanych nazw w poszczególnych domenach (najpopularniejsze 10 rozszerzeń) w roku 2020 w stosunku do roku 2019.
Rysunek 1 Wzrost ilości rejestrowanych nazw w poszczególnych domenach (najpopularniejsze 10 rozszerzeń) w roku 2020 w stosunku do roku 2019.
Rysunek 2 Porównanie (proporcjonalnie w procentach) ilości rejestrowanych domen w latach 2019 i 2020.

Narzędzia pracy zdalnej Microsoft 365 „na wagę złota”.

Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów. Wspólnie z bratnią marką MSERWIS.pl dostarczamy kompleksowo narzędzia dla biznesu (domeny, hosting, strony i inne aplikacje internetowe).

Dopełnieniem naszej oferty są narzędzia pracy grupowej Microsoft 365, które w czasach kiedy praca zdalna jest dla wielu firm koniecznością, stały się niezbędne.

Staraliśmy się pomóc naszym klientom w sprawnym wdrożeniu pracy zdalnej opisując na naszym blogu, jak zorganizować pracę z Office365 (https://blog.domeny.tv/praca-zdalna-zorganizuj-ja-razem-z-microsoft-office-365/) i rozpocząć efektywną komunikację w zespole przy pomocy aplikacji Teams:

 Najprzydatniejsze narzędzia zdalnej pracy grupowej przedstawiliśmy w artykule: https://blog.domeny.tv/zdalna-praca-grupowa-w-microsoft-office-365/

Od 21 kwietnia 2020 marka Office 365 funkcjonuje jako Microsoft 365. Zmieniły się również nazwy  oferowanych pakietów dla biznesu. O szczegółach pisaliśmy w artykule: https://blog.domeny.tv/microsoft-365-zastapi-office-365-koniecznie-sprawdz-zmiany/

Konferencja on-line Marketing tu i teraz

Aby dostarczyć naszym klientom, wiedzę o najnowszych trendach rynkowych,  byliśmy partnerem dwóch edycji konferencji on-line „Marketing Tu i Teraz” organizowanej przez jednego z naszych klientów: Bartosza Langę „Szamana Marketingu” (balanGO.pl). Prelegentami na tej konferencji byli między innymi: Michał Spławski (CEO domeny.tv, MSERWIS) i Marcin Pieleszek z naszego zespołu marketingu.

O konferencji pisaliśmy oczywiście na naszym blogu:

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje w 2021 roku.

Wybór nazwy domeny dla nowej marki  – strategiczna decyzja dla biznesu

Specjalnie dla naszych klientów, którzy w 2020 roku podejmowali wyzwania budowania nowej marki, nawiązaliśmy współpracę z ekspertami, których wiedza i doświadczenie doskonale się uzupełniają.

Na naszym blogu Konrad Gurdak z agencji namingowej Syllabuzz, zdradził swoją procedurę wyboru nazwy, która zarabia:

Mikołaj Lech – prawnik i rzecznik patentowy, uświadomił czytelnikom naszego bloga, jak ważna jest rejestracja znaku towarowego w kontekście rejestracji domeny.

Start podcastu „Złapani w sieć”

Domeny.tv aktywnie wspiera biznesy naszych klientów. W tym wyjątkowym, z wielu względów roku, postanowiliśmy wesprzeć projekt dostarczający praktyczną wiedzę dla e-biznesu.

Mowa tutaj o podcaście „Złapani w sieć”, którego  kolejne odcinki zostały podzielone na trzy kategorie: technologia, marketing i sprzedaż oraz zarządzanie. Goście podcastu dzielą się swoim praktycznym doświadczeniem w e-biznesie ze słuchaczami i widzami (jest też wersja video na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCl-Z5-tFyK58RpvLgNZn3mw/videos).

Ponadto do każdego odcinka na stronie https://zlapaniwsiec.pl/ można pobrać ebook z narzędziami dla e-biznesu.

Wielka promocja domen .eu

Znaczącym wydarzeniem w 2020, były promocje domen .eu. We wrześniu i w grudniu europejską domenę można było zarejestrować na 10 lat za jedyne 67,59 zł brutto. O historii i zaletach domeny .eu pisaliśmy na naszym blogu: https://blog.domeny.tv/domeny-eu-europejska-tozsamosc-biznesu/

Domeny .eu

Obserwujcie FP domeny.tv na Facebooku  w tym roku, a nie ominą Was atrakcyjne promocje.

Koniec roku i finał brexitu

Rok 2020 to również finalizacja wyjścia z Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Fakt ten ma wpływ na abonentów domen .eu, którzy prowadzą biznesy na jej terenie oraz obywateli brytyjskich, którzy do 31 marca 2021 zostaną pozbawieni prawa do korzystania z tego rozszerzenia. Obywatele polscy zamieszkujący na stałe na terenie Wielkiej Brytanii, zachowają prawa do domeny .eu, po aktualizacji swoich danych rejestracyjnych o dane dotyczące obywatelstwa kraju należącego do UE. Szczegóły znajdziecie na naszym blogu:

Podsumowanie

Nowy Rok 2021 to nowe wyzwania w e-biznesie. Zwróćcie uwagę na tzw. „nowe domeny” i nazwy jakie można przy ich pomocy zarejestrować. 10 najpopularniejszych „nowych domen” zarejestrowanych w domeny.tv to: .online, .app, .dev, .shop, .art, .studio, .link, .xyz, .top, .eco. Domeny z nowymi rozszerzeniami to niezawodny sposób na wyróżnienie swojego biznesu w sieci.

Udostępnij artykuł

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *