Jakie korzyści daje bezpośrednia akredytacja z rejestrem?

korzyści z akredytacji

Zmiany i rozwój to wartości, którymi niezmiennie się kierujemy. Analizując możliwości oferowania coraz lepszych usług, rozważamy zastępowanie operatorów, którzy oferują domeny narodowe, czy też zupełnie nowe rozszerzenia.

Jedną z opcji jest również bezpośrednie podpisanie umowy z rejestrem danego rozszerzenia i uzyskanie bezpośredniej akredytacji. Zastanawiasz się jakie korzyści daje bezpośrednia akredytacja, zarówno Tobie i nam, jako rejestratorowi?

Czym jest bezpośrednia akredytacja z rejestrem i jak działa?

Akredytacja to pozwolenie na wykonywanie określonych zadań, przez określony podmiot, w czyimś imieniu. Akredytacja z rejestrami domen wiąże się ze spełnieniem określonych warunków oraz daje mnóstwo przywilejów. Jak wygląda współpraca z rejestrem i jak działa?

Każda domena na świecie posiada organ zarządzający danym rozszerzeniem, który zazwyczaj jest nazywany rejestrem. Rejestry:

 • regulują możliwość rejestracji domeny,
 • zarządzają regulaminami, określając zasady utrzymywania domen,
 • dbają o dostępność domeny,
 • decydują również o wysokości cen za poszczególne operacje,
 • określają zasady, jakie trzeba spełnić, by daną domenę zarejestrować.

Akredytacja z rejestrem domen pozwala nam na bezpośredni dostęp do systemu rejestru domen, aby samodzielnie rejestrować i zarządzać domenami. Podpisując umowę z rejestrem, zgadzamy się na reselling, czyli dalszą sprzedaż danego rozszerzenia. W Domeny.tv posiadamy kilka podpisanych takich umów:

Uzyskanie akredytacji

Proces uzyskania akredytacji nie jest prosty. Podstawowym krokiem w procesie akredytacji jest spełnienie szeregu wymagań technicznych, operacyjnych i finansowych określonych przez organizację zarządzającą danym rozszerzeniem. Wymagania mogą obejmować zdolność do obsługi protokołów komunikacyjnych używanych do interakcji z rejestrem, posiadanie odpowiedniej infrastruktury technicznej, zdolność do świadczenia usług obsługi klienta oraz zdolność do pokrycia kosztów związanych z rejestracją domen.

Nierzadko przed podpisaniem umowy, konieczne jest przetestowanie infrastruktury oraz przesłanie pozytywnych wyników testów infrastruktury do rejestru. Organy zarządzające (choć nie jest to regułą) wymagają również wpłaty często niemałej zaliczki, która jest wykorzystywana na poczet kolejnych rejestracji.

Po uzyskaniu akredytacji dostajemy bezpośredni dostęp do rejestru domen, co pozwala nam na samodzielne rejestrowanie, odnawianie, transferowanie i usuwanie domen. Dzięki temu możemy zapewnić Ci dostęp do tych usług.

Bezpośrednia akredytacja z rejestrem domen umożliwia nam również bezpośrednie zarządzanie domenami bez konieczności korzystania z pośredników. To z kolei przynosi korzyści w postaci większej kontroli nad procesami rejestracji i zarządzania domenami, a także potencjalnie ponoszenia niższych kosztów.

domeny tv akredytacja

Zwiększenie wiarygodności i zaufania klientów

Zaufanie klientów to proces, na który pracuje się latami. Nie tylko rozwiązując problemy klientów, ale również oferując jak najlepsze usługi. Jesteśmy przekonani, że bezpośrednia akredytacja z rejestrem domen przyczynia się do zwiększenia wiarygodności i zaufania klientów w kilku kluczowych obszarach:

 1. Profesjonalizm i kompetencje. Uzyskanie bezpośredniej akredytacji wymusza na nas spełnienie szeregu rygorystycznych wymagań technicznych, operacyjnych i finansowych. Te wymogi są zwykle tak wysokie, że tylko firmy, które są kompetentne w zakresie technologii i usług internetowych, są w stanie je spełnić. Jako akredytowany rejestrator mamy niezbędną wiedzę i umiejętności do zarządzania Twoimi domenami, dlatego możesz nam zaufać.
 2. Stabilność i bezpieczeństwo. Akredytowani rejestratorzy domen mają bezpośredni dostęp do rejestru domen. To oznacza, że jesteśmy w stanie zapewnić stabilność i bezpieczeństwo usług. W przeciwieństwie do firm korzystających z pośredników, bezpośredni rejestratorzy nie są zależni od innych firm, co w przypadku braku dostępu do usług, może nadszarpnąć zaufanie klientów.
 3. Obsługa klienta. Jako akredytowany rejestrator domen zapewniamy bezpośrednią obsługę klienta. To oznacza, że nasi klienci mają dostęp do szybszych i bardziej efektywnych usług. Mamy pełną kontrolę nad swoimi usługami, a to pozwala nam na zapewnienie lepszej obsługi klienta.
 4. Cena. Dzięki akredytacji możemy oferować rynkowe ceny, ponieważ nie płacimy prowizji pośrednikom. To z kolei zwiększa zaufanie klientów, którzy wiedzą, że płacą za usługę bez dodatkowych opłat.

Pamiętaj, że bezpośrednia akredytacja to tylko jeden z czynników wpływających na wiarygodność i zaufanie. Budowanie zaufania to także konsekwentne dostarczanie wysokiej jakości usług i obsługi klienta, która zbuduje i utrzyma relacje z klientami.

Akredytacja nie tylko jest potwierdzeniem jakości oferowanych przez nas usług, ale czyni nas również konkurencyjnym operatorem na rynku domenowym. Zdobywanie zaufania klientów to coś, nad czym nieustannie pracujemy. Dziękujemy, że wybierasz nasze usługi. Twój wybór znacznie wpływa na reputację naszej firmy.

akredytacja

Skrócenie czasu oczekiwania na decyzję o rejestracji

Bezpośrednia akredytacja z rejestrem domen często pozwala w wielu przypadkach na skrócenie czasu oczekiwania na decyzje dotyczące rejestracji domen. Tak było w przypadku domen .ee, gdzie czas rejestracji skrócił się z 5 dni roboczych do natychmiastowej rejestracji. Dzieje się tak, ponieważ posiadamy bezpośredni dostęp do rejestru domen i możemy przetwarzać żądania rejestracji bez konieczności angażowania pośredników.

W klasycznym modelu, gdzie polegamy na usługach pośrednika, proces rejestracji domeny może być dłuższy. Pośrednik musi otrzymać od nas żądanie rejestracji, przekazać je do rejestru, a następnie przekazać odpowiedź z powrotem do nas. Każdy z tych kroków wymaga czasu i może prowadzić do opóźnień.

Z drugiej strony, jako bezpośredni rejestrator możemy komunikować się z rejestrem domen bezpośrednio i natychmiastowo. To oznacza, że rejestry mogą przetwarzać żądania rejestracji szybciej i skuteczniej, co skraca czas oczekiwania na decyzję o rejestracji. Skrócenie czasu oczekiwania przynosi korzyści zarówno nam, jak i Tobie. Dla nas, szybszy czas przetwarzania prowadzi do wyższej wydajności i lepszej obsługi klienta. I to właśnie zauważamy, jeśli chodzi o wprowadzenie bezpośrednich akredytacji z poszczególnymi rejestrami. Dla naszych klientów krótszy czas oczekiwania na decyzję o rejestracji oznacza szybsze uruchomienie strony internetowej lub serwisu.

Uproszczenie procedur administracyjnych i ograniczenie kosztów

Decyzja o podjęciu bezpośredniej współpracy z rejestrem oraz uzyskanie bezpośrednich akredytacji przyniosła wiele korzyści. Trzy najważniejsze z nich to:

 1. Uproszczenie procedur administracyjnych. Bezpośrednia akredytacja daje nam bezpośredni dostęp do rejestru domen, co w znacznym stopniu uprościło proces rejestracji i zarządzania domenami. Tak zadziało się, chociażby w przypadku domen .ee oraz .ro, gdzie procesy rejestracji uległy znacznemu skróceniu. Zamiast komunikacji z pośrednikiem, zarządzamy domenami bezpośrednio i mamy dostęp do większej ilości danych. To znacznie przyspiesza procesy i zwiększa efektywność obsługi.
 2. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym. To oznacza, że mamy natychmiastowy dostęp do najnowszych informacji o stanie domen, którymi zarządzamy. Najczęściej to obejmuje informacje takie jak status rejestracji, dane WHOIS, daty wygaśnięcia i odnowienia, oraz inne istotne szczegóły. Dzięki temu możemy podejmować decyzje na podstawie najbardziej aktualnych danych, zwiększając efektywność i skuteczność zarządzania domenami. Bezpośredni dostęp do danych rejestru domen ułatwia szybsze reagowanie na niespodziewane problemy. Na przykład, jeśli domena zostanie niespodziewanie zawieszona lub przeniesiona, będziemy mogli zareagować natychmiast i podjąć odpowiednie działania.
 3. Ograniczenie kosztów. Pośrednicy często pobierają opłaty za swoje usługi, dlatego bezpośrednia akredytacja często jest tańsza. W ten sposób możemy unikać dodatkowych opłat pobieranych przez pośredników, a tym samym zmniejszyć ogólne koszty związane z rejestracją i zarządzaniem domenami.

Warto zauważyć, że bezpośrednia akredytacja wymaga pewnej ilości technicznej wiedzy i zasobów, a także spełnienia określonych wymagań stawianych przez organizacje zarządzające domenami. Wymaga to m.in. zrozumienia i spełnienia wymagań technicznych, prawnych i operacyjnych. Dla niektórych rejestratorów koszty i zasoby potrzebne do spełnienia tych wymagań przewyższają potencjalne oszczędności wynikające z uniknięcia opłat pośredników. To powoduje, że bezpośrednia akredytacja nie zawsze będzie opłacalna dla wszystkich podmiotów.

Bilet do nowego świata

Jak widzisz, bezpośrednia akredytacja z rejestrem niesie za sobą wiele zalet. To nie tylko możliwość wybrania zaufanego rejestratora, lecz również szybsze zarejestrowanie domeny w korzystnej cenie. Akredytacja poświadcza o dobrej sytuacji finansowej rejestratora domen oraz stabilnym stanie technicznym. Zapraszamy Cię do rejestracji domen dla siebie, czy swoich klientów. Mamy świetny program resellerski, który pomoże rozwinąć Ci skrzydła.

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie.

Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Udostępnij artykuł

O Magdalena Pawlus

W MSERWIS.pl i Domeny.tv przez 7 lat dbałam o jak najlepszy kontakt z klientami. Rozwiązywałam ich najprzeróżniejsze problemy i nadzorowałam nad systemem zgłoszeń pomocy technicznej. Aktywnie śledziłam zmiany dotyczące oferty firmy oraz trendy technologiczne, aby zapewnić klientom jak najlepsze wsparcie. Zajmowałam się obsługą kluczowych klientów, a także byłam odpowiedzialna za marketing wielu produktów. Rozumiem techniczne aspekty branży i potrafię skutecznie komunikować się z interesariuszami z różnych działów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać Domenowy Niezbędnik i e-book o namingu

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach firmy Domeny.tv. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Jedna myśl nt. „Jakie korzyści daje bezpośrednia akredytacja z rejestrem?

 1. Pingback: Transfer domeny. 6 powodów, dla których warto przenieść domenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *